PLZ - CEB 2:1 po sn - Doma podruhé vítězně a opět na nájezdy

P l z e ň - I druhé přípravné utkání v domácím prostředí dokázali hokejisté Lasselsbergeru dotáhnout do vítězného konce. Do utkání vstoupili díky brance Jaroslava Hobla dobře, ale Českobudějovičtí dokázali ještě v první třetině vyrovnat. Přes několik superšancí na obou stranách základní hrací doba další branku nepřinesla a vítěze střetnutí určily až samostatné nájezdy. Díky rozhodující trefě Igora Rataje se v nich radovali domácí.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

2:1sn
1:1, 0:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 6. Hobl (Sakata), rozhodující nájezd Rataj - 15. Sailer (Brabenec). Průběh utkání: 1:0, 1:1.

Málek (Jež) - Vobořil, Trnka, Malinský, Cartelli, Benák, Mazanec, Trojovský - Fabuš, Král, Ludvík - Zelenka, Rataj, Kouba - J. Heřman, Šindel, Adamský - Sakata, Kepl, Hobl.

Banes Motor České Budějovice

Turek (32. Chábera) - Kutlák, Toman, Vydarený, Mucha, Macháček, F. Novák, Vomela - Veselý, V. Nedorost, L. Květoň - Sailer, Hübl, Kotrla - Brabenec, Vak, Šimánek - Hřebejk, Mertl, Gulaš - J. Hanzal.

Ani ve čtvrtém přípravném utkání na sezónu 2006/07 nedokázali hokejisté Lasselsbergeru Plzeň vstřelit více než jednu branku v normální hrací době, přesto nakonec na samostatné nájezdy udolali České Budějovice a připsali si druhé vítězství na nájezdy.

Už v 19. vteřině trenér Sýkora na plzeňské střídačce poprvé zvýšil hlas a bylo to na místě. Kromě poměrně ospalého publika působili totiž na začátku utkání trochu ospale i plzeňští hráči. Už v prvních minutách hosté několikrát Plzeňanům zle zatápěli. Nejprve Sailer těsně minul pravý horní růžek Málkovy klece, poté velkou příležitost zmařil Gulašovi Málek. Zničehonic pak udeřilo na druhé straně. Po chybě českobudějovické obrany se dostal k puku Jaroslav Hobl, který se trefil přesně pod víko Turkovy svatyně. Hobl tak zanamenal svůj první gól v plzeňském dresu mezi dospělými a celá řada v čele s Richardem Keplem podala v zápase velmi dobrý výkon. Ve 14. minutě mohl vyrovnatz Mertl, ale srovnat skóre se podařilo hostům až v následné přesilovce pět na tři. Skvělou přihrávkou se blýskl explzeňský útočník Brabenec, pro Petra Sailera už u pravé tyčky nebylo problémem zamést puk do odkryté branky. V 19. minutě měl šanci strhnout vedení na stranu Plzně Šindel, ale byl faulován Tomanem.

Od 27. minuty hráli hosté více než minutu přesilovou hru pět na tři. Vakova formace si vypracovala jednu šanci, ale Plzeň podržel Málek. V polovině zápasu vystřídal Turka Chábera, ale i on si počínal velice jistě, takže Plzeň dobývala soupeřovu branku marně. Cháberu měla poprvé vážněji prověřit v dvojnásobné početní výhodě, ale podařilo se jí to až půl minuty po skončení přesilovky, kdy se před českobudějovickým gólmanem sám ocitl Kepl. V obrovské příležitosti ho však Chábera vychytal.

Ve 46. minutě opět zahrozila čtvrtá řada Budějovic, ale Gulaše z posledních sil zastavila plzeňská obrana a dorážku Mertla zpacifikoval Málek. Oba týmy se začaly soustředit hlavně na bránění a šancí bylo poskrovnu, převážně se rodily v přesilovkách. V 51. minutě pykal Rataj a od modré nebezpečně pálili v krátkém sledu za sebou Vomela a Vydarený. Při vyloučení Tomana se v oslabení málem ujali vedení hosté. Nejprve se na jediného beka řítili Hanzal s Novákem, vzápětí se do nájezdu dostával bek Kutlák, kterého v poslední chvíli fauloval Cartelli. V samotném závěru - sedm sekund před koncem - uháněl na Cháberu osamocený zelenka, ale jeho střela se otřela o tyč českobudějovické branky.

Střílely se tak samostatné nájezdy. Plzeň proměnila hned čtyři, když úspěšní byli Král, Fabuš, Rataj a Šindel, za hosty byli úspěšní jen Veselý a Hübl. Při nájezdech se blýskl hlavně Richard Král, který napodobil slavný rozhodující nájezd Petera Forsberga z finále olympijských her v Lillehammeru 1994. Ten tehdy Švédům přinesl zlaté medaile.