PLZ - SLA 4:2 - Plzeň zůstává ve hře o prvenství ve skupině!

P l z e ň - V předposledním utkání základní skupiny Tipsport Hockey Cupu přivítali hokejisté plzeňského Lasselsbergeru Slavii Praha. Do duelu vstoupili lépe hosté, kteří dvěma slepenými zásahy domácím rychle odskočili. Výkon modrobílých přitom nesliboval nějaké zlepšení. Po první přestávce však došlo k radikální změně, Plzeňští začali svého soupeře přehrávat a zaslouženě otočili nepříznivý vývoj. Dvěma brankami se na vítězství Západočechů podílel Tomáš Vlasák.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

4:2
0:2, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 26. Vlasák (Ludvík, Divíšek), 35. Vlasák (Divíšek), 36. Důras (Matějovský), 53. Matějovský (Kracík) - 9. Bednář (Červenka), 11. Vondrka (Beránek). Rozhodčí: Pešina - Šatava, Pešek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Halmoši (Málek) - Cartelli ("A"), Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Mazanec, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek ("C"), Ludvík - Důras, Kracík, Matějovský ("A") - Fabuš, Šindel, Laš - Malý ("J"), Kocman ("J"), Šimán ("J")

HC Slavia Praha

Furch ("J") (Taskinen) - Žižka, Jebavý ("J"), Staněk, Drtina, Hlavačka, Kolařík ("A"), Němeček - Sup, Červenka, Beránek ("C"), Bednář, Růžička ("J"), Vondrka, Borovanský, Malát, Hruška, Rataj, Micka, Doležal, Sklenář ("J")

První náznak šance si sice ve druhé minutě vytvořili domácí, konkrétně Michal Důras, ale od té doby na ledě vládla hostující Slavia. Ve čtvrté minutě se dokonce dostali červenobílí hokejisté do přečíslení čtyři na dva. Obránce Čakajík ale sáhl do kombinace, a tak se za Dominikem Halmošim rozezvučela pouze tyč. Při slávistické přesilovce se domácí útočník Jakub Šindel postavil do cesty puku, který mu bolestivě zasáhl nárt. Po tomto nastřelení vznikl v plzeňské obraně zmatek, kterého mohl využít Jakub Sklenář. Gól do Halmošiho sítě padl v čase 8:50. Jaroslav Bednář střílel z levého kruhu a puk se ocitl za zády plzeňského gólmana – 0:1. Netrvalo dlouho a aréna v Plzni oněměla podruhé. Ze středního pásma se po pasu od Josefa Beránka projel s pukem na hokejce svým strážcům Michal Vondrka a chladnokrevně zavěsil - 0:2. V patnácté minutě o sobě dali vědět také domácí. Peter Fabuš dostal dlouhou přihrávku, ale puk mu přeskočil hokejku a jeho šanci zmařil vyjetím z branky maskovaný slávistický muž Dominik Furch.

Také ve druhé třetině se první publiku připomenul domácí tým. Elitní útok zatápěl hostující obraně, ale ani Divíšek a po něm Ludvík nepřekonali ležícího a již celkem bezmocného Furcha. O dvě minuty později se k opuštěnému puku v plzeňském obranném pásmu dostal Rataj a po něm Sup, oba nebezpečně ostřelovali Halmošiho, ale naštěstí pro Plzeň nemířili přesně. Ve 26. minutě se ČEZ arénou rozlehl jásot fanoušků. Kombinaci celého prvního útoku zakončil Tomáš Vlasák, když dorazil puk za záda slávistického gólmana – 1:2. Poté se Dominik Halmoši vytáhl proti najíždějícímu Bednářovi, na druhé straně tečoval Matějovský Kracíkovu střelu mimo. Ve 35. minutě se domácí vyrovnání dočkali a opět se o něj postarala první útočná formace, konkrétně bývalý slávista Tomáš Vlasák2:2. Obrat přišel o minutu později. Dokonalá přihrávka se hodí pro to, co předvedl Radek Matějovský. A nechytatelná střela pro konání Michala Důrase3:2.

Do 3. třetiny vstoupili aktivněji hokejisté Slavie. Dominik Halmoši si vysloužil skandování svého jména poté, co zkrotil střelu z bezprostřední blízkosti, kterou na něj vyslal Červenka. A ten samý hráč v 50. minutě ujel celé plzeňské pětce a nikým nestíhán a neobtěžován vystřelil. Mladík v plzeňské brance však zakročil mazácky. V 53. minutě Radek Matějovský nadvakrát propasíroval puk za záda Dominika Furcha, a navýšil tak plzeňské vedení – 4:2. Při hře čtyři na čtyři v 55. minutě Kracík operoval za brankou hostí, našel Michala Důrase, ale ten svým druhým zásahem v utkání pohrdl. Časomíra neodkrojila ani minutu a plzeňští fanoušci trnuli po šanci Hrušky, jeho střela však nemířila mezi tyče branky. A protože dvougólový náskok byl dostatečný, nemusel na konci kapitán Tomáš Divíšek litovat netrefené odkryté branky.

František Černý (trenér Plzně): Do páté minuty jsme hráli dobře, pak nás trochu Slavia zatlačila. Nedostávali jsme se k puku, z toho pramenily ty dva rychlé góly. Ale do druhé třetiny jsme nastoupili v úplně jiném rozpoložení, vytvořili jsme si šance a podařilo se nám je proměnit. Jednoznačně jsme Slavii přehráli. Ve třetí třetině jsme navíc vstřelili ještě jeden gól. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.