Modrobílí vyrážejí na dalekou štreku do Zlína

Plzeň – Poslední čtvrtinu základní části hokejové O2 extraligy načne Plzeň ve Zlíně. Modrobílí zatím s Okenáři dvakrát padli, navíc se povedl ani poslední duel v Pardubicích. Berani také nebodovali, podlehli na Spartě. Jak dopadne čtvrté měření sil v této sezóně? Jako tradičně je připraven náš on-line přenos.


RI OKNA ZLÍN
vs.
HC LASSELSBERGER PLZEŇ


Se Zlínem zatím čtyři body

Hned v prvním kole nového ročníku O2 extraligy rozstříleli modrobílí Okenáře 6:2. I v odvetě se lépe vedlo Západočechům. Ve Zlíně vedli již 3:0, výsledek však ztratili a domů se vraceli bez bodů. Na počátku druhé poloviny základní porce zápasů poslal hned po necelé minutce svůj tým do vedení Straka, za dalších šedesát vteřin ale vyrovnával hostující Kubiš. A protože Keramika nedokázala využít ani početní výhodu v prodloužení, potrestal jí na konci nastaveného času Záhorovský. Body jsou zatím rozděleny v poměru čtyři ku pěti, jak tomu bude po čtyřicátém kole?


Jakub Sedláček si buduje pozici jedničky

Pro letošní ročník je to specifické. Mladí brankáři často dostávají možnost ukázat se v extralize a zamotají tak hlavy trenérům, zda nasadit zkušenou jedničku, nebo dravé nadějné mládí. Platí to nejen o Plzni, ale i Kladně, Českých Budějovicích, Liberci, Vítkovicích a Zlínu. Osmnáctiletý Jakub Sedláček dostal důvěru Zdeňka Venery během zranění Igora Murína a obstál na výbornou. V patnácti odchytaných zápasech se radoval osmkrát z výhry a patří mu první místo v procentuální úspěšnosti zásahů ze všech gólmanů v lize! Skvělé výkony ho navíc katapultovaly až na MS do Kanady juniorů, tam si však užíval atmosféry jen ze střídačky.

A zase to filmování

Pro fanoušky Lasselsbergeru asi nic nového. Zlín si sem-tam vypomůže nějakou to “věcičkou“ mimo rámec pravidel. Ať už vzpomeneme “způsob chytání“ Igora Murína či snaha o vyprovokování bitky od Ernesta Bokroše. A pro občasný nafilmovaný pád se také nechodí zrovna daleko. V posledním kole, kdy Berani hráli na Spartě, to asi nejvíce rozčílilo domácího Broše, který to komentoval slovy: „Soupeř padal… Jeden hráč dvakrát upadne, ještě ani nedopadne na led a už nemá půlku výstroje. Podle reakcí by měl být dvakrát okamžitě převezen do nemocnice, ale on hraje hned dál. Tímhle hodně provokovali, nebýt toho tak zápas nevybočí z nějakého rámce. Šlo jen o to, že kluci ze Zlína byli stále na zemi, nehráli tvrdě do těla nebo hokejkou, co by bolelo.“

Nebude proto náhoda, že podobná slova volí i plzeňský dravec Martin Adamský: „Přesně. Pro mě hrát proti Zlínu je něco extra, jsem vždycky v deliriu. Někteří hráči, kteří jsou tam a já je nechci jmenovat, snad extraligu hrát nemůžou. Aby skákali, filmovali a báli se hrát, o tom to není. Nehrajeme fotbal.“

Zlín je desátý, ale…

Svěřenci kouče Venery nejsou v tabulce tak daleko, jak by se mohlo na první pohled zdát. Rozdíl mezi oběma týmy je pouhých šest bodů a čtyři pozice v tabulce. Plzeň hájí poslední postupovou příčku do play-off, Okenáři do předkola. Berani chtěli po loňském propadáku, předposlední místo, opět ožít a útočit na psoty nejvyšší. Angažovali “stříbrného“, staronového kouče Zdeňka Veneru, ale důvod k radosti zatím není. Modrožlutí sice ztrácejí na šestou Plzeň šest bodů, což je v tříbodovém systému prakticky nic, ale na druhou stranu si musejí za sebou hlídat i jedenácté liberecké Tygry, kteří jsou připraveni zaútočit s dvoubodovým mankem.

Bodování stále vede Vlasák, Leška sedmnáctý

Statistikám stále vévodí plzeňský šikula Tomáš Vlasák (22+25), zezadu se však nezadržitelně řítí Jaroslav Bednář ze Slavie, které manko stáhl již na tří body, navíc má odehráno o čtyři zápasy méně. V první pětce ještě najdeme čtvrtého Martina Straku a před nejproduktivnějším hráčem Zlína i Jaroslava Kracíka a zraněného Petera Fabuše. Petr Leška, okupující sedmnáctou pozici, zatím potvrzuje, že raději přihrává než střílí. Prosadil se ve dvanácti případech, asistoval už u dvaceti. Kdo bude mít po zítřejším duelu větší důvod k radosti?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Sparta Praha 4
HC RI Okna Zlín 2
(2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Broš (Jan Hanzlík, Netík), 17. Ton (D. Výborný), 24. Netík (Broš), 54. Ton (Vykoukal) - 16. Roman Vlach (Nosek, Mokrejš), 49. Köhler (Leška, Balaštík).
HC RI Okna Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Ondráček, Balán, Andrašovský - Mokrejš, Roman Vlach, F. Čech.

HC Moeller Pardubice 5
HC Lasselsberger Plzeň 2
(1:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Pivko (Snopek), 22. Zohorna (Starý), 29. Kolář I (Starý), 35. Pivko (Cetkovský), 39. Cetkovský (Tvrdík) - 14. Adamský (Kracík, Matějovský), 46. M. Straka (Kracík, Vlasák).
HC Lasselsberger Plzeň: Málek (35. Francouz) - Benák, S. Hudec, Cartelli, Pácal, Dresler, Smrek, Redlins - Tomas, M. Straka, Vlasák - Adamský, Kracík, Matějovský - Dvořák, Jan Kovář, Ludvík - od 41. navíc Šinágl, Kubica, Lev.

-------------------------------------------------------------------------------------------------