Bitva o západní Čechy, Plzeň jede do Varů bojovat o další tři body!

Plzeň - Plzeňská hokejová horečka nabírá na obrátkách. A to máme za sebou teprve tři kola z O2 extraligy. Po skvělém výkonu v zápase proti Spartě a zasloužené výhře 6:4 vyrážejí plzeňští borci do Karlových Varů, bojovat nejen o tři body, ale i o prestiž a pomyslný trůn krále západních Čech. Lasselsberger zatím proplouvá extraligou bez jediné chyby a s devíti body suverénně vede celou soutěž. Zápas v Karlových Varech nabídne jistě další porci skvělého hokeje, a tak pokud nevyrážíte přímo do Varů povzbuzovat naše kluky, fanděte u našeho online přenosu. Začínáme v 18:00.


HC ENERGIE KARLOVY VARY
vs.
HC LASSELSBERGER PLZEŇ


Západočeské derby v Karlových Varech
4. kolo O2 extraligy
úterý, 16.9.2008 - zimní stadion Karlovy Vary


Plzeň zatím nezaváhala

Bezchybně vstoupili hráči Lasselsbergeru do nového ročníku. Tři výhry, devět bodů, první místo v tabulce. Co lepšího si mohl fanoušek Plzně přát? Přesvědčivý výkon proti Zlínu, výhra na horkém boleslavském ledě a senzační vítězství ve vyprodaném zápase se Spartou. Teď Západočechy čeká vicemistr loňského ročníku, Energie Karlovy Vary. V lázeňském městě se čeká bouřlivá atmosféra a těžký zápas. Ale s vaší podporou ho hráči Lasselsbergeru Plzeň jistě zvládnou.


První útok ten to válí, ten jich tam zas nakutálí…

Pohledět na první útok Plzně je nádhera. Fabuš - Straka - Vlasák dostávají do kolen každého soupeře. V nedělním zápase k nepřehlédnutí. Martin Straka skóroval zatím v každém zápase a na svém kontě má už pět kanadských bodů, za čtyři branky a jednu nahrávku. První útok zařídil v nedělním zápase pět gólů ze šesti a ukázal, jakou obrovskou silou Plzeň disponuje.


Senzační diváci ženou hráče dopředu, budou i ve Varech

Jestli mohou hráči v modrobílém na něco spoléhat, tak je to hlasitá podpora svých věrných fanoušků. Ti dokázali v neděli beznadějně vyprodat plzeňskou ČEZ arénu a vytvořili Spartě hotové peklo. Pod střechu stadionu se jich vtěsnalo bezmála 8 500. Spousta se jich chystá i do lázeňského města podpořit svůj celek a hnát Lasselsberger k dalšímu vítězství.


Soupeř se zatím hledá, najde se v úterý?

Trošku za očekáváním zůstává karlovarská Energie, loňský vicemistr. Ten sice dokázal zvítězit v úvodním utkání nad Pardubicemi, pak ale ve Zlíně nevstřelil ani branku a v neděli získal bod ve Vítkovicích až po samostatných nájezdech. Svěřenci Josefa Palečka nejvíce trápí střelecká produktivita. Vstřelili zatím pouhé čtyři branky ve třech zápasech. Pro srovnání - Plzeň jich má na svém kontě již čtrnáct.

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky posledních zápasů

HC LASSELSBERGER PLZEŇ - HC SPARTA PRAHA 6:4
Branky a nahrávky: 1. Hudec (Kracík), 11. Vlasák (M. Straka, Fabuš), 27. Straka (Fabuš), 29. Fabuš (Benák), 32. Pácal (Fabuš), 37. Straka (Vlasák) – 24. Látal (L. Procházka), 28. Kratěna (Netík), 28. Podlešák (Koreis), 41. Ton z tr. střílení Rozhodčí: Polák – Polonii, Kreuzer. Vyloučení: 11:10, navíc Vojta (Spa) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 8 416 (vyprodáno). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4


Vítkovice - Karlovy Vary 1:2 sn.
Branky a nahrávky: 40. Šimíček (Burger, Svačina), 51. Řezníček (Dobroň, Skuhravý), rozhodující nájezd Melenovský. Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4392. Průběh utkání: 1:0, 1:2.