VIT-PLZ 4:3sn - Plzeň veze cenný bod

Plzeň – Bez svého kapitána, avšak se zástupem věrných fanoušků v zádech, dnes nastoupil Lasselsberger na led neoblíbených Vítkovic. V posledním utkání v závěrečné třetině domácí smazali dvoubrankové manko Slavie, dnes jim tato dvacetiminutovka body sebrala. Plzeňští bojovníci dokázali dohnat dvoubrankovou ztrátu, v nájezdech však opět museli přenechat bonusový bod svému soupeři.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

4:3sn
1:0, 2:1, 0:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 4. Trnka (Krstev, Kvapil), 26. Varaďa (Klimek, Petrovický), 30. Krstev (Burger, Petrovický), rozhodující nájezd Burger - 22. Matějovský (Kracík, Tomas), 47. Dvořák (Dresler, Benák), 53. Kracík (Fabuš). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:7, navíc Smrek (Plzeň) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 4 471. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Vítkovice Ridera

Pinc (Štěpánek) - Suchý, Trnka, Jurečka, Kuboš, Ovčačík, Krstev, Stehlík, Hartmann - Svačina, Varaďa, Hruška, Ondřej, Štefanka, Krenželok, Šimíček, Korhoň, Petrovický, Klimek, Burger, Kvapil.

Málek - Dresler, Benák, Smrek, Pácal, Jeřábek, Redlihs, Martinec L. - Fabuš, Šinágl, Vlasák, Tomas, Kracík, Matějovský, Dvorák, Kovář, Adamský, Kubica, Laš.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

K poslednímu zápasu před reprezentační pauzou zajížděli hokejisté Lasselsbergeru Plzeň na led prvního celku tabulky, do Vítkovic. Už od úvodních minut bylo jasné, že diváky čeká ofenzivní podívaná. Domácí začali zhurta, mírným tlakem se snažili ohrozit Málka, ale Štefankova střela ze třetí minuty skončila pouze v boční síťce. O pár vteřin později už na druhé straně pálil od modré čáry Smrek, ale jen do výstroje připraveného Pince. Na začátku sedmé minuty se k vážnější šanci dostali Vítkovičtí, Štefanka dobře našel Šimíčka, ten ale kotouč netrefil přesně, nicméně před Málkovou svatyní se objevil úplně volný Korhoň, ale Málek se s jeho šancí vypořádal na výbornou. O minutu později Málek předvedl další fenomenální zásah lapačkou, tentokrát si vychutnal střílejícího Svačinu. V čase 13:09 už Vítkovice vedly, Krstev nahazoval od modré čáry a za Málkova záda dorážel kotouč bývalý plzeňský obránce Pavel Trnka. -1:0- Plzeň stále předváděla aktivní hru, z dobré pozice pálil Benák, ale Pinc byl připravený. V závěru třetiny se Plzeňští opět bránili, ale aktivní hrou v oslabení již domácí k ničemu nepustili.

Plzeň přečkala v úvodu druhé třetiny zbytek oslabení a vlétla na soupeře. A vyplatilo se! V čase 21:52 se z rychlého protiútoku prosadil Radek Matějovský, po přihrávce Jaroslava Kracíka a Romana Tomase. -1:1- Hosty gól nabudil, prakticky vzápětí mohl Kracík poslat další puk za Pincova záda, ale horké chvilky vítkovický mág s klidem vyřešil a skóre se neměnilo. Pravidlo nedáš – dostaneš, platilo i tentokrát. Vítkovice šly do vedení, Varaďa uťal plzeňské odhodlání a druhým gólem Vítkovic poslal na domácí hokejky klid. Na 3:1 pro domácí zvyšoval v polovině zápasu Angel Krstev, který pálil od modré a jeho střela doplachtila až do sítě plzeňské branky. Hosté se snažili korigovat skóre, ale přihrávku od Vlasáka Šinágl nevyužil podle svých představ. Plzeňští zvyšovali tlak, působili jasně aktivněji, ale ani při klasické přesilovce pěti proti čtyřem Pince nepřokonali, byť skvěle proháněli domácí čtveřici. Po druhém dějství tak mohli být spokojenější domácí hráči.

V úvodu třetí třetiny Petrovický dělovkou poslal střelu jen těsně nad Málkovu svatyni a halou to jen zahučelo. Hostující Lasselsberger stále neúnavně zatápěl Vtkovickým, Kracík pohotově našel Matějovského, ale kotouč skončil jenom v lapačce domácího brankáře. Hrál se rychlý hokej, nahoru dolů a skórovat mohl kdykoliv kdokoliv. Povedlo se to v čase 46:06 Michalu Dvořákovi, který tak snížil na 2:3 z pohledu hostů. Tomas s Fabušem po chvíli sehráli pohlednou akci, na jejímž konci stál opět vítkovický gólman a znemožňil jim tak vyrovnání. Ve třiapadesáté minutě Západočeši vytěžili ze svého tlaku maximum. Před Pincovou klecí byl chumel hráčů, naprosto nepřehledná situace, puk se ale dostal k Jaroslavu Kracíkovi, který poslal puk za brankovou čáru. O regulérnosti této branky musel rozhodnout rozhodčí až po konzultaci s kolegou u videa. Po vyrovnávací brance byli Západočeši lepším týmem. Šancí domácích bylo opravdu málo, Vítkovičtí přestali bruslit a strachovali se o výsledek. Přesto s přibývajícím časem začalo být utkání nervóznější a dramatičtější. Tři minuty před koncem si kouč hostů, Pavel Hynek, vyžádal oddechový čas, plány mu ale zhatilo Smrekovo vyloučení minutu a půl před koncem třetí třetiny. Plzeň ale aktivní hrou nedovolila ohrozit vlastní branku a tak se diváci v ostravské ČEZ Aréně dočkali prodloužení.

Domácí v začátku prodloužení dohrávali přesilovou hru, Málek musel použít svou lapačku při nebezpečné střele Jurečky. Prodloužení se hrálo opatrně, nebezpečná a gólová šance se naskytla až v samotném závěru prodloužení. Petrovický unikal plzeňským obráncům po pravém křídle, zprudka vystřelil a Málek puk vyrazil pouze před sebe, kde se objevil Václav Varaďa. Ten ale nedokázal poslat puk do branky a kotouč skončil pouze mezi betony Málka. Zápas tak musely rozhodnout až trestná střílení. Utkání rozuzlil až Jiří Burger, který jako jediný dokázal vstřelit gól v samostatných nájezdech. Plzeň ale i tak veze z horkého vítkovického ledu cenný bod.