Zítra je nový den, nový zápas, říká Tomáš Pöpperle

Plzeň – Můj dům, můj hrad. Tak by se dala ve stručnosti popsat čtvrtfinálové série mezi Indiány a Tygry. Domácí Liberec dnes snížil stav na 2:1 a zítra půjde o velmi důležitý duel. „Věděli jsme, že budou tlačit, jenže hned ve dvanácté vteřině špatně vyhodíme, toho se musíme vyvarovat. Úvodní třetinu jsme uhráli na 0:0, i herně jsme se zvedli, jenže pak vstřelili náhodný gól, po chvilce ujel Nedvěd… Tady se zápas lámal,“ rozpovídal se o duelu plzeňský gólman Tomáš Pöpperle.

K utkání se jako první vrátil hlavní trenér Indiánů Marian Jelínek. „Připravovali jsme se, že prvních deset minut budou domácí v tlaku. To se potvrdilo. Podařilo se nám ho ustát, takticky byla první třetina dobrá. Za to druhá se nám nepovedla, dělali jsme velké chyby. Soupeř by aktivnější, lepší. To jsme v poslední části otočili, bohužel Pinc svůj tým podržel, nedovolil nám kontaktní gól, nám nezbývá než soupeři pogratulovat a připravit se na zítra,“ plánuje a sčítá šrámy ve své kabině. „OBrien má hnisavou angínu, nenastoupí ani zítra. Vampola hrál s velkým sebezapřením a již nyní je na hotelu. Co se týče Scofielda, ten musí po sezóně na operaci kolena, jde jen o to, do kdy mu dovolí lékaři hrát,“ vyčítá. Do zápasu nenaskočil ani Vostřák s Benákem, povoláni byli na střídavý start Malena, Chvátal, Řehoř, Padělek.

V čem byl dnešní duel jiný oproti domácím soubojům hodnotil také Martin Adamský. „Jiné to bylo v tom, že jsme hráli venku a ne doma (smích). Ne, vážně, oni dokázali využít našich chyb, které jsme jim připravili. Naopak my jsme dnes v zakončení neuspěli,“ rozpovídala se plzeňská třiaosmdesátka a dodává. „Přidali na obrátkách, dohrávali nás, my jsme nestíhali. Bohužel jsme dnes prohráli, ale to nevadí, jedeme dál a zítra to otočit,“ vzhlíží k zítřejšímu zápasu. „To je play-off, nikdo neříká, že vyhrajeme 4:0 nebo 4:1,“ uzavírá s čistou hlavou.

Na závěr se s námi pustil do hodnocení i Tomáš Pöpperle. „Oni na nás vlítli, dali, myslím si, poměrně šťastné góly a to je posadilo do sedla,“ říká. „Věděli jsme, že budou tlačit, jenže hned ve dvanácté vteřině špatně vyhodíme, toho se musíme vyvarovat. Úvodní třetinu jsme uhráli 0:0, i herně jsme se zvedli, jenže pak vstřelili náhodný gól, po chvilce ujel Nedvěd a tady se zápas lámal, “ myslí si. „Musíme si zápas projet, byli jsme místy nezodpovědný. Teď se vyspíme, zítra je nový den, nový zápas.“ A s ním i nový White Out... „Já to ani moc nevnímal, myslím si, že hodně slyšet byli i naši fanoušci, kteří byli opět skvělí,“ vysekává podporu několika stům plzeňským zástupcům. Nakonec se “Pepís“ vrátil i k situaci, kdy jeho oponent málem přidal v závěru pátý úspěch Tygrů. „Tak on měl hodně času, vedli 4:1... Možná bych to také zkusil, on je navíc tou hokejkou známej, tak proč ne,“ přemítá zkušený gólman, který dnes dostal dvakrát více branek než za poslední čtyři vzájemné střetnutí. Sám Marek Pinc to viděl podobně. „Dojel jsem si puk a měl poměrně dost času. Šlo to těsně mimo, jako jednou už v extralize. Dvakrát jsem to zkusil i ve Švýcarsku, tam jsem pro změnu trefil tyčku, tak uvidíme, jestli se to někdy podaří,“ popisuje jedna z hlavních postav v domácím dresu.