Plzeňáci chtějí sérii vrátit na svůj led

P l z e ň - Plzeňská tvrz padla, Zlín vede 3:1 na zápasy. Vedle postupu do finále dostaly těžký úder také zadní řady Lasselsbergeru. V pátém zápase nenastoupí Robert Jindřich, Milan Nedoma a Lukáš Krajíček, nejistý je také start Martina Výborného. Plzeňáci se letos počtvrté nacházejí ve svízelné situaci - prohra znamená konec sezóny. Zlínští v domácích zápasech s Plzní letos kralují, všechny dosavadní vzájemné zápase na stadionu Luďka Čajky vyhráli (3:0,5:0,7:2,4:3pp).

I přes letošní neúspěchy na ledě Zlína věří Plzeňáci v prodloužení série. Přestože síly rychle ubívají, chtějí hokejisté Lasselsbergeru pozvat fanoušky na hokej ještě v pátek. "Byl bych rád, kdyby se nám ve Zlíně vedlo jako posledně, ovšem s opačným výsledkem," narážel v rozhovoru pro ČTK na poslední výsledek na zlínském ledě trenér Jiří Kučera.

Zlínští však věří v ukončení série a zároveň v zisk cenného času na regeneraci. "Plzeň je nepříjemný soupeř, není radno si s ní zahrávat a sérii prodlužovat," prohlašuje trenér Ernest Bokroš, který může počítat s navrátilci Vosátkem a Mokrejšem. Žádný marod Medvědům nepřibyl. Pátý duel budou provázet vyprodané tribuny, které pojmou 7500 fanoušků. Dosavadní zápasy shlédlo v průměru téměř 7300 diváků, plzeňský stadion byl dvakrát zcela vyprodán.

Neustále roste bodový zisk útočného trumfu Zlína Petra Lešky, který se trefil v obou zápasech na plzeňském ledě. Své kvality prokázal i slovenský blesk Peter Barinka, který rozhodl o třetí výhře Zlína v sérii. Jeho krajan v brance Medvědů Igor Murín dosáhl čistého konta, na gól v jeho síti Západočeši čekají již 87 minut.

Plzeňáci opět balancují nad propastí znamenající konec sezóny. Poprvé v této situaci uspěli Západočeši v 52. kole základní části proti Kladnu a postoupili do play-off. Podruhé doma za stavu 2:3 na zápasy přehráli 3:1 Pardubice, potřetí v rozhodujícím zápase přehráli Východočechy 5:1 na jejich ledě a senzačně postoupili do semifinále. A právě před branami finále se Plzeňáci ocitají počtvrté v této situaci.

Kanadské bodování série

V zápasech na plzeňském ledě se nedokázal prosadit obránce Martin Hamrlík, který nezískal ani jeden kanadský bod. Pouze jeden gól zatím vstřelil Ondřej Veselý, kterému se v základní části proti Plzni nebývale dařilo. Bodový zisk Plzeňáků je oproti Medvědům o mnoho skromnější.

Kanadské bodování Lasselsbergeru
Jméno Body Góly Asistence
1. Dušan Andrašovský 3 1 2
2. Michal Straka 3 0 3
3. Josef Straka
Pavel Vostřák
2 2 0
4. Radek Matějovský 2 0 2
5. Milan Nedoma
Michal Dvořák
1 1 0
Kanadské bodování Hamé
Jméno Body Góly Asistence
1. Jaroslav Balaštík 6 3 3
2. Peter Barinka 5 4 1
3. Petr Leška 5 3 2
4. Miroslav Okál 3 3 0
5. Martin Hamrlík 3 1 2

S kým do boje?

Zlínští jsou kompletní, Plzeňáci zřejmě opět využijí služeb Jiřího Jelínka, Davida Mazance a pravděpodobně také Ondřeje Kubeše, který v pondělí slavil s Jihlavou postup do extraligy.

Pravděpodobná sestava HC Hamé Zlín:
Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Nosek, Zubíček (Dlouhý) - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Hlinka, Jenáček - Kapusta, Vlach, Okál.

Pravděpodobná sestava HC Lasselsberger Plzeň:
Málek - Mazanec, Výborný (Kubeš), Dobroň, Dobrovolný, Cartelli, Jelínek - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Dvořák, Špaňhel, Kracík - Šaffer, Prorok.