Jsem zklamaný, připustil trenér Kučera

P l z e ň - Ani ve čtvrtém západočeském derby nedokázal HC Lasselsberger Plzeň bodovat. Po šedesáti minutách odcházeli domácí do kabin s pocitem, že prohráli posedmé za sebou, tentokrát 3:5. A to vedli ještě ve 32. minutě o dvě branky. "Jsem opravdu zklamaný, hlavně z hráčů, na kterých jsme chtěli stavět," posteskl si hlavní kouč Jiří Kučera.

V letošním ročníku O2 extraligy Karlovy Vary nemusely ani jednou překousnout porážku od svého rivala z Plzně. Nejinak tomu bylo dnes. Asistent trenéra Václav Baďouček tudíž mohl být maximálně spokojený. "Utkání se vyvíjelo tak, jak jsme očekávali. Domácí skutečně začali velkým náporem, byli aktivnější, dobře bruslili, nám to působilo potíže," řekl. Uznal, že v první třetině se jeho tým hlavně bránil, prvních deset minut v té druhé se kvůli častým vyloučením dostal i pod tlak. Za rozhodující považoval srovnání dvougólového manka. "Pak se nám podařilo ve vlastním oslabení dvakrát ujet a prakticky tak rozhodnout o zápase," pokračoval. Velkou roli podle něho také sehrálo to, že Plzeň vyrobila více chyb, jež jeho svěřenci potrestali. Jiří Kučera jen těžko hledal správná slova. "Jsem samozřejmě zklamaný. Rozhodně mě nepřesvědčili hráči, na kterých jsme chtěli stavět," svěřil se. Konkrétně jmenovat nechtěl, naznačil jen, že ho nenadchl výkon kapitána Radka Matějovského. Zdůraznil, že všichni musí bojovat do konce, i když hráče čekají jen dvě střetnutí. "Dnes jsme udělali individuální chyby za stavu dva nula. Při přesilovce jsou na ledě ti nejzkušenější, nám soupeř dvakrát ujede a jsou z toho góly," doplnil. Do zbývajících zápasů má připravené dvě varianty. "Jednou je ta, že bychom hráli s juniory. Nebo postavíme kluky, s nimiž počítáme do příští sezony."

Alespoň jeden z modrobílých byl po zápase v relativně dobrém rozpoložení. Junior Lukáš Martinec při svém pátém startu za "A-tým" se poprvé zapsal do střeleckých statistik. "Je to nádherný pocit. Šel jsme na přesilovou hru, pan Černý už asi nevěděl, koho má postavit. Sám jsem se divil. Viděl jsem, že mám hodně prostoru, tak jsem zavřel oči a vystřelil," popisoval s lehkým úsměvem trefu, jež znamenala snížení na 3:4. Za premiérovou branku musí přispět do společné pokladny. "Ještě nevím, kolik to bude, maximálně si na zaplacení vezmu úvěr," smál se.

Kapitán Radek Matějovský, který předčasně odešel do kabin, připustil, že trestných minut bylo mnoho. "Už jsem to neunesl, v sezoně jsem se držel. Teď už nemám tak pevné nervy a občas mi utečou," uznal. Sám pokládá utkání s Karlovými Vary za prestižní. Důrazně tak odmítl různá tvrzení, že by jeho tým měl tři body prodat. Pak však smutně pokračoval slovy, že když Lasselsberger dostal góly, neunesl to. Poté přišly branky při vlastních přesilových hrách. "To už se těžko hraje,"dodal. Vinu ale nepřikládá fyzické kondici, všechno je prý v hlavách. Osobně myslí především na budoucnost. "Sezonu musíme dohrát se ctí, nezabalit to dvě utkání před koncem. Přesto se těším, až bude po všem. Měli bychom se pak připravit úplně jinak na další ročník," uzavřel Matějovský.