K plzeňské generálce dorazí Kladno

P l z e ň - Zápasová příprava končí, plzeňský tým nastoupí naposledy před extraligou k ostrému duelu. Podruhé se během léta utká Lasselsberger s Kladnem, které v prvním vzájemném duelu zvítězilo 4:3. Plzeňský tým je kompletní, branku Plzně bude v předsezónní generálce hájit gólman Tomáš Duba.
Zápas začíná v 17:30 na plzeňském zimním stadionu. Vstup je zdarma, bufety budou otevřeny. Žádáme všechny o opatrnost před zimním stadionem z důvodu jeho rekonstrukce a výstavby parkoviště.

Zatímco Kladno v přípravě podávalo stabilní výkony, plzeňský tým se maratonem zkoušek a variant v sestavě k lepším výkonům a výsledkům postupně prokousával. Kladeňáci dokázali v přípravě dvakrát porazit možného černého koně příštího ročníku extraligy Karlovy Vary, doma přehráli také Kloten, nejcennější je bezesporu kladenská výhra 4:2 na Spartě. Těžit mohou Kladenští ze silné brankářské dvojice Orct-Kopřiva a kvalitně obsazeného útoku, v němž se v přípravě velmi dařilo Radku Gardoňovi či Miloslavu Hořavovi.

Střelecky se dokázal prosadit několikrát také Martin Procházka, jehož pověstná spolupráce s Pavlem Paterou by měla být v příštím ročníku velkou kladenskou devizou. Také na Kladně fanoušci napjatě očekávají, jak se vyvinou jednání v zámoří. Při stávce v NHL by měli Kladno posílit místní odchovanci bratři Tomáš a František Kaberleové, vyloučen není ani start megastar současného světového hokeje Jaromíra Jágra.

Sestava Kladna z posledního odehraného utkání:
Orct - Kasík, Jelínek, Ševc, Hořava - Zeman, Špelda - Hořava, Gardoň, Klimt - Kysela, Patera, Procházka - Horna, Zajíc, Huml -Bílek, Havel, Frolík.

Plzeňskou branku bude v generálce na extraligu hájit Tomáš Duba. Tým je kompletní. Poprvé po svém návratu by se proti Kladnu měl postavit Pavel Trnka. Bývalý obránce odešel do zámoří právě z hostování na Kladně, odkud se v létě po devíti letech vrátil do mateřské Plzně.

Pravděpodobná sestava Plzně:
Duba - Cartelli, Nedoma, Výtisk, Šrek, Trnka, Výborný (Klaus, Dobrovolný) - Paroulek, Josef Straka, Andrašovský, Mrázek, Kracík, Havelka, Pospíšil, Michal Straka, Šaffer, Kraft, Matějovský, Důraz, Adamský.