Ohlasy 50. kolo

Je důležité již hrát v play off módu, velí Petr Zámorský

Základní část Tipsport extraligy pomalu míří do svého finále. V předposledním domácím zápase Škoda hostila v derby Škodovek Mladou Boleslav, kterou letos ve všech třech zápasech porazila. Tentokrát se ovšem radoval soupeř. Na konci třetí třetiny zadělal na drama Petr Zámorský, ovšem v závěrečném tlaku indiáni již nevyrovnali.

Před zápasem bylo pro fanoušky nachystané menší překvapení. I v nadcházející sezóně bude plzeňské barvy hájit Tim Söderlund, avšak na dlouhé minuty to bylo po hříchu to jediné pozitivní. Bruslaři se totiž již v první třetině dostali do dvoubrankového vedení. “První třetina byla špatná, rozhodně ne podle našich představ. Objevovala se tam spousta chyb, na které jsme se před zápasem upozorňovali. V té druhé to bylo mírně lepší, už měla určitě parametry, jenomže v té třetí se znovu opakoval výkon z úvodní třetiny, všechno špatně,“ hodnotí zápas Petr Zámorský.

Škoda před zápasem již měla jistotu vyřazovacích bojů, nicméně o ztrátě motivace nechtěl plzeňský obránce ani slyšet. “O nějaké ztrátě motivace rozhodně nemůže být ani řeč. Je potřeba se ideálně připravit na předkolo, pokud chceme pomýšlet na to, abychom postoupili dál. Před zápasem jsme věděli o co hrajeme, před našimi fanoušky jsme chtěli získat tři body, navíc spousta kluků hraje také o smlouvu na další rok. Těžko říct, jestli mírně zapůsobila hlava, ale dneska jsme se ve třetí části začali bát o výsledek, čímž se ve hře objevila hromada chyb. Po našem třetím gólu jsme chtěli soupeřit ještě tlačit, bohužel to již nevyšlo,“ mrzí Zámorského.

Indiánům se proti Bruslařům podařilo využít dvě početní výhody, k zisku bodů to bohužel ale nevedlo. “Řekl bych, že přesilovky nám posledních pár zápasů celkem šly, nějaké góly jsme v nich vstřelili. Na body to dneska ale nestačilo, takže vcelku vše zbytečné,“ dodává.

Plzeň zatím na svůj účet shromáždila 58 bodů a po základní části skončí na jedenáctém, či dvanáctém místě. “Já na tabulku moc nekoukám, nechci se tím nějak svazovat. Každý zápas stejně začíná za stavu 0:0 a je potřeba hrát na sto procent. Nemám přehled, kdo nyní na nás vychází, je nutné se stále soustředit jen na sebe a nekoukat co bude,“ říká zlínský rodák.

Předkolo startuje již příští středu, předtím ovšem ještě Škoda odehraje zápas v Hradci a v neděli základní část zakončí domácím utkáním proti Liberci. “Přeji si, abychom poslední dva zápasy dobře odehráli, abychom do předkola šli s lepší náladou po vyhraných zápasech. Je také důležité hrát ve zbývajících dvou duelech již v play off módu,“ říká závěrem Petr Zámorský.

FOTO: Jindřich Jager.