PLZ-TRI 3:1 - Indiáni letos poprvé skalpovali Třinec a po jedenácté v řadě chutnají vítězství!

Letos poprvé dokázala Plzeň přehrát Oceláře z Třince, v posledním zápase letošního roku v poměru 3:1 a nasadila na šňůru vítězství jedenáctý korálek. Rekordní návštěva 8241 fanoušků viděla obrat z 0:1 na 3:1, který řídil Martin Adamský, vyhlášený nejlepší hráč Plzně a autor gólu a asistence u vítězné branky, kterou si připsal Lukáš Hvila. Poslední gól zaznamenal symbolicky kapitán Martin Straka. Třinec předvedl na západě Čech sympatický výkon, většímu počtu gólů zabránil výtečným výkonem Tomáš Pöpperle. Plzeň do roku 2010 vstoupí jako extraligový lídr!

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

3:1
1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Adamský (Vampola), 31. Hvila (Adamský), 60. Straka (Vlasák) - 4. Polanský (Kohn). Rozhodčí: Souček, Hradil - Bryška, Chytil . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 8241. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Škoda Plzeň

Pöpperle - Hanzlík, O´Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný, Boháč - Bomersback, Straka (C), Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, Heřman, Dvořák - Stránský, Vostřák, Lev

HC Oceláři Třinec

Duba - Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Platil, Andersons, Lojek - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterk, Kanko - Tomas, Polák, Bonk - Hampl, Mičulka, Pospíšil

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Pöpperle 60 23 1 22 95,65 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 1 1 2 1 0
Václav Benák 0 0 0 0 2
Jan Benda 0 0 0 1 0
Mark Bomersback 0 0 0 0 2
Jiří Dobrovolný 0 0 0 0 0
Jan Dresler 0 0 0 0 2
Michal Dvořák 0 0 0 0 0
Jiří Hanzlík 0 0 0 0 2
Martin Heřman 0 0 0 0 0
Lukáš Hvila 1 0 1 1 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
Jaroslav Modrý 0 0 0 2 4
Doug O´Brien 0 0 0 1 0
Tyler Scofield 0 0 0 0 0
Martin Straka 1 0 1 1 0
Jan Stránský 0 0 0 0 2
Petr Vampola 0 2 2 2 2
Tomáš Vlasák 0 1 1 1 2
Pavel Vostřák 0 0 0 0 0

komentář

Ještě před zahájením zápasu byly ke stropu vytaženy dresy dvou bývalých plzeňských opor a zároveň legend modrobílého týmu – Bohuslava Ebermanna a Stanislava Sventka.

Pöpperle v čase 3:42 neudržel Kohnovu střelu a Jiří Polanský dorazil kotouč za jeho záda - 0:1. V 7. minutě navíc nastřelil Hrabal tyčku. V 8. minutě hráli domácí již třetí přesilovou hru. Hned po jejím zahájení se u Dubovy branky strhla menší potyčka mezi Bomersbackem a Malcem a oba museli své hlavy zchladit na trestné lavici. Už při hře pět na pět pálil Heřman. Duba jeho pokus kryl. Ve 13. minutě se vydával na zteč Bomersback, ale střela z úhlu třineckou branku příliš neohrozila. To Polákova střela na Pöpperleho byla jedovatější. Plzeňský gólman si s ní však poradil. V 16.minutě se před domácího brankáře dostal Tomas, puk za něj nepropasíroval, i když po Bonkově střele, která celé akci předcházela, neměl příliš těžkou úlohu. Dalšího gólu se diváci dočkali až v čase 17:14. Od Martina Adamského se odrazil nastřelený puk za Dubova záda - 1:1. Třinečtí sice protestovali, že domácí útočník stál v brankovišti, rozhodčí ovšem diskuzi nepřipustil. V poslední minutě první třetiny pykal na trestné Hanzlík, což přineslo pro Pöpperleho další porci práce. Svou branku si uhájil.

