3. ČF: LIB - PLZ 4:2 - Je sníženo! Liberec ovládl 3. zápas 4:2, série se vrátí do Plzně

Vynikající výkon Marka Pince a hlad Liberce po první výhře dohnali domácí Bílé Tygry k první výhře. Ta se urodila ve druhé třetině, kterou Liberečtí vyhráli 3:1 a celkově se radují z výhry 4:2. Úspěšnými střelci Plzně byli Tomáš Vlasák a Martin Adamský, který korigoval výsledek v 59. minutě. Plzni scházeli obránci Benák a nově i O´Brien, naopak v plzeňském se poprvé objevil bek Marek Chvátal. Další duel se hraje zítra na libereckém ledě, dnešní výsledek znamená, že série se vrátí do Plzně k 5. zápasu série.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:2
0:0, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Špaček (Hunkes), 26. Nedvěd (Bartovič, Čakajík), 38. Podkonický (Klimenta, Holub), 53. Rýgl (Nedvěd, Nedorost) - 36. Vlasák (Kovář), 59. Adamský (Modrý, Kovář). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 6952. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Bílí Tygři Liberec

Pinc - Derner, Jareš, Čakajík, Rýgl, Výtisk, Hunkes, Holub - Kica, Nedorost, Kašpařík, Blatný, Bartovič, Nedvěd, Klimenta, Matějovský, Víšek, Ondřej, Dušek, Podkonický, Špaček

HC Škoda Plzeň

Pöpperle - Chvátal, Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, Malena, Jeřábek - Straka, Bomersback, Kovář, Vlasák, Hvila, Vampola, Adamský, Scofield, Padělek, Tvrdík, Stránský, Heřman, Dvořák

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Pöpperle 59 36 4 32 88,89 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 1 0 1 1 0
Jan Benda 0 0 0 -1 0
Mark Bomersback 0 0 0 -1 2
Jan Dresler 0 0 0 0 2
Michal Dvořák 0 0 0 0 2
Jiří Hanzlík 0 0 0 -1 0
Martin Heřman 0 0 0 0 2
Lukáš Hvila 0 0 0 -1 0
Marek Chvátal 0 0 0 0 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 -1 2
Jan Kovář 0 2 2 1 2
Rostislav Malena 0 0 0 0 2
Jaroslav Modrý 0 1 1 -1 2
Ivan Padělek 0 0 0 -2 0
Tyler Scofield 0 0 0 0 0
Martin Straka 0 0 0 -1 2
Jan Stránský 0 0 0 -1 0
Michal Tvrdík 0 0 0 0 0
Petr Vampola 0 0 0 -1 2
Tomáš Vlasák 1 0 1 -1 0

komentář

Bílí Tygři splnili svůj slib, plzeňský kmen indiánů zavezli přímo do jádra bílého pekla. Hosté se tak v úvodu necítili zrovna nejlépe a ve vlastní třetině museli dlouho čelit ostrým libereckým plamenům. Dvě oslabení v řadě však přečkali beze ztrát. Šance nabuzeného kolaboranta Matějovského totiž zmařil jeho nedávný spoluhráč Pöpperle a Víškův pokus z mezikruží zamířil do břevna.

Teplota tedy v aréně o několik stupňů poklesla a své tomahavky pozvedli i Plzeňští, které z první linie vedl kapitán Straka. Právě jím vystřelený šíp Pinc pouze sledoval, jak dopadá těsně za břevno, cestou do brankoviště totiž změnil směr. Po šikovném slalomu Vampoly, při němž překvapivě udržel stabilitu, pak zůstal ve slibné pozici nebráněný Hvila a přidal další úder do hráze s označením Pinc.

V Plzni liberecké hokejisty trápila nedisciplinovanost, jíž soupeř nemilosrdně trestal. Na domácí půdě ovšem přesilovkovou zbraň obrátili proti němu a krátce po přestávce se poprvé v sérii chopili vedení. Daniel Špaček nabral vyražený kotouč bekhendem a zvedl ho přes Pöpperleho rameno – 1:0.

Hosté rychle získali početní výhodu a s nabitými zbraněmi mířili za vyrovnáním. Místo toho jim ale liberecký vůdce Petr Nedvěd po vypršení trestu vyskočil za zády a Plzeňští poté již marně odvraceli pohromu. Kapitán domácích zkusil naivní kličku do bekhendu, jenomže mu puk k jeho štěstí sjel z hole příliš brzy a zamířil do otevřené mezery mezi brankářovými betony – 2:0.

Na těžko řešitelný tříbrankový rozdíl mohl zanedlouho zvýšit typickým únikem kolem hrazení Milan Bartovič, avšak i když se dle dostupné techniky zdálo, že kotouč přešel brankovou čáru, než konstrukce vypadla z úchytů, hlavní sudí si celou situaci na videu ověřit nepotřebovali.

Tento výrok znamenal další vzpruhu pro zničené indiáni, kteří se postupně začali přibližovat na dostřel vedoucímu celku. První smělý pokus předvedl Tvrdík a po neobratných manipulacích s kotoučem v podání Hunkese se k přečíslení nachomýtla obávaná dvojka Straka – Vlasák. Puk z kanonýrovy hole ale zaduněl o mantinel a dvorní nahravač navíc posunul klec.

Definitivně skolit vítěze základní části se ještě pokusil obránce Čakajík, nekrytou branku však vůbec netrefil, a konečně tak umožnil protivníkovi snížit ztrátu. V přesilovce se o úvodní úspěch Západočechů pod Ještědem postaral Tomáš Vlasák, když přestřelil ležícího Dernera i skládajícího se Pince – 2:1.

Dlouho ale indiánský oheň nehořel. Ledovou spršku mu za necelé dvě minuty dopřál Andrej Podkonický ranou zpoza beka, jíž zaskočil do té chvíle nechybujícího Pöpperleho – 3:1. Naděje Bílých Tygrů na úvodní vítězství v sérii v tu dobu stouply do výšin, v závěrečné části je tam ovšem musel vynikajícími zákroky udržet Marek Pinc.

Nejprve skvěle ustál přímý souboj s náčelníkem Strakou a poté v oslabení pomocí vylepšeného parakotoulu neuvěřitelně zachytil do lapačky pokus Jana Kováře. Odměnou mu pak byla čtvrtá branka Martina Rýgla, která v třiapadesáté minutě orazítkovala potvrzení o první liberecké výhře – 4:1.

Úpravu skóre ještě přinesl průnik Martina Adamského, který však stejně jako předcházející nevybíravý faul obránce Jeřