Extraligová show začíná velkolepě, Plzeň zažije brněnské šílenství!

Plzeň - A je to tady, dámy a pánové. Začíná hokejová extraliga! Konečně jsme se dočkali. Po nezapomenutelném zážitku z loňského play - off stojí Plzeň v novém kabátě na startu dalšího ročníku O2 extraligy. Indiáni ze západu Čech míří do míst, kde propuklo davové šílenství. Legendární Kometa Brno se vrací do nejvyšší soutěže a celek Plzně bude tím prvním, který okusí elektrizující atmosféru vyprodané haly Rondo. Dokáže ustát tlak a vybojovat na horké brněnské půdě tři body? Z prvního kola vám nabízíme, jako již tradičně, onlinový přenos.


HC KOMETA BRNO
vs.
HC PLZEŇ 1929

hala Rondo, Brno
9. září 2009
1. kolo hokejové O2 extraligy

Nový ročník hokejové extraligy nabízí spoustu lákadel, kvůli kterým stojí za to být v centru dění. Obrozená Plzeň v čele s Martinem Strakou bude chtít zopakovat skvělý výsledek z loňské sezóny. Pardubice, vyřazené právě Plzní, vytasily trumf z rukávu v podobě návratu legendárního Dominika Haška, který má tým posunout k vrcholu. Podaří se mistrovi z Karlových Varů navázat na úspěch v nové Aréně? Které pražské “S” se umístí výše v tabulce? A jak si povede nováček ligy - Kometa Brno, kde propuklo modrobílé šílenství? Začíná hokejová extraliga, která v dvaapadesáti kolech a následném play - off rozluští tyto otazníky. Sečteno podtrženo - bude to nářez, máme se na co těšit!

-----------------------------------------------------------------------------------

Ano, Plzeň míří do haly Rondo, která je královstvím jednoho z nejúspěšnějších celků československé ligy - Komety Brno. Na úvod soutěže to modrobílí nebudou mít jednoduché. Brněnští fanoušci jistě vytvoří skvělou atmosféru, navíc Brno přes léto značně posílilo, především bývalými znojemskými hráči. Očekává se tedy na úvod skvělá extraligová bitva!

HC Plzeň 1929

Hokejisté Plzně vyráží na první extraligovou štaci do Brna. Trenér Jelínek má k dispozici téměř kompletní kádr, na tiskové konferenci před startem ligy prohlásil: “Aktuální zdravotní stav týmu je dobrý. Až na Scofielda jsme všichni zdraví a moc se těšíme. Sestavu už mám skoro promyšlenou, ale nechci jí ventilovat do médií,“ uvedl trenér. Modrobílí si uvědomují síly domácího mužstva, přesto chtějí vstoupit do sezóny úspěšně. „Nikdo už se nemůže dočkat, až to vypukne. I když v Brně nás určitě čeká těžké utkání, jsou nováčkem ligy, budou nažhavení. Ale my doufáme, že to zvládneme,“ hecuje spoluhráče kapitán Martin Straka.

Přípravné období skončilo, Plzeňští mají za sebou velký kus práce. Od 4.května, kdy příprava začala, absolvovali mimo jiné svěřenci trenéra Jelínka mimo jiné i dvě náročná soustředění na šumavském Zadově. Dobrá práce a poctivý přístup se odrazil i na výsledcích přípravných zápasů. Ze třináctí zápasů prohráli Plzeňští pouze třikrát! Uspěli na turnaji v Německu, porazili i tamějšího ligového mistra z Berlína. Přípravu zakončili vítězstvím nad rivalem z Karových Varů 3:2 po nájezdech.

HC Kometa Brno

Hokejisté brněnské Komety nebudou v lize úplným nováčkem. Patří mezi nejlepší kluby československé historie. V letošní sezóně se dá očekávat velmi vyrovnaná soutěž a Kometa rozhodně nebude patřit mezi outsidery. V brance Brna je zkušený Jiří Trvaj, kterému kryje záda Alexander Hylák. I díky spolupráci s bývalým účastníkem nejvyšší soutěže Znojmem, má Kometa velmi kvalitní tým, který zdobí jména jako Radim Bičánek, Pavel Mojžíš, Roman Erat, Lubomír Korhoň, Pavel Selingr, nebo Peter Pucher. Největší hvězdou a tahounem týmu je Jiří Dopita. V Kometě od letošní sezóny nastupují i dva hráči, jenž jsou plzeňskému divákovi velmi dobře známí - Jakub Šindel a David Ludvík. Kometa s obrovskou podporu fanoušků v zádech nemá rozhodně ustrašené cíle. Ráda by se podívala i do vyřazovacích bojů.

Ani Kometa si v přípravě nevedla vůbec špatně. I ona pouze třikrát padla, v devíti utkáních odešla jako vítěz. Na začátku září zvítězila i v Pardubicích a na samém konci přípravy před kulisou více než pěti tisíc fanoušků deklasovala Trenčín 6:1. Západočechy nečeká na úvod lehký soupeř, ale jistě dokonale prověří kvality modrobílého celku. Hokejová opona se zvedá, dobře se bavte!

-----------------------------------------------------------------------------------