Z Boleslavi se dvěma body a pozicí lídra. Jen dílčí úspěch, ví Jiří Hanzlík

„Plzeň vede ligu!“, buráceli v Metrostav Aréně nadšení fanoušci Plzně. Indiáni rabovali i ve středních Čechách, brali dva body a ty je posunuly do čela extraligové tlačenice. „Momentální první místo je nám jedno, ale teď se nám daří a hokej si užíváme,“ líčil vyrovnaně Martin Straka, a z ruchu v kabině byla spokojenost znát. Plzeň zle potrápil Richard Král, nakonec nervózní duel rozhodla vítězná trefa v prodloužení. „Zvláštní zápas. Nehrajeme tu tak dobře, ale body sbíráme,“ glosoval bilanci Plzně na ledě Boleslavi autor vítězné rány Jiří Hanzlík.

Opatrný úvod zápasu rozčísl v 17. minutě šťastným zásahem Martin Adamský. Jenže poté začal úřadovat domácí kapitán Richard Král. Už po 14 sekundách druhé třetiny zařídil vyrovnání a o tři minuty později dokonce v oslabení našel Lukáše Pabišku před úplně prázdnou brankou a domácí vedli. „Byli jsme laxní. Mysleli jsme si, že na všechno budeme mít v přesilovkách dost času, ale neměli jsme,“ reagoval na špatnou hru v přesilovkách a celkovou bilanci dvou inkasovaných gólů při vlastních přesilovkách Martin Straka. Plzeň duel otočila, proměněný únik Vampoly a parádní pas Straky na zakončujícího Vlasáka skóre otočily na 2:3.

Jenže, v další přesilové hře Plzně přišla další chyba, na Tomáše Popperleho se řítil Richard Král a byl faulován. Následné trestné střílení s přehledem proměnil právě domácí kapitán hrající 901. zápas v extralize, 3:3. Oproti předchozím zápasům se Plzeň chvílemi herně spíše trápila. „V Boleslavi nehrajeme dobře,“ myslí si obránce Jiří Hanzlík. V nervózní třetí třetině Plzeň mohla přijít i o ten jediný bod. Nejprve promarnila svoji přesilovou hru 5 proti 3, aby stejnou možnost nabídla v úplném závěru domácím. Jako druhý z indiánů se na trestnou lavici poroučel právě Hanzlík. „Ale nemyslím si, že bych udělal něco špatně, snažil jsem se zabránit dorážce do prázdné branky a trefil při tom Richarda do obličeje,“ popisuje svůj faul z 57. minuty na domácího kapitána plzeňský bek.

Jenže domácí se svoji přesilovou hrou spíše protrápili, jedinou velkou šanci spálil Pabiška. V čase 59:52 domácím zatrnulo, mezi kruhy se objevil Jaroslav Modrý a Schwarz musel vytáhnout parádní zákrok. Ten mu ale nestačil po pár sekundách prodloužení. Do podobného místa jako Modrý si najel tentokrát Jiří Hanzlík a nekompromisně do horní poloviny branky zavěsil druhý plzeňský bod. „To byla hlavně výborná práce Martin Straky a Tomáše Vlasáků, kteří tam zaměstnali beky, já si jen najel a trefil přesně jak jsem chtěl. Ten gól je hlavně jejich zásluha,“ říká skromně úspěšný střelec.

Největším soupeřem plzeňských byl především Richard Král, nestárnoucí hokejový matador, který si připsal 3 body (1+2). „Stále výborný, má skvělý cit pro hru, co chce, to udělá. Kdyby nás dnes porazili, tak se dá říct, že nás porazil jeden muž,“ vysekl soupeři poklonu Jiří Hanzlík. Přestože z nálady byla znát spokojenost s výsledkem i aktuálním umístněním, indiáni jej rozhodně nepřeceňují. „Je to dílčí úspěch, důležitý je, že sbíráme body, ne to, že 6. prosince vedeme,“ krotí rozvážně nadšení Hanzlík. „Vždyť je polovina sezóny,“ dodává hlavní postava plzeňského týmu Martin Straka. Přesto, plzeňští fanoušci se nejméně do 11. prosince mohou těšit z (nezvyklé) pozice HC Plzeň 1929 jako extraligového lídra.