Plzeň se představí na ledě mistrovské Slavie

Po úvodní přesvědčivé výhře nad prvoligovým Vrchlabím se Plzeňští postaví mnohem nebezpečnějšímu soupeři. V rámci druhého kola Tipsport Hockey Cupu pojedou do hlavního města na led mistrovské Slavie. Tým Pražanů nedoznal velkých změn, k celku se připojil Milan Kraft z Karlových Varů a odešlo útočné trio Sup, Klepiš a Rataj. Mužstvo vedené reprezentačním koučem Růžičkou hraje opět na edenském ledě, kde loni vyhrálo pouze dvě přípravná utkání v základní hrací době. Právě Plzeňští zde loni porazili sebevědomý výběr 3:1. Bude se historie opakovat? V plzeňské brance se představí Roman Málek a poprvé do letní přípravy zasáhne kapitán Martin Straka.


HC SLAVIA PRAHA
vs.
HC LASSELSBERGER PLZEŇ


2. kolo – čtvrtek 7. srpna na ledě pražského Edenu


Slavia na úvod přejela Rebely

Jako první zastávku v jinak nabitém programu příravných zápasu si hlavní kouč Vladimír Růžička zvolil slávistický "farmářský klub" z Vysočiny - HC Rebel Havlíčkův Brod. Podobně jako ze strany Plzeňských s Berounem se nejednalo o nervy drásající utkání, Pražané si v něm dokráčeli za přesvědčivým výsledkem 8:3 z jejich pohledu. V dalším utkání se ale již představí na svém ledě, kam právě míří Lasselsberger. Následovat bude hned o den nato Litvínov. Takže taková ta opravdová příprava Slavii teprve čeká.

Slavia na dvanácté příčce Evropy

Jako každý rok i letos byly zveřejněny souhrnné tabulky ligových soutěží z celé Evropy, kam se započítávají výsledky v základní části soutěže a následně i boje o titul mistra. Nejlépe si vedly dle očekávání ruské týmy, kterých v první desítce můžeme najít rovných šest. Z českých týmů nejvýrazněji zaujaly České Budějovice, jež v zákaldní části triumfovaly a v play-off dokráčely až do semifinále, kde jim vystavily stopku Karlovy Vary. Mistrovská Slavia zaostala za Mountfieldem o pouhých 0,13 bodu, což pro ni znamená dvanáctou pozici. A jak v porovnání s nimi dopadl plzeňský Lasselsberger? Jemu přisoudili osmapadesáté místo, čímž si Plzeňané polepšili o osm pozic oproti loňsku.

Lasselsberger ještě nezaváhal

Plzeňané vstoupili do přípravných zápasů rázným krokem, i když jim zatím čelily "pouze" týmy z první ligy. S Berounskými si na úvod poradili 6:2 a v úterý si zapsali první body do tabulky Tipsport Hockey Cupu za skolení vrchlabského výběru 5:2. Na ledě se v zářivém světle předvedl navrátilec Matějovský, který v obou zápasech vstřelil branku. Obdobně se vedlo i junioru Stránskému, ten ale za Plzeňany válčit v extralize nebude, protože ho čeká mise v Americe. Největší pozornost na sebe strhává útočník Michal Dvořák, jenž se zatím může pyšnit třemi brankami.

Do hry naskočí i Martin Straka

Pavel Hynek, hlavní lodivod plzeňské střídačky, naší redakci prozradil, že se v sestavě objeví i nejzvučnější letní posila a generální manažer v jednom Martin Straka. Jediný otazník tedy visí nad obsazením mladých. Rozhodovat se bude mezi Kubicou a Stránským.

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky posledních zápasů

HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD - HC SLAVIA PRAHA 3:8 (1:3 0:2 2:3) Branky a nahrávky: 1. Svoboda, 47. Rusnák, 48. Svoboda (Třetina - 4. Žižka (Beránek), 8. Sloboda (Bednář), 8. a 40. Holec (Červenka), 32. Beránek (Bednář), 42. Červenka (Tomica), 48. Vondrka (Červenka), 56. Doležal (Bednář). Rozhodčí: Vokurka - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 700. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 3:6, 3:8.

HC LASSELSBERGER PLZEŇ - HC VRCHLABÍ 5:2 (2:1 0:0 3:1) Branky a nahrávky: 6. Dvořák (Matějovský), 13. Dresler (Dobrovolný), 42. Matějovský (Vlasák), 46. Dvořák (Šindel), 50. Stránský (Benák) - 1. Mikšovský (Wagenhoffer), 57. Beck (Matějíček). Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. Diváci: 1200. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

-----------------------------------------------------------------------------------