Lasselsberger táhne na Vítkovice

Plzeňský Lasslsberger si na nedělní podvečer připravil opravdu nesnadné sousto - k utkání dvaatřicátého kola pojede až do dalekých Vítkovic utkat se s tamním celkem, který momentálně okupuje první místo extraligové tabulky. Navíc Plzeňané často neodjíždějí domů s bodovým nákladem. I přes dobrou defenzivu, jež modorbílé v posledních kolech zdobí, jsou jasnymi favority pro utkání domácí. Role těch, jenž jedou překvapit, by naopak hráčům Lasselsbergeru mohla svědčit. Nechme se proto překvapit - svůj tým pak můžete bedlivě sledovat na tradičním online přenosu.


HC VÍTKOVICE STEEL
vs.
HC LASSELSBERGER PLZEŇ


Neděle, 14 prosince
Vítkovice od 17:00!


Vítkovičtí na čele extraligy

Takový pohled si na Moravě určitě všichni vychutnávají. Uskupení kolem trenéra Hadamczika okupuje první místo extraligové tabulky a nijak to nevypadá, že by se mu z něho chtělo. A domácí statistiky Vítkovických vypadají více než působivě – za celou sezónu byli na vlastním ledě bez bodu pouze ve třech utkáních. Když připočteme, jak se Plzni hraje na tomto stadionu těžce, čeká je velmi náročná práce vydolovat nějaké bodíky.

Vítkovice bez Ujčíka

Domácím i nadále postrádají Viktora Ujčíka, jehož sužují poraněná třísla. Obránce Michal Barinka před posledním utkání proti Slavii omdlel a nyní ho čeká týden pod dohledem lékařů. A výčet marodů ještě nekončí – Yorick Treille se trápí s kolenem a s jeho návratem se počítá až na konec ledna příštího roku. I když marodka nezeje prázdnotou, budou chtít Vítkovičtí doma uspět a potvrdit své vedoucí postavení v tabulce.

Parádní oslavy osmdesátky

Zápas předchozího kola na domácím ledě měl pro Vítkovice zvláštní příchuť, a to nejen proto, že na Moravu zajížděla mistrovská Slavie. Utkání jednatřicátého kola mělo završit oslavy osmdesáti let vítkovického hokeje. Ještě před úvodním buly se pod strop ČEZ Arény vznesly tři dresy výborných bývalých hráčů - Josefa Mikoláše, Jana Kaspera a Miroslava Vlacha. A slavení přišlo i po závěrečném hvizdu. Slavia se sice dostala do vedení o dvě branky, ale pak utkání nepochopitelně ztratila a Vítkovice nasázely do branky střežené juniorem Furchem neuvěřitelných pět branek! Z ledu pak odcházeli hráči domácích jako hrdinové… Co dodat, prostě oslavy na jedničku.

Lasselsberger doma naplno bodoval

Plzeňští v posledních kolech mnoho gólů nedostávají, bohužel ani nestřílejí. A když už se radují třikrát v jednom utkání, stejně si pro své fanoušky připraví drama až do konce. V posledním kole se doma střetli v televizním utkání s budějovickým Mountfieldem a Česká televize si mohla mnout ruce, že vybrala právě tohle utkání plné osobních střetů, krásných branek a nervů až do šedesáté minuty. Lasselsberger nakonec uhlídal těsný náskok a připsal si tři body do tabulky. Do Vítkovic pak vyráží s jasným záměrem, každé střídání hrát tak, aby se především neinkasovalo, a pak hrozit i vepředu. Uvidíme, jak se jim tento záměr vydaří.

Sestavy z posledního utkání:

Vítkovice: Pinc - Jurečka, Ovčačík, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka - Ondřej, Petrovický, Svačina - Štefanka, Hruška, Varaďa - Klimek, Burger, Krenželok - Korhoň, Šimíček, Kvapil.
HC Lasselsberger Plzeň: Málek - Benák, Smrek, Dresler, Pácal, Redlihs, S. Hudec - Fabuš, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Adamský, Kovář, Dvořák - Kubica, Šinágl, Laš.