Kanadské bodování sleduji, přiznal Tomáš Vlasák

Plzeň - Hokejisté Lasselsbergeru připravili svým fanouškům jako silvestrovský dáreček podívanou s možným nervovým kolapsem v závěru. Domácí nad hosty z Kladna dlouho hájili hubený jednogólový náskok, který jim ve druhé minutě vystřelil Jaroslav Kracík, ale Středočechům se ve třetí třetině podařilo srovnat. Avšak díky Tomáši Vlasákovi se nakonec radují z plného tříbodového zisku. Svou brankou si tak upevnil místo v čele kanadského bodování celé O2 extraligy. "Je to samozřejmě příjemné, ale pro nás je důležitější, že jsme zvládli poslední zápasy. Když jsem se podíval na výsledky, tak my snad naposledy dvakrát za sebou vyhráli v říjnu," cení si více kolektivního úspěchu.

Benák: Silvestr bude veselejší

Václav Benák v posledních zápasech pálí jedna radost. Jeho ostré projektily nenechají jediného soupeřova gólmana v klidu. Občas jen chybí troška klidu a přesnosti. Nicméně, Benákovým standartem jsou pak tolik oceňované kvality obránce.

Václave, konec starého roku se bude po výhře slavit lépe, že?
Silvestr bude každopádně veselejší jak oproti Vánocům, tak loňskému roku, kdy jsme touto dobou prohrávali.

Jak jste viděl dnešní utkání?
Dnešní zápas nebyl moc pro diváky, byl hodně ubojovaný. Měli jsme šance, zachytal nám výborně gólman a zvládli jsme vyhrát 2:1.

Kracík: Diskuze jsem nevnímal

I podle spoluhráčů se Jaroslav Kracík po často rozpačitých výkonech rozehrává do formy, ve které ho vidí rád každý plzeňský příznivec. Už zase láme hlavu soupeřovým obráncům svými přesnými, nečekanými přihrávkami, bruslařskými vložkami zaměstnává i vlastní spoluhráče. A daří se mu i bodově.

Dneska další dvoubodový zápas... To se pak hodnotí střetnutí daleko lépe, že?
Je to hezké, ale důležitější je, že jsme zvítězili. Byl to hodně důležitý zápas a důležitá výhra. Posledně jsme vyhráli v Liberci, a kdybychom dneska prohráli, bylo by to k ničemu.

Hnalo vás dopředu i to, že jste i dle svých slov jeden bod v minulém domácím utkání tak trochu odsunul z plzeňského konta? Na oficiálních stránkách se pak strhla hromadná diskuze, sledoval jste ji?
Se Slavií jsem to zkazil a chtěl to napravit. Snad se to alespoň trošku povedlo. Diskuze jsem nevnímal a asi je to dobře. (smích)

Jaké tedy bylo utkání šestatřicáté kola?
Kladno má takový divný hokej a nám se proti nim hraje vždycky špatně. Dneska jsme dva góly dali a jeden dostali, takže se vyhrálo.

Mohl byste popsat obě branky? U obou jste hrál nezanedbatelnou roli. Začněme tou první.
Martin (Adamský, pozn. redakce) se zase zbláznil a jel dopředu. Byli jsme tam dva na jednoho a věděl jsem, že nebude nahrávat, jel jsem proto rovnou do brány a štěsí, že se to ke mně odrazilo a já to doklepl. Při druhém gólu šlo o nacvičenou přesilovku, dá se říct. Martin (Straka, pozn. redakce) to vytáhne nahoru, já střílím nebo přihrávám Tomášovi.

Vlasák: Důležitější je naše výhra

Každého pils fandu určitě zahřeje pohled na souhrnou tabulku hráčů, která je dána počtem kanadských bodů. Na čele se totiž vyhřívá Tomáš Vlasák, forvard elitní modrobílé formace. A to až na malinkatou přestávku už hodně dlouho. Navíc každá přihrávka či branka znamená pro Západočechy zpravidla body, protože jak jsme si již zvykli, gólovým přestřelkám ze strany Lasselsbergeru na nějakou dobu odzvonilo.

Tomáši, oslavná paruka, kterou jste si vzal na pozápasovou děkovačku, měla něco symbolizovat?
To mě vyhecovali kluci - šlo o to, že my si vždycky na Vánoce taháme čísla spoluhráčům a těm dáváme dárky. Já jsem dostal tohle a kluci mě přesvědčili, abych si paruku dneska vzal. Ani nevím, kdo mi ji dal, protože je to anonymní.

Dostane Kracík nějaký dárek za přihrávku, která předcházela vaší brance?
Ta branka byla Jardovo, předložil mi puk do prázdný. Chytil fazónu a to je pro nás jedině dobře.

Již před tímto zásahem jste měl vyloženou šanci, kdy vám přihrával Straka téměř před odkrytou kladenskou klec...
Chtěl jsem střílet z voleje, sedlo mi to na patku a já netrefil. Celkově můj výkon dneska nebyl nic moc, necítil jsem se. Ale zaplaťpánbůh, že máme tři body.

Ke konci jste přitvrdil, když jste pak šel za to pykat?
Já jsem si měl uvědomit, že je to Patýs (Patera, pozn. redakce). Chytrej hráč, kterej minutu do konce určitě něco zkusí. Nevšiml jsem si toho, že jde o něho.

Tížilo vás na trestné svědomí nebo jste věřil?
Už jsem se radoval, když Stráča dojížděl puk, ale pak mi zase zatrnulo. Nicméně to vyšlo, vyhráli jsme.

Vnímáte s přibývajícím počtem kol alespoň trochu vlastní statistiky?
Lhal bych, kdybych řekl, že to nesleduji. Určitě se na to podívám, ale že bych na to výrazně myslel, to ne. Bylo by to tím horší. Je to samozřejmě příjemné, ale pro nás je důležitější, že jsme zvládli poslední zápasy. Když jsem se podíval na výsledky, tak my snad naposledy dvakrát za sebou vyhráli v říjnu.

Jaký bude u Vlasáků Silvestr?
Nic velkého, budu doma s dětmi. Koupili jsme si nějaké rachejtle, půjdeme je odpálit. Silvestr pro mě není nic tak důležitého jako třeba Vánoce, navíc hned druhého hrajeme.