SLA - PLZ 1:3 - Plzeň se veze na vítězné vlně

P l z e ň - Ani ve třetím přípravném utkání nové sezóny nenašli hokejisté Lasselsbergeru přemožitele. Navíc mají ve své skupině Tipsport Hockey Cupu plný počet bodů a vyhoupli se na první příčku. Plzeňáci dodrželi pravidlo, že se mezi nimi najde vždy dvougólový střelec. Po Ludvíkovi a Vlasákovi se této role dnes ujal Šindel, který vstřelil úvodní dvě branky hostů. Jediný čestný úspěch Pražanů zaznamenal Červenka.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

1:3
1:1, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Červenka - 9. Šindel (Kracík), 23. Šindel (Fabuš), 38. Důras (Vampola). Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Slavia Praha

Taskinen - Žižka, Jebavý, Vašíček, Hlavačka, Drtina, Sloboda, Kolařík, Němeček – Hruška, Beránek, Malát - Sup, Micka, Rataj - Bednář, Červenka, Tomica - Borovanský, Růžička, Doležal.

Málek - Čakajík, Dobrovolný, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Trojovský, Mazanec - Dvořák, Kracík, Sýkora - Fabuš, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš - Šimek, Kocman, Šimán.

Zápas začal opatrně na obou stranách, do první větší šance se v šesté minutě dostal slávistický kapitán Josef Beránek, který atakován udržel stabilitu, obtočil se kolem bránícího hráče Lasselsbergeru a zkusil překvapit pozornost gólmana Málka, ten byl však na místě. Obrovskou šanci poté spálil Tomáš Micka, jenž se po vyhraném buly dostal až před branku hostí. Na začátku deváté minuty poprvé udeřili hosté. Na trestné lavici seděl Rataj za hákování a Jakub Šindel střelou nad vyrážečku využil přesilovou hru - 0:1! Plzeň pak převzala iniciativu a byla lepším týmem. Marek Laš s Michalem Důrasem jeli dva na jednoho, ale Laš místo přihrávky zvolil střelu, kterou Taskinen zneškodnil. Ve dvanácté minutě byl před domácím gólmanem volný Peter Fabuš, dostal však příliš prudký puk. A tak přišlo vyrovnání. Šest minut před první sirénou se po krásném průniku a přesné střele pod víko trefil Roman Červenka - 1:1! Hra se vyrovnala a až na šanci Fabuše, který z dobré pozice jen promáchl, se dohrálo v klidu za nerozhodného stavu.

Do prostřední části hry vstoupili lépe hosté, když se po necelých třech minutách hry dostali do přečíslení Fabuš se Šindelem, který využil skvělé nahrávky od zkušenějšího spoluhráče a střelou pod beton nebohého Taskinena strhnul vedení na stranu Plzně - 1:2! Slavia pak zvýšila svou agresivitu a byla často vylučována. V polovině zápasu však málem udeřila v oslabení. Do šance se dobře tlačil Marek Tomica, ale nedal a z rychlého brejku zahrozil prozměnu Důras, kterého vychytal mladý Fin. Domácí se snažili vyrovnat, pět minut před koncem druhé třetiny se dostal do šance Bednář, místo toho aby nahrál volnému Červenkovi, ale zkusil ještě jednu kličku do středu hřiště, která se nevyplatila. 122 vteřin před koncem druhého dějství pak Lasselsberger odskočil už na rozdíl dvou branek. V přesilovce střílel po parádní příhře Vampoly do odkryté klece Michal Důras - 1:3! Do kabin tak odcházeli spokojenější hostující hráči a čekalo se, co přinese poslední dvacetiminutovka.

Třetí třetina se už nehrála v takovém tempu jako dvě předchozí. Domácí se tlačili do útoku, ale hosté bránili své vedení pozorně. Ve 47. minutě mohl rozhodnout aktivní Michal Důras, z dobré pozice mezi kruhy však netrefil branku. Zhruba v polovině poslední části hry opět Důras chytře zkoušel přelobovat ležícího Taskinena, ale minul. Slavia odpověděla také dobrou šancí. Červenka obešel protihráče a nahrál volnému Bednářovi, ten ale nehrál dobrý zápas a gólmana Plzně neohrozil. Za zmínku stojí ještě pokus Micky, který dvě minuty před koncem zkoušel prostřelit Málka tvrdou střelou, ta byla ale zblokována. Slavia tak prohrála zápas s Plzní, která nastoupila bez elitní útočné trojice, v poměru 1:3.