Dal jsem gól hrudí, směje se Adamský

Plzeň - Po nepovedeném úvodu zápasu prohrávali domácí dlouho o gól. Ke konci první třetiny se ale podařilo domácím šťastným zásahem srovnat. Petr Vampola si na pravém kruhu připravil puk pro střelu a dojíždějící Martin Adamský srazil Dubou vyražený touš za záda třineckého gólmana. "Dal jsem to hrudí. Rozhodčí ukázal hned gól a nevím, na co si tam ještě Třinečtí stěžovali. Pro mě to byla jasná branka," popisuje důrazný útočník plzeňské vyrovnání.

V útoku Plzně byl dnes nejvíce vidět Martin Adamský, který nejprve vyrovnal, když se od něj odrazila zpět do branky vyražená Vampolova střela, a těsně po polovině utkání připravil i vítězný gól pro Lukáše Hvilu. "Pořád jsem čekal až bude možné nahrát. Zíb měl ale hokejku připravenou na přihrávku, naštěstí to tam nějak prošlo a byla z toho vítězná branka," popisuje plzeňská osmdesát trojka svoji gólovou asistenci. Připouští však, že úvod zápasu mezi povedené vůbec nepatřil: "Byl to těžký zápas, přijel kvalitní soupeř. Až do dvacátého kola vedli ligu, je to nejofenzívnější tým v soutěži. Začínali jsme pomaleji, ale pak jsme se rozjeli a ten zápas jsme zvládli." Plzeň si díky další výhře drží pětibodový náskok na čele tabulky, kde zůstane minimálně do nového roku. "Jedenáct výher v řadě, patnáct utkání s alespoň bodem a k tomu ještě první místo. Silvestr bude určitě veselejší," těší se z výsledků svého týmu spokojený Adamský.

Plzeň nezačala proti Třinci vůbec dobře. Domácím se herně nedařilo a navíc prohrávali po poměrně nešťastném gólu už ve 4. minutě. "Ten puk byl tečovaný, vypadl mi přede mě přesně na hůl Polanskému a ten to mezi nohama propasíroval do brány," popisuje Tomáš Pöpperle úvodní branku zápasu. Plzeňský gólman ale už podruhé Třineckým skórovat nedovolil a velkou měrou se tak zasloužil o vítězství svého týmu, který podržel hlavně ve druhé třetině za stavu 1:1, kdy měli hosté několik dobrých šancí a mohli vedení převážit na svoji stranu. Hlavní síla Třince je tradičně v silném útoku. "Mají hrozně moc šikovných útočníků a jsou nevyzpytatelní. Chytat proti nim není nic lehkého," potvrzuje plzeňský gólman. Třetí čisté konto v řadě sice Pöpperle neudržel, ale přesto předvedl opět vynikající výkon a hlavně v posledních zápasech je klíčovým hráčem svého týmu. "Cítím se parádně a doufám, že mi to vydrží co nejdéle," těší se ze své současné formy strážce plzeňské branky.

Tradičně spolehlivý výkon podal v obraně Jaroslav Modrý. Se hrou svého týmu a předvedeným hokejem ale nebyl vůbec spokojený. "Úvod byl hodně špatný. Prohrávali jsme v osobních soubojích, ve kterých byl soupeř silnější. Museli jsme zjednodušit hru a využít našich předností." Slezané hráli velmi nedisciplinovaně a umožnili Plzni velké množství přesilových her, v 50. minutě měli indiáni dokonce více než minutu a půl dlouhou výhodou dvou mužů. Jenže domácí se nedokázali prosadit v přesilovce ani jednou. "Ty přesilovky byly velmi špatné. Chybělo nám nasazení a větší aktivita. Hlavně ta dvojnásobná přesilovka se musí sehrát úplně jinak, toto musíme do dalších zápasů zlepšit, pokud chceme dále vyhrávat," zlobil se zkušený bek.