Hobl svou první branku mezi dospělými nepřeceňuje

P l z e ň - Svou první branku v životě vstřelil v Plzni za "dospěláky" dvacetiletý útočník Jaroslav Hobl. Byla to ovšem zároveň jediná branka modrobílých, ti tak neporušili tradici a počtvrté v řadě vstřelili v zápase pouze jednu branku. "Musíme více střílet a hrát trochu jednodušeji. Taky bychom ale potřebovali kousek štěstí," míní mladík, který dostal příležitost zejména kvůli řadě zranění mezi plzeňskými útočníky. Do zápasu nenastoupili Kracík, Důras, Padělek ani Matějovský.

Po zápase byl Hobl spokojený. Vstřelil svou premiérovou branku a hned takové hvězdě, jakou je Roman Turek. "Mám ze zápasu dobrý pocit, určitě lepší, než z toho předešlého," sděloval dojmy.

Přestože mužstvu nelze upírat snahu, nedává góly. V každém utkání se plzeňští hráči z gólu radovali jen jednou. Plzni se v přípravě nedařilo ani v loňské sezóně, kdy se o mužstvu říkalo, že je přetrénované. "Tak trochu zatavení asi jsme, ale to jsou všechny týmy. V tom bych příčinu nehledal. Od příštího týdne nám navíc začnou trochu volnější tréninky, tak se to snad zlepší," míní Hobl.

Proti Budějovicím nastoupil ve čtvrtém útoku s Richardem Keplem a Japoncem Junjim Sakatou. Na ledě hýřili aktivitou. "Byl to asi náš nejlepší zápas. S Richardem jseme hráli v juniorech a hrálo se nám dobře. Výborně hrál dneska i Junji," říká Hobl. "Snažíme se hrát tvrdě a jednoduše. Snažíme se nahazovat puky, v tom je naše šance," dodává.

Velkou příležitost v utkání měl Richard Kepl, gól však dokázal vstřelit jeho o tři měsíce mladší spoluhráč z útoku. "Nějaký obránce Budějovic to tam zkazil. Dostal jsem se k puku a snažil se dát gól. Vypálil jsem tak trochu naslepo. Moc bych to nepřeceňoval, určitě by bylo lepší skórovat v soutěžním zápase," myslí si.

V nabitém kádru Plzně ovšem nebude lehké se prosadit do základní sestavy, i když o to bude bojovat. "Šance tu určitě je, třeba i v průběhu sezóny. Od začátku to asi nevyjde, protože jsou tady čtyři zkušenější útoky a řada mladých hráčů."

Kvůli změně pravidel a zrušení takzvaných dorazových ročníků nebude už Hobl moci pomáhat plzeňské juniorce. "Na jednu stranu je lepší hrát doma v Plzni, ale na druhou je zase pravda, že když budu hrát v první lize, získám zkušenosti z dospělého hokeje," přemýšlí Jaroslav Hobl.