Suchá příprava bývá náročná, je ale nutností, uvědomuje si Zdeněk Kubica

Plzeň - Letní příprava je v plném proudu, stejně tak i rozhovory s hráči, které vám nabízíme. Dnes zjistíme, jak zvládají přípravu mladší ročníky, k rozhovoru jsme pozvali za pár dní již třiadvacetiletého útočníka HC Plzeň Zdeňka Kubicu, který v západočeském klubu působí od loňského léta. “Musím zaklepat, přípravu zatím zvládám dobře, není to ale jednoduché,“ říká.

Po dvouměsíčním maratónu, kdy neustále běháte, posilujete, jezdíte na kole a cvičíte už toho máte docela dost. Ale přitom velice dobře víte, že bez toho se zkrátka v letní přípravě neobejdete. Tak nějak přemýšlejí i plzeňští hokejisté, kterým zbývá do konce suché přípravy už jen několik málo dnů. Že byla náročná a namáhavá, se shodují snad všichni. “Příprava je dost namáhavá, ale musím zaklepat, zatím jí zvládám vcelku dobře, “ prohlašuje Zdeněk Kubica. “Nejhorší to bylo asi na Zadově, tam jsme dostávali zabrat a bylo minimum prostoru na odpočinek, “ohlíží se zpět.

Na Zadově trávili plzeňští hokejisté dvě soustředění, nejprve na konci května a celý minulý týden. Trénink a příprava probíhaly prakticky po celý den. “Ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupinu čekalo posilování, druhá část na kolech vyjížděla do kopců, nebo se běhalo, “ popisuje její průběh plzeňský útočník. “Odpolední část jsme trávili většinou na kolech a jezdili časovky, “ dodává.

Od novým koučem Jelínkem hráči absolvovali kromě posilovny a přípravy na stadionu i dvě šumavská soustředění, v Plzni okusili tartanovou dráhu na stadionu ve Štruncových sadech i různá zpestření, jako například tradiční “fotbálek”. Zdeněk Kubica si všímá i odlišností v letošní a loňské přípravě. “Letošní příprava pod trenérem Jelínkem je zaměřená hodně na objemovou sílu, další změnou je rozvržení přípravy, teď trénujeme prakticky šest týdnů, “ nastiňuje průběh přípravy hokejistů plzeňský útočník. “ Loňská příprava byla dvakrát čtyři týdny a zaměřená hodně silově, v tom vidím největší rozdíl, “ prozrazuje.

Stejně jako většina spoluhráčů, i Zdenek se těší na začátek přípravy na ledě. “ Samozřejmě, určitě se na led těším, přeci jen ta suchá příprava je vždy hodně dlouhá, “ konstatuje. “První týden na ledě, ale bývá hodně náročný, “ uvědomuje si Kubica.

Po úspěšném čtvrtém místě v loňském ročníku extraligy došlo v plzeňské kabině k početným změnám a obměně týmu. “Sice odešlo více hráčů, než poté přišlo, myslím si ale, že kluci, kteří tým posílili, mají svou kvalitu. Utvořila se nám tady dobrá parta a věřím tomu, budeme silný tým, “ prohlašuje odhodlaně útočník HC Plzeň Zdeněk Kubica.

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------