Ještě jsme končit nechtěli, říká Michal Dvořák

Z l í n - Sezóna skončila. Plzeňští hokejisté nyní prožívají smutek z vyřazení, ale to snad brzy přebolí. I proti Zlínu odvedli hokejisté Lasselsbergeru výborné výkony, ale síly na postup se už nedostávalo. „Prohráli jsme, nezbývá nám než poblahopřát Zlínu k postupu do finále,“ uznal asistent trenéra Jiří Kučera po pátém semifinálovém zápase. „Poslední zápas bohužel ovlivnili rozhodčí, nedá se nic dělat. Myslím, že už to Zlín vyhraje. Odstranili jsme mu nejvážnějšího protivníka Pardubice. Zlín byl disciplinovanější a jeho hráči dokázali využívat přesilové hry,“ uznal Michal Dvořák.

Pátý zápas se zlomil ve druhé třetině. Po vyloučení Matějovského do konce utkání a Mazance za úmyslné posunutí branky měli domácí dvouminutovou přesilovku pět na tři. Plzeň dlouho odolávala, ale dvě vteřiny před jejím skončením kapitulovala a už nedokázala vyrovnat. Vyloučení Matějovského po střetu s Rostislavem Vlachem vzbudilo spoustu diskusí. „Zdůrazňuji, že nebudu brečet, ale k tomuto zákroku se vyjadřovat nebudu, protože nechci dostat pokutu,“ uvedl Jiří Kučera. To Michal Dvořák požádal o to, abychom se mu ozvali po půlnoci. To už byl mnohem sdílnější. „Bylo to něco neuvěřitelného. Nechápu, jak může zápas pískat rozhodčí Svoboda, který má deset kilometrů od Zlína chatu. Doufám, že se pan Šulc podívá na video a vyvodí z tohoto zápasu nějaké důsledky. Mám na mysli hlavně posuzování icingů, střet Matějovského s Vlachem a neuvěřitelné kompenzování, které znehodnotilo tak důležitý zápas. Toto rozhodování bylo nehodné semifinále play-off,“ uvedl z autobusu.

Rozhodčí nenechali hře volný průběh, naopak často vylučovali za sporné zákroky. „Něco takového samozřejmě nahrává Zlínu. Ten má výborné přesilovky. Nezbývá než doufat, že kompetentní osoby z videa vyvodí důsledky,“ zopakovalo Dvořák. „Vždycky, když jsme tlačili, přišlo nějaké vyloučení. V každém případě musím kluky strašně pochválit, hráli nadoraz,“ podotkl Kučera.

Plzeňští hokejisté v sobě našli poslední zbytky sil a bojovali o vyrovnání až do samotného konce. „Vždycky, když jsou šance a nepadají z nich góly, je to frustrující. Tady bylo menší hřiště, takže jsme vydrželi,“ konstatoval Kučera. „Pomohlo nám, že jsme začali na čtyři lajny, až později jsme hru stáhli na tři útoky,“ doplnil Dvořák. Ještě v poslední minutě měla Plzeň několik šancí k vyrovnání. „V největší šanci trefil Vostřák Šafferovu hokejku před brankou. Tím nechci říct, že kdyby tam ta hokejka, byl tam stoprocentně gól,“ řekl Kučera. „Já jsem od zadního mantinelu posílal puk před branku, ale Dušan Andrašovský na něj nedosáhl,“ smutnil Dvořák.

Plzni přibyl na marodku další obránce Martin Výborný, který laboruje s kolenem. Hosté tak nastoupili do zápasu pouze s pěti beky. „Bohužel jsme nastoupili jen s pěti beky, z nichž tři letos hráli v první lize, jeden nebyl většinu sezóny členem základní sestavy a pouze jeden obránce, který dnes nastoupil, hrál za Plzeň v základní sestavě po celou sezónu. David Mazanec navíc nastoupil s teplotou,“ konstatoval Michal Dvořák.

Plzeň tak skončí v letošní sezóně na čtvrtém místě. To lze určitě považovat jako úspěch, v současné době však převládají pocity zklamání. „Není co slavit. Navíc jsme dohrávali na pokraji fyzických sil. Určitě jsme ale ještě končit nechtěli,“ uvedl Dvořák, který teprve po připomenutí, že Plzni ještě nedávno patřilo 13. místo v tabulce, trochu pookřál. „Je pravda, že tehdy jsme spíše mysleli na to, abychom se vyhnuli sestupu, ale teď jsme samozřejmě chtěli ještě dál. Asi rozhodl druhý zápas u nás, ten jsme měli vyhrát,“ dodal Dvořák, kterého mrzí, že extraligu opouštějí České Budějovice. „Mají jednu z nejkrásnějších hal u nás, je to velká škoda.“