PLZ - SLA 4:3 po prodl. - Tvrdě vybojované body, modrobílí zůstávají na vítězné vlně!

Plzeň - Po dvou vyhraných duelech proti Pardubicím a ve Zlíně stojí před domácímí hokejisty těžká série bojů s protivníky ze špičky tabulky. Jako první se plzeňskému Lasselsbergeru postavila HC Slavia Praha. Modrobílí se ujali vedení, ale ve druhé části je Pražané výrazně přestříleli a odskočili na dvoubrankový náskok. Domácí stihli do druhé sirény snížit a prodloužení v třetí části zajistil povedenou ranou Stanislav Jasečko. V nastaveném čase se hrálo nahoru dolu, ve čtvrté minutě uvolnil Václav Benák Michala Důrase, který letošním sedmým zásahem zajistil Plzni velmi cenné dva body.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

4:3p
1:0, 1:3, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 11. Šindel (Kracík), 37. Laš (Vampola), 53. Jasečko (Nikolov), 64. Důras (Benák) – 21. Beránek (Tomica), 32. Červenka (Micka), 35. Červenka (Hlavačka) Rozhodčí: Turčan – Charvát, Kalivoda Vyloučení: 7:7, navíc Duda 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 6 612. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

HC Škoda Plzeň

Málek - Jasečko, Nikolov, Benák, Dresler, Čakajík, Dobrovolný, Cartelli ("A"), L. Martinec ("J") - Důras, Vampola, Laš - Fabuš, Divíšek ("C"), Matějovský ("A") - Vlasák, Kracík ("A"), Ludvík - Dvořák, Šindel, M. Sýkora ("J")

HC Slavia Praha

Taskinen - Kadlec, Žižka, Hlavačka, Kolařík ("A"), Němeček, Vašíček, Sloboda, Drtina - D. Hruška, Beránek ("C"), Tomica - Micka, Rataj, Sup ("A") - Bednář, Červenka, Vondrka - Duda, V. Růžička ml. ("J"), Doležal

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Roman Málek 64 40 3 37 92,50 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Benák 0 1 1 1 2
Mario Cartelli 0 0 0 1 0
Martin Čakajík 0 0 0 -1 0
Tomáš Divíšek 0 0 0 0 2
Jiří Dobrovolný 0 0 0 0 0
Jan Dresler 0 0 0 -1 0
Michal Důras 1 0 1 2 0
Michal Dvořák 0 0 0 0 0
Peter Fabuš 0 0 0 -1 2
Stanislav Jasečko 1 0 1 0 2
Jaroslav Kracík 0 1 1 -1 0
Marek Laš 1 0 1 1 0
David Ludvík 0 0 0 -2 2
Lukáš Martinec 0 0 0 0 0
Radek Matějovský 0 0 0 0 2
Angel Nikolov 0 1 1 0 0
Miloš Sýkora 0 0 0 0 0
Jakub Šindel 1 0 1 0 0
Petr Vampola 0 1 1 2 2
Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 0

komentář

Hned v úvodu utkání se držením protihráče provinil Radek Matějovský, a hlavní rozhodčí Turčan ho tedy poslal na dvě minuty na trestnou lavici. Hosté se usadili ve svém útočném pásu, ale dvě po sobě jdoucí šance spálil exPlzeňák Radek Duda. Po přesilovkové souhře Kracíka a Dvořáka se puk dostal k osamocenému Šindelovi, který puk pohodlně zametl do zívající slávistické branky. Domácí se tak ujali vedení. Po akci Beránkovy pětky se kotouč povaloval v plzeňském brankovišti nikým nehlídán, na jeho přítomnost upozornil dezorientované hráče až povyk domácích fanoušků. Roman Málek s pomocí beka Dreslera a pořádnou dávkou štěstí situaci vyřešil. Při další z červenobílých přesilových her zahrozilo duo Vampola - Důras, když druhý jmenovaný nastřelil tyč. Konstrukce branky zachránila i Romana Málka po střele Jaroslava Bednáře. Domácí zůstávali aktivnější, Dvořák v dobré pozici ještě hledal kolegu z útoku, ale nacvičený signál se minul účinkem. Po dvaceti minutách tedy odcházeli Plzeňané do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ten jim ale nevydržel nijak dlouho, již po třiceti šesti sekundách bylo vyrovnáno! Raketový start do prostřední dvacetiminutovky korunoval kapitán hostů Josef Beránek, jenž zužitkoval Tomicovu nahrávku a překonal Romana Málka. Ten inkasoval po více než sedmi třetinách. A tlak hostů se stupňoval. V čase 23:23 si dvě minuty vykoledoval plzeňský Divíšek a v následující početní výhodě bylo v obranné třetině modrobílých pořádně rušno. Velké šance v rychlém sledu po sobě zahodili Hruška, Beránek a Duda. Lasselsberger se do útočného pásma dostal až při své přesilové hře, ale mnoho vrásek Taskinenovi nadělal. To Roman Málek se musel mít na pozoru před Supovým průnikem. Skóre se ale měnilo těsně po uplynutí Fabušova trestu - přihrávku zpoza branky dokázal přes bránícího hráče ve vedoucí branku proměnit červenobílý Roman Červenka. A v čase 34:49 se již domácí na hlavního sudího hodně zlobili, po hraničním zákroku jednoho z hostujících hráčů na plzeňského gólmana Roman Červenka okopíroval předchozí situaci a propasíroval puk až za Málkova záda. Zvýšil tak na dvoubrankový odstup mezi oběma týmy. Nevole z ochozů dolehla až na led a mezi hráči se značně přiostřilo. Modrobílé vzrušená atmosféra ale nabudila k větší aktivitě a oni poté našli nejlepší odpověď. V sedmatřicáté minutě ležícího Tasknien s lehkostí překonal Marek Laš. Slavia se však rychle oklepala a jen tak tak, že Radek Duda nevyužil jeden ze svých brejků. Větší drama se odehrálo v rohu kluziště po pravici slávistického gólmana. Po posunutí branky se do sebe pěstmi pustili Vampola a Kadlec. Čárový rozhodčí ale oba rozvášněné rychle zklidnil a hlavní sudí je poslal na dvě minuty na trestnou lavici.

Ve 46. minutě ukázali domácí hráči divákům i sami sobě, co všechno se nemusí proměnit. Jakub Šindel při přesilové hře vybojoval na modré puk, osamocený Dvořák pálil na hranici brankoviště z otočky a trefil tyčku! Obléhání Taskinenovy svatyně pokračovalo, tentokrát slávistický gólman zkrotil puk mezi svými betony. Domácí byli aktivnější i při vlastním oslabení, Důras vybídl ke skórování parťáka z útoku Vampolu, který ale puk do sítě neprotlačil. Michal Důras tedy kotouč znovu vybojoval, v tomto případě se odhodlal ke střele sám, ale o moc lépe se mu nedařilo. Přestřelil. Pak Marek Laš hned po vhazování mířil těsně vedle pravé tyčky. Modrobílí se nadechovali k závěrečnému drtivému náporu. Jako další se za hlavu chytal Kracík, po něm to o chvíli později zkoušel Matějovský. Po řadě neúspěchů byla v 53. minutě ale plzeňská radost o to větší - třetí branku domácího týmu od modré čáry vsítil Stanislav Jasečko a po dlouhém trápení vyrovnal! Petr Vampola při této situaci inkasoval nepříjemný úder na hlavu, za který byl vyloučen Radek Duda na dvě plus deset minut. Plzeňští tedy získali možnost odskočit svému soupeři a definitivně zvrátit zápas ve svůj prospěch. Příležitostí k tomu měli požehnaně. Radek Matějovský, Michal Dvořák, znovu Stanislav Jasečko, ti všichni mohli překonat Taskinena z dobrých pozic. Jejich nápor zchladil až hlavní rozhodčí Turčan vyloučením Benáka. V následující přesilové hře se Bednář prokličkoval až před Málka, ale mířil hodně nad. Pozornost všech se vzápětí přesunula na druhý pól ledové plochy, kde jedna střela střídala druhou, Matějovský pálil jen do dobře postaveného Taskinena, po další bombě Dobrovolného se puk pomalu vykutálel podél pravé tyčky ven z brankoviště. A tak se po jednokolové pauze ČEZ Aréně znovu prodlužovalo.

Rušněji bylo opět před Taskinenem. Divíšek spolu se svými kolegy z útoku roztočil další z kolotočů napříč celým pásmem, hostující gólman nad nimi ale vyzrál. Stejně se mu vedlo i po střele Jasečka a následné dorážce Davida Ludvíka. Hodně bylo vidět i Petra Vampolu, jemuž se ale finální přihrávka nevydařila. Divíšek o chvíli později našel před brankou sjetého beka Čakajíka, jehož rána však opět nemířila mezi tyče. Zato se více než šest a půl tisíc diváků mohlo radovat za okamžik, po přesné Vampolově nahrávce se puku ujal Václav Benák, který vybídl osamoceného Důrase k ukončení ofensivního koncertu. Ten neodmítl. Druhý bod putuje na konto Lasselsbergeru, stejně jako v předchozích „přesčasech“.

Ohlasy trenérů

František Černý (Plzeň): "Bylo to pro nás velice těžké utkání. Slavii se na cizích hřištích daří a jsme rádi za zisk dvou bodů. Za výkon v první a třetí třetině jsme si je zasloužili. Rozhodujícím momentem utkání byla naše kontaktní branka za stavu 3:1 pro Slavii. Moc nám to pomohlo, utkání už jsme poté dokázali vyrovnat. To snížení nás nakoplo. Divákům se utkání muselo líbit. Byl to extraligový zápas se vším všudy."

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Věděli jsme, že Plzeň je v laufu a navíc je doma silná. To se potvrdilo, bylo to těžké utkání. Vzhledem k jeho vývoji je pro nás bod zlatý. Ve třetí třetině nás Plzeň dostala pod tlak, podržel nás ale gólman Taskinen, který nahradil Svobodu, jenž ještě nedoléčil zranění prstu. Také my jsme měli ve třetí třetině šance, Plzeň ale měla více ze hry a vyrovnaní si zasloužila."