Třinec ještě na začátku druhé třetiny pokračoval v přesilové hře a hned v úvodních vteřinách si Pöpperle připsal těžký zákrok proti tvrdé střele Zíba. Ovšem horké chvilky pro plzeňského gólmana zdaleka neskončily. Hned po vypršení trestu Hanzlíka se odebral na stejné místo Benák. Ve 23. minutě minul zcela odkrytou branku Peterek. Třinecký kapitán se tak připravil o téměř jistý gól. A hned v zápětí se kotouč z pod Pöpperleho odklouzal těsně vedle branky. Ve 25. minutě vyslal O´Brien do útoku Bomersbacka, ten předal puk zcela volnému Strakovi, proti jehož střele nastavil Duba své betony. Ve vlastním oslabení si připsal velkou šanci Bonk. Pöpperle jeho pokus kryl. Ve 30. minutě se hnal do útoku Scofield, mířil ovšem přesně do náruče třineckého gólmana. V čase 30:01 Lukáš Hvila ukázal všem, jak se mají dávat góly. Dokonale zužitkoval Adamského přihrávku a puk napálil ostrou ranou rovnou do sítě - 2:1. Ve 32. minutě předvedl Scofield neuvěřitelné zrychlení. Ovšem nakonec se nedostal ani do šance. Třinec hrál ve 36. minutě přesilovou hru, velmi nebezpečně pálil Růžička. V plzeňské přesilovce viděli diváci sérii přihrávek, ovšem ani jednu střelu a tím pádem ani jednu gólovou příležitost. Vše mohli domácí napravit v početní převaze následující, ale do konce třetiny už nic nestihli.

Do třetí třetiny si přenesla Plzeň zbytek přesilové hry. Od modré pálil Benák, Duba puk ukryl v náruči. Když už byli hosté v plném počtu, svůj projektil vyslal Straka, Duba jen tak tak stačil nastavit rameno a vytěsnit puk mimo tři tyče. Další velkou příležitost měl Dresler, po něm i Scofield, Duba všechny střely pochytal. Poté hrál přesilovku i Třinec, Plzni se přes minutu nedařilo vyhodit puk z obranného pásma. Až když Růžičkovu teč schoval do výstroje Pöpperle. Následně se strhla potyčka, protože O´Brienovi se zdálo, že Polanský byl příliš blízko domácímu brankáři. Zbytek oslabení už domácí ubránili bez větších problémů. Ve 47. minutě nebezpečně pálil Kanko, jeho střela dokonce rozvlnila síť – naštěstí pro domácí jen z venku. V 50. minutě dostala Plzeň možnost hrát minutu a třicet devět vteřin přesilovou hru 5na3. Ovšem nenaložila s ní právě nejlépe. Třinec se celkem bez potíží ubránil. Až v další přesilovce se Duba pořádně zapotil. A to hlavně při Vostřákově a Modrého střele. V 59. minutě ujel po křídle Tomas, vypálil, Pöpperle kryl. V čase 58:25 si vzali třinečtí oddechový čas a odvolali brankáře. Hned po dvou vteřinách trefil Vampola tyč opuštěné branky. To přihrávající Vlasák se střílejícím Martinem Strakou si počínali lépe - 3:1. Plzeň si připsala jedenáctou výhru v řadě a další tři body do extraligové tabulky.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (Plzeň): "Nebyl to dnes žádný kvalitní a hezký hokej. Bylo to spíš upracované. Druhá třetina rozhodla. Všichni nám připomínají sérii vítězství, i proto nám začíná chybět lehkost. O to více si cením, že jsme vyhráli."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Chtěli jsme dnes trochu smazat bodové manko na Plzeň. Podali jsme dobrý taktický výkon. V utkání bylo hodně přesilovek, které se nám nedařilo využít. Ne všichni aktéři utkání ukázali profesionální přístup."