NOTES#9: Zastaví Plzeň rozjeté Vítkovice?

Plzeň – Atraktivní duel čeká na plzeňské příznivce v rámci devatenáctého kola O2 extraligy. Na led aktuálně čtvrté Plzně přijíždějí vedoucí Vítkovice, které po pátečním vítězství na Slavii budou chtít jistě uspět i na západě Čech. Naopak domácí budou chtít odčinit poslední dva zápasy a potvrdit svojí pozici na výslunní extraligové tabulky. Přijďte i vy podpořit své barvy a podruhé v řadě vyprodat ČEZ Arenu!


HC LASSELSBERGER PLZEŇ
vs.
HC VÍTKOVICE STEEL

19. kolo – neděle 26.října v plzeňské ČEZ Areně

Devatenáctým kolem dnes pokračuje hokejová O2 extraliga. Nabídne několik zajímavých soubojů a střetnutí. Nejvyšší hokejová soutěž je nesmírně vyrovnaná, o čemž se snad přesvědčil každý klub extraligy. Kdokoliv může porazit kohokoliv. Objevila se také první změna na trenérském postu - ke střídání došlo v Liberci, který je zatím poněkud za očekáváním. Trenéra Gregora vystřídal trenér Pešát. V Českých Budějovicích, ani ve Znojmě o změně na trenérském postu zatím neuvažují, přestože se tyto kluby zmítají na samém konci tabulky. Nechme se překvapit, co odtajní další napínavá kola O2 extraligy. V dnešním kole, které má pořadové číslo devatenáct, proti sobě nastupují týmy ve skvělé formě - pražská Slavia a Karlovy vary, které se po pomalém startu velmi dobře rozjíždějí. Naposledy to odnesla právě Plzeň. Sparta zavítá do Zlína, uvidíme, který z trápících se celků se odrazí ode dna. Pro fanoušky Lasselsbergeru je samozřejmě zápasem číslo jedna utkání Plzně a Vítkovic, ve kterém půjde o souboj mezí prvním a čtvrtým týmem tabulky. Blíží se také reprezentační přestávka, už dnes na sebe mohou někteří hráči Plzně znovu upozornit a říci si o šanci obléci národní dres.


PLZEŇSKÝ ZÁPISNÍK

výsledky hráčské statistiky
aktuální sestava zajímavosti a aktuality

Plzeňská tvrz dobyta

Až 17. extraligové kolo a západočeské derby rozhodlo o tom, že plzeňský stadion ztratí punc letošní nedobytnosti. Hráči karlovarské Energie předvedli v Plzni skvělý taktický výkon, na který tentokrát pohledný leč neúčinný výkon hokejistů Lasselsbergeru nestačil. Energetici přežili bez úhony díky výbornému Mensatorovi řadu šancí Plzeňských, sami využili své ojedinělé příležitosti a jsou prvním týmem, který vyloupil ČEZ Arénu.

Derby bylo vyprodané

Kdo minulou neděli zavítal do plzeňského svatostánku, rozhodně neprohloupil. Atmosféra vytvořená oběma tábory byla výborná. Aréna praskala ve švech a už několik dní dopředu bylo jasno, že bude vyprodáno. Většina z 8 416 diváků sice odcházela po zápase zklamaná z výsledku, ale jednotlivé momenty musely nadchnout. O zajímavé situace nebyla nouze. Ať už to byl karlovarské trestné střílení, ostré souboje u mantinelu, nebo důvtipné šance, které diváky musely bavit. O přestávkách se fanouškům představili karlovarští sledge hokejisté a ukázali, že i s velkým handicapem se dá aktivně sportovat. Bude vyprodáno i dnes, v přímém souboji o druhé místo v extraligové tabulce?

Šindel stále na marodce

Plzni se v letošní sezóně poměrně vyhýbají zranění. Samozřejmě každému mužstvu se v průběhu sezóny nevyhnou zranění jednotlivých hráčů. Pokud si vzpomeneme na předchozí sezóny, musíme konstatovat, že zranění nejsou tolik početná, jako v dřívějších sezónách. Na marodce plzeňských hokejistů zůstávají David Ludvík, který do letošní sezóny ještě nezasáhl, Jiří Dobrovolný, jehož zranění v zápase se Spartou bude mít dlouhodobé trvání a nově Jakub Šindel. Ten v nejbližší době už v modrobílém dresu nastoupí a jeho zranění bylo drobnějšího rázu.

Oplatí Plzeňáci Vítkovicím porážku?

V prvním letošním souboji dnešních soupeřů byli spokojenější Vítkovičtí. Na ledě vítkovické arény Plzeňáci sice bojovali srdnatě, ale svěřenci trenéra Hadamczika potvrdili své kvality a Plzeňské rozložili během jedné třetiny. Po dvou třetinách byl stav 4:0 pro domácí s borci ze západu Čech to nevypadalo dobře. Plzeňští ale mile překvapili, třetí dějství neodehráli z povinnosti a bojovali až do samého konce. Čestný gól Lasselsbergeru vstřelil Petr Vampola, ale na další korigování skóre už nezbyl čas. Je tedy čas na odplatu…

Vyhraje „Sympaťáka“ opět někdo z modrobílých

Martin Straka a Mario Cartelli byli v anketě fanoušků vybráni do užšího výběru hráčů, kteří se mezi sebou utkají v anketě “Sympaťák O2 extraligy”. V loňském roce jednoznačně zvítězil brankář Roman Málek, uvidíme, jak se bude dařit letošním plzeňským hráčům. Konkurence bude veliká. Fanoušci klubu a média vysílají do boje vždy dva hráče za extraligový klub. Pouhá pětice postoupí do samotného finále, ze kterého na Galavečeru českého hokeje po skončení této sezóny vzejde vítěz a stane se sympaťákem O2 extraligy.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sestava HC LASSELSBERGER PLZEŇ z posledního zápasu:

Málek - Benák, Smrek, Čakajík, Pácal, Cartelli, Redlihs, S. Hudec - Fabuš, Straka, Vlasák - Vampola, Důras, Kracík - Adamský, Kubalík, Matějovský - Dvořák, Kovář, Laš.


HC Vítkovice Steel

situace soupeře změny v kádru
předpokládaná sestava zajímavosti a aktuality

Vítkovice šlapou na plný plyn

V minulé sezóně se Vítkovickým nijak výrazně nedařilo, ba právě naopak. Nakonec si v dramatickém závěru základní části extraligy vylosovaly černého Petra a nepostoupily ani do předkola play-off. Místo jim vyfoukla právě Plzeň a Znojemští Orli. Letos to však vypadá na jinačí statistiku. Tým je momentálně na druhém místě, a to znamená jednu pozici a tři bodíky náskoku před Plzní. Suma sumárum nám z toho vycházejí rozhodně jasnější vyhlídky, než tomu bylo loni. Ale nezapomeňme, že paní Štěstěna je vrtkavé povahy…

Jiří Burger táhne tým výš

V produktivitě celé extraligy se zatím nejvíce daří na čtrnáctém místě se pohybujícímu Jiřímu Burgerovi, který na absolutní čelo, které s náskokem dvou bodů okupuje Plzeňan Tomáš Vlasák, ztrácí sedm bodů! Z Vítkovického hlediska je pak zajímavější pořadí střelců, kdy je právě Burger už na šestém místě s deseti brankami ze sedmnácti zápasů. A to už působí o poznání působivěji.

Základy úspěchu na bedrech gólmanů

Neuvěřitelně vyrovnaná brankářská dvojice momentálně patří k jedním z pilířů rozbíhajícího se vítkovického úspěchu. Jen při pohledu na pro gólmany nejdůležitější úspěšnosti zákroků je to skoro naprosto přesné – Marek Pinc s úspěšností 93,57% jen o nepatrný kousíček zaostává za kolegou Jakubem Štěpánkem, který válí s 93,67%. Staršímu z dvojice Pincovi ale mluví do karet více odchytaných minut a o dvě vychytaná vítězství více.

Venku dvou-třetinová úspěšnost

O síle Vítkovic tu byla řeč hned několikrát, přesto je dobré zmínit si ještě jeden ukazatel, a tou je nám velmi prospěšná informace o úspěšnosti na stadionech soupeřů. Ta totiž patří opět k naprosté špičce extraligy. Vítkovice Steel se nachází na bronzovém stupínku, kdy z devíti zápasů pouze třikrát odjeli domů s prázdnou. A domácí úspěšnost Lasselsbergeru také není ledajaká. I když si velmi dobře pamatujeme na první nebodový zápas Plzně, protože se odehrál přesně před týdnem, i tak sedm z osmi střetnutí, která přinesla bod jistě napomůžou k zajímavé hokejové bitvě, jež se pro nás chystá.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sestava HC Vítkovice Steel z posledního utkání:

Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík - Treille, Petrovický, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Klimek, Burger, Krenželok - Kvapil, R. Hruška, Varaďa - od 41. navíc Roman.

------------------------------------------------------------------------------------------------

HISTORICKÁ BILANCE

Nevídaně vyrovnaná je bilance vzájemných zápasů Plzně s Vítkovicemi. Oba týmy mají na svém kontě po třiceti vítězstvích. Dlouhodobě se těmto týmům daří lépe na domácí půdě, Lasselsberger se tak může znovu dostat do vedení již po nedělním souboji.

První letošní střetnutí zvládli lépe Severomoravané, v poklidu si došli pro výhru 4:1 a jen potvrdili, že Plzeň v Ostravě body nezískává. Také v loňské sezóně platilo, že si domácí týmy uhájily svou tvrz. Jen Plzeň hned v prvním kole drobně klopýtla, když zvítězila a ž po samostatných nájezdech.


Celková bilance Plzeň vs. Vítkovice
6730730177:206

Jak to bylo v domácích zápasech Plzně s Vítkovicemi?

Mnozí fanoušci si jistě vzpomenou na střetnutí v sezóně 1997/98, které skončilo velkým skandálem a bylo posledním v kariéře rozhodčího Paskera. Rozzuřený stadion tehdy způsobil půlhodinové přerušení duelu kvůli chybnému rozhodnutí hlavního arbitra, jenž v závěrečné třetině připravil Plzeň o vyrovnávací branku. Utkání skončilo nakonec 0:2.

24. října 1995 přišla na souboj s Vítkovicemi nejnižší návštěva za dobu působení Plzně v české extralize. Střetnutí shlédlo pouhopouhých 1887 diváků. Věrní fanoušci viděli remízu 1:1, branky vstřelili Kucharčík a Vůjtek.

------------------------------------------------------------------------------------------------