Moravec na Spartě Plzni nepomůže

P l z e ň - Jedna jobovka za druhou stíhá plzeňský tým. Den před zápasem se operaci kotníku podrobil Tomáš Duba, v ten samý den disciplinární komise potrestala zákazem startu v duelu se Spartou Davida Moravce. K dispozici nejsou ani dočasní marodi Klaus s Výborným. Zato Sparta vyjede proti Lasselsbergeru v kompletním složení. Plzeňský tým musí bodovat, pokud chce s jistotou přežít úterní kolo na osmé pozici. S kým se utkají konkurenti Plzně? Karlovy Vary hostí Vítkovice, Znojmo Slavii a Litvínov zajíždí do Vsetína.
Zápas začíná v pražské T-Mobile Aréně v 18:30!

Sparťanská jízda se prozatím drží v závěsu za vedoucím Zlínem, na nějž ztrácí čtyři body. Dívat se však Pražané musejí také pod sebe, kde začíná dotírat rival ze Slavie. Teoreticky mohou sparťané skončit až šestí, prakticky by souboru vedeném Slavomírem Lenerem nemělo uniknout první či druhé místo.

Sparťané tak mohou hrát relativně v klidu. Ke všemu se největší opory potkaly se solidní formou, kterou prezentovala na Švédských hrách dvojice Výborný-Hlaváč. Druhý jmenovaný se stal nejlepším střelcem českého týmu na turnaji. V reprezentačním týmu se vedle obou jmenovaných objevili ze Sparty také útočný bek Karel Pilař a mladý forvard Rostislav Olesz.

Plzeň narazí na jednu z nejlepších obran v lize, s 91 inkasovanými góly je Sparta na druhém místě o pouhý gól za Zlínem. Útok sparťanů je druhým nejproduktivnějším. Počet obdržených branek je zcela jistě zásluhou brankářského dua. Vedle Petra Břízy se své šance až neuvěřitelně pevně chopil Tomáš Pöpperle, který při absenci Břízy zahnal myšlenky vedení na angažování zkušenějšího gólmana. Ani návrat Břízy z marodky nezastavil Pöpperleho sbírání cenných extraligových zkušeností. Poslední vzájemný zápas mezi Spartou a Plzní odchytal právě Pöpperle a postaral se výraznou měrou o čisté konto Pražanů na plzeňském ledě.

Sparta do zápasu vstoupí v kompletním složení, tedy včetně svých největších hvězd Petra Nedvěda, Výborného, Hlaváče a nově také Martina Havláta. Mezi zástupem hvězd českého hokeje se neztrácí Petr Ton, rychlík z Kladna, který je v produktivitě druhý v týmu. Plzeňáci se naopak musejí obejít bez několika hráčů, do branky se postaví Rudolf Pejchar, útok Davida Pospíšila ztratil na poslední chvíli Davida Moravce.

vs. HC Sparta Praha HC Lasselsberger Plzeň
Bilance týmů v extralize
Postavení v tabulce 2. 8.
Skóre 135:91 116:120
Výhry 29(4) 19(1)
Remízy 5 5
Prohry 12(2) 22(4)
Body 76 64
Hráči
Nejproduktivnější hráč Výborný - 37 (9+28) Mar. Straka - 32 (16+16)
Nejlepší střelec Nedvěd Petr - 21 Mar. Straka - 16
Nejvíce trestných minut Hanzlík - 87 P. Trnka - 95
Nejlepší +/- Pilař - +17 Trnka - +14
Brankáři Pöpperle - 94,81 % R. Pejchar - 93,41 %
Marodka
nikdo Duba, Nedoma, Šrek,
Výborný, Klaus


Sestavy soupeřů z posledního kola

Sparta: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Majeský, Melichar, Richter, Řezníček, Schnábel - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Havlát, P. Nedvěd, Olesz - Ton, Sivek, Chabada - Netík, Kašpařík.

Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, L. Procházka, Výtisk - Duda, Martin Straka, Andrašovský - Paroulek, D. Pospíšil, D. Moravec - Adamský, Michal Straka (33. Kudrna), Matějovský.