SLA-PLZ 4:2 - První prohra čekala v Edenu

Praha – První porážku v nové sezóně museli překousnout hokejisté Lasselsbergeru. V Tipsport Hockey Cupu nestačili v Edenu na domácí Slavii, přestože šli zásluho Laše jako první do vedení. Chléb se lámal v prostřední části, kdy se domácí prosadili hned třikrát. Nevydařil se tak ani návrat Martina Straky, který se poprvé představil v sestavě Plzně.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

4:2
0:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 29. Vondrka (Holec), 36. Bednář (Žižka), 36. Červenka (Bednář), 50. Kachlík (Sklenář) - 18. Laš (Šindel), 39. Čakajík (Vampola).

HC Slavia Praha

Svoboda (Linhart) - Žižka, Horváth, Vašíček, Kadlec, Drtina, Sloboda, Šulc - Kachlík, Červenka, Tomica, Holec, Růžička, Vondrka, Borovanský, Hruška, Čermák, Bednář, Doležal, Sklenář.

HC Škoda Plzeň

Málek (Altrichter) - Benák, Cartelli, Dobrovolný, Čakajík, Redlihs, Dresler, Pácal - Straka, Vlasák, Vampola, Fabuš, Důras, Kracík, Šindel, Dvořák, Matějovský, Kubica, Laš, Adamský, Stránský.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Špatný vstup do utkání si prožil domácí obránce Vašíček, jenž byl během prvních dvou střídání dvakrát vyloučen. Sešívaní se tak dostali pod tlak o od brakové pohromy je zachránil jen brankář Svoboda. Plzeň byla častěji v útočném pásmu, Slavia se snažila kontrovat rychlými protiútoky. Velice nebezpečný byl útok Martina Straky, který vedle sebe měl Vlasáka a Fabuše. Pro Straku to byl první zápas na českých kluzištích po návratu z NHL.

V 18. Minutě se hosté ujali vedení. Šindel našel křižnou nahrávkou skrz pásmo zcela osamoceného Marka Laše, který se nemýlil – 0:1.

Slavia se v druhé třetině snažila samozřejmě výsledek korigovat, Plzeň však byla častěji u puku. Střelecké pokusy Vlasáka a Straky však byly marné, stejně jako Holce, Borovanského a Bednáře na druhé straně.

V čase 28: 57 domácí vyrovnali. Holec skvěle našel najíždějícího Michala Vondrku, jenž precizně zakončil bekhendový blafák do pravé šibenice Málkovy branky.

Slavia zvyšovala tempo hry. V 36. minutě se po Žižkově přesilovkové střele od modré odrazil puk k Bednářovi, který poloodkrytou branku nemohl již minout – 2:1.

Za 22 sekund udeřili domácí podruhé. Bednář našel v mezikruží volného Romana Červenku a ten z první napálil puk za Málkova záda. Slavia se ujala dvoubrankového vedení.

Minutu a patnáct sekund před druhou přestávkou se podařilo hostím snížit. Vampola po závaru v obraném pásmu červenobílých nahrál na modrou Čakajíkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

V poslední části se hra přelévala na obě strany. Sešívaní mohli děkovat svému gólmanovi, protože díky chybám v obraně a rozehrávce se plzenští dostávali do jedné šance za druhou. Branka ovšem padla na druhé straně. Mladík Kachlík v 50. minutě dorazil svoji vlastní střelu z kraje brankoviště přes ležícího Málka.

Na výsledku zápasu již nezměnila ani závěrečná power-play plzeňského týmu. Slavia si připsala první body do TIpsport Cupu, naopak Plzeň poprvé v přípravě prohrála.