SLA-PLZ 2:3 - Plzeň dobyla Sazka Arenu!

P R A H A - V dnešní předehrávce 14. kola O2 extraligy zavítala Plzeň na led Slavie Praha. Tedy týmu, který se krčil na posledním místě tabulky, avšak ztrácel na Lasselsberger pouhé tři body. V úvodu střetnutí čaroval plzeňský Málek, když v první třetině chytil pět vyložených šancí Slavie. Ve druhé části se hosté ujali brankou Šindela vedení, které jim vydrželo až do 44. minuty, kdy se trefil Sobotka. Navíc v 50. minutě přidal další gól Sup. Plzeňští se přesto dokázali zvednout a v 52. minutě vyrovnal Důras a 85 sekund po něm přidal na 3:2 pro hosty Ludvík. Slavii se už vyrovnat nepodařilo i kvůli dvěma zbytečným vyloučením na konci zápasu, a zůstává tak na extraligovém dně.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

2:3
0:0, 0:1, 2:2

Branky a nahrávky: 44. Sobotka (Bednář), 50. Sup (Čermák) - 30. Šindel (Cartelli), 52. Důras (Mazanec), 54. Ludvík (Trnka). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 3240. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Slavia Praha

Franěk - Kadlec, Žižka, Hlavačka, Kolařík, Turoň, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sobotka - Bednář, Vlasák, Dlouhý - Čermák, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal

HC Škoda Plzeň

Málek - Cartelli, Derner, Nedoma (31. Pulpán), J. Malinský, Mazanec, Trnka - Zelenka, Divíšek, Šaffer - Důras, Šindel, Adamský - Heřman, R. Král, Ludvík - Fabuš, Kepl, Sakata

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Roman Málek 60 62 2 60 96,77 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 -1 0
Mario Cartelli 0 1 1 0 0
Lukáš Derner 0 0 0 -1 0
Tomáš Divíšek 0 0 0 -2 2
Michal Důras 1 0 1 -1 0
Peter Fabuš 0 0 0 0 0
Jan Heřman 0 0 0 1 0
Richard Kepl 0 0 0 0 2
Richard Král 0 0 0 1 0
David Ludvík 1 0 1 1 0
Jiří Malinský 0 0 0 -1 2
David Mazanec 0 1 1 -1 0
Milan Nedoma 0 0 0 0 2
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Junji Sakata 0 0 0 0 0
Adam Šaffer 0 0 0 0 0
Jakub Šindel 1 0 1 0 0
Pavel Trnka 0 1 1 1 2
Jiří Zelenka 0 0 0 -2 0

komentář

Ze začátku utkání se zdálo, že bude k vidění vyrovnaný hokej. Brzy se však domácí dostali do tlaku. Kdyby měl David Hruška fazónu jako v zápase proti Vítkovicím, dosáhl by hattricku již po sedmi a půl minutách. To by ovšem musel proměnit stoprocentní šance, ve kterých se ocitl a nesměl by proti němu stát Roman Málek. Poprvé ho mohl překonat po necelých dvou minutách hry. Šanci mu nádherně připravil Josef Beránek, leč Hruškovi se nepodařilo dopravit bekhendem kotouč do napůl odkryté brány. Podruhé mu chyběly milimetry, když tečoval Kadlecovu střelu od modré. A konečně do třetice mu radost zkazil hostující brankář. To přihrával Sup famózně naslepo před branku, kde nikým neatakovaný Hruška dobře vystřelil, ale Málek ještě lépe lapačkou kryl. Hosté se několikrát také usadili v útočném pásmu, ale do velké šance se dostali až po deseti minutách. V permanenci se v té době vyskytl i Franěk. Po několika ošemetných situacích se do největší šance dostal mladý Heřman, ale domácí gólman mu radost zkazil pohotovým vykopnutím betonu do vzduchu. V té době se hrál pěkný hokej s šancemi na obou stranách, které měly kolikrát na svědomí chyby v obranách. Megašanci zahodil Vlasák po přihrávce Kadlece. Přestřelil úplně odkrytou polovinu Málkovy brány. Šanci nabídl Hlavačka Zelenkovi, ale ten jí velkoryse pohrdl a tváří v tvář Fraňkovi nedal. Na druhé straně podobnou nabídku učinil Divíšek Supovi, ale Málkova vyrážečka byla svém místě.

Oboustranně bojovný výkon pokračoval i po změně stran. Z počátku bez velkých příležitostí, ale hra se postupně do obrátek dostala. Na konci 27. minuty se k zakončení dostal Bednář, avšak plzeňský čaroděj v masce byl opět připraven. Umění postavit si dobře tyče pak Málek ještě předvedl při průniku Čermáka. Stejný hráč byl poslán za nedovolené bránění na trestnou lavici, což odstartovalo plzeňský tlak. Závar přišel na samotném konci početní výhody, žel bohu pro domácí se po něm hosté radovali z vedoucí branky. Nejprve ještě Franěk Šindela vychytal, ale po střele Cartelliho od modré jen vyrazil puk před sebe a stejný hráč jako před malou chvilkou se tentokráte nemýlil. Házenkářské dovednosti slávisté předvedly o minutu později a doufali, že rozhodčí jejich lest neprohlédne. Minář se k jejich smůle ošálit nenechal a gól dosažený rukou neuznal. Poté upadla hra do průměru a gólmani byli zaměstnáni občas, ale do konce této třetiny nijak významně.

Do třetí třetiny nastoupili sešívaní plni odhodlání s nepříznivým výsledkem něco udělat. A podařilo se. Po třech minutách putoval puk po ose Bednář – Beránek – Bednář – Sobotka – gól. Posledně jmenovaný kotouč protlačil mezi Málkovými betony. Slavia se však s vyrovnáním nespokojila a chtěla víc. Stále se tlačila do zakončení a svou troškou málem přispěl i čtvrtý útok, ale Dlouhý nedosáhl na puk od Červenky, který stačilo usměrnit do prázdné brány. Dvě minuty na to se proháčkoval ke střele Čermák, tu Málek jen betonem vyrazil a Sup jednoduše dokonal obrat. Další průběh utkání by většina slávistických fandů asi dokázala oželet. Sazka Arena byla opět svědkem známého scénáře tohoto ročníku. Soupeř začal tlačit, Slavia chybovat a šance na bodový zisk byly ty tam. Graňák Slavii oslabil. Gól přišel velice nešťastně na konci přesilovky Plzně. Čermák se pokládal do Mazancem vystřeleného puku, ale jen ho smolně tečoval na hokejku úplně volného Michala Důrase, jenž dal do prázdné brány. Záhy ztratil puk na útočné modré Kadlec a tím vznikl rychlý útok Plzně. Trnka se dostal k ráně od modré, tu Franěk vyrazil, leč ani jeden z obránců nebyl s to odpálit puk, a tak se k němu dostal Ludvík a nedal Fraňkovi šanci. Tlak si domácí utnuli sami, jelikož po chybě střídačky se oslabili za příliš mnoho hráčů na ledě. I ve čtyřech se k nějakým šancím dostali, ale Málek byl pozorný. A když po konci tohoto trestu dostal další Čermák, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Vyrovnat mohl ještě dvě sekundy před koncem Bednář, ale byl při zakončení faulován, což sudího nechalo klidným. Slavia formu nepotvrdila a doma opět padla.

Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Scénář posledních zápasů je pořád stejný. Dnes to bylo jiné snad jen v tom, že jsme nevedli, ale prohrávali, dokázali zápas otočit, ale pak ho opět ztratili. Stále máme špatné přesilovky i hru v oslabení. K tomu už není co říci. Výhra nad Vítkovicemi pro nás nebyla tou správnou vzpruhou, kterou bychom potřebovali. Tou by byl dnešní zápas, kdybychom ho zvládli."

František Černý (Plzeň): "Jsme rádi, že jsme tady vyhráli. Základem bylo, že jsme v první třetině eliminovali nápor Slavie, se kterým jsme počítali. Ve druhé jsme dokázali navíc dát gól z přesilovky, což pro nás bylo dobré. V poslední třetině nám sice nevyšla první polovina, ale ukázala se síla mužstva, když jsme dokázali ještě otočit vývoj utkání z 1:2 na 3:2. Všichni kluci makali, vše bylo v pořádku."