Čakajík litoval jen neproměněných šancí

P l z e ň - Lasselsberger zvládl další domácí utkání, tentokrát si poradil se Znojmem, porazil dal jednoho z přímých konkurentů v boji o postup do play-off. Více jak pět tisíc fanoušků vidělo duel, ve kterém patřila minimálně první polovina jasně Plzeňákům a nakonec se ze zápasu stalo drama. „Měli jsme proměnit víc šancí a mohli jsme vést 5:0, pak bychom si vše takhle nezkomplikovali,“ vracel se k závěru druhé dvacetiminutovky obránce Martin Čakajík, pro kterého měl souboj se Znojmem dvojnásobný náboj.

První polovina utkání vyšla Západočechům na jedničku, až necelých pět minut před koncem prostřední části přišla chvíle, která mohla celý vývoj utkání zlomit. Plzeňský bek Lukáš Pulpán uštědřil hostujícímu Svobodovi ukázkový bodyček a stal se terčem tvrdé odplaty. „Já jsem vůbec nevěděl, kdo to je, skočil na mne zezadu,“ popisoval jeden z nejmenších mužů v extralize okamžik, po kterém se ocitl na ledě pod klubkem těl a necítil s vůbec dobře. „Leželo na mě několik hráčů, takže jsem moc nemohl dýchat,“ říká s odstupem času už s úsměvem na rtu. Sám se ani nemohl pustit do přímého souboje. „Nebyla to ani letošní největší bitka, Michal Důras předvedl lepší,“ vzpomíná na duel s Třincem.

Svoboda dostal za svůj čin po právu trest pět minut a do konce utkání, oplácející Důras jen trest dvouminutový, a tak měl Lasselsberger výhodu přesilové hry. Ta paradoxně pomohla orlům, kteří vstřelili dvě branky a srovnali krok. „Udělali jsme dvě hrubky a soupeř je potrestal, předtím jsme hráli výborně a mohli jsme mít větší náskok než 2:0, jenže takové chyby nemůžeme dělat,“ hledá příčiny krátkého výpadku Martin Čakajík. Exznojemský obránce byl sám u jedné inkasované branky. „Také jsem zbytečně vyrazil dopředu a nevyplatilo se to, naštěstí nás Kuba Šindel hned zase poslal do vedení,“ líčí rychlý sled událostí.

Střelec klíčové branky Jakub Šindel po utkání prozradil, že celá akce je pečlivě secvičená: „S Lukášem Dernerem trénujeme nahození na branku a teče, konečně se nám to povedlo i v zápase.“ Centr třetí formace si uvědomoval, že v souboji se Znojmem šlo o šest bodů. „Doma musíme vyhrávat, zvláště proti týmům, které se pohybují ve stejném pásmu tabulky, k tomu ještě přidáme nějaké body z venku a play-off vyjde,“ říká sebevědomě, ale bude to skutečně tak? „To je můj názor, ale nezaručuji to,“ uzavírá takřka jednadvacetiletý hokejista.