"Zbraně rozhodně neskládáme, chceme do play-off," vzkazuje Roman Málek

P r a h a - Do Sazka Arény nepřijížděl HC LASSELSBERGER PLZEŇ v roli favorita. Přesto již v minulém střetnutí na horkém ledě Slavie ukázal, že ji umí porazit. To se potvrdilo i tentokrát. Hrdinou zápasu v plzeňském dresu byl Roman Málek. Přestože v úvodu druhé třetiny nepůsobil jistým dojmem, v následujících minutách se rozchytal a podržel tým při rychlých a nebezpečných útocích soupeře. Stejně jako celý tým myslí hlavně na sbírání bodíků, tolik potřebných k vytouženému play-off. "Je před námi ještě dvanáct zápasů, to je 36 bodů, stát se může všechno," naznačuje, že se Plzeňští nadějí na vyřazovací boje nevzdávají.

HC Lasselsberger Plzeň si po bojovném výkonu odvezl z Prahy dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Přesto Jiří Kučera optimismem příliš nehýřil. "Po obědě dva hráči měli teplotu a Milan Nedoma navíc odstoupil, má totiž problémy se srdcem," vypočítával komplikace, které mužstvo zasáhly. Spokojený byl ale s úvodem utkání. "První třetina nám vyšla docela dobře, pak však Slavia během chvíle srovnala," hodnotil průběh zápasu, "poté jsme dali ten důležitý gól na 3:2." Uznal, že poslední branka byla šťastná, jelikož Slavia měla šance, ale neproměnila je. Na souvislou řadu zápasů, ve kterých by jeho tým bodoval, nemyslí. "My potřebujeme každý bod. Jsme v situaci, kdy hrajeme třikrát venku, snažili jsme proto někde nějaký urvat. Pak máme víc zápasů doma. Jestli to bude odrazový můstek pro sérii výher, ukáží další kola." uzavřel Kučera.

I Martin Čakajík připustil, že zdravotní problémy jim situaci neulehčily, ba naopak. "Hráli jsme na pět beků, občas dokonce jen na čtyři, na konci toho bylo opravdu dost," vysvětloval. Plzeň podle něho ale vyhrála zaslouženě. "Podali jsme bojovný výkon a dali i góly." doplnil. Tým teď čeká jednodenní volno, pak začnou tréninky a v neděli jedou na přeložený duel do Vítkovic.

Jednou z hlavních postav byl brankář Roman Málek. Také on si cenil dvou získaných bodů. "Před zápasem bychom je brali, možná jsme to měli rozehrané i na body tři," řekl. Po dvou rychle inkasovaných gólech si úplně jistý v kramflecích nebyl, na odchod z branky však ani nepomyslel. "Ten první byl můj, puk mi vypadl z lapačky. Vyrovnávací vstřelili až moc rychle, takže jsem si říkal, že to moc dobře nevypadá. Ale tak to v hokeji chodí, že gólmani dostávají branky," poznamenal s úsměvem. Mužstvo v dalších minutách podržel jako obvykle výbornými zákroky, velkou míru jim ale nepřikládá, spíše je bere jako menší kompenzaci. Když do konce prodloužení chybělo několik desítek vteřin, pomyslel i na samostatné nájezdy. Na otázku, koho by se ze slávistů bál, odpověď nenašel. Nápadu, že by se jednalo o pražského kouče Růžičku, se jen smál. Žhavým tématem je stále otázka play-off. "Je před námi ještě dvanáct zápasů, to je 36 bodů, stát se může všechno. Také kvůli divákům zbraně rozhodně neskládáme," na dálku vzkázal fanouškům, kteří si i tentokrát našli cestu do pražské Sazka Arény a v hojném počtu přijeli svůj tým povzbudit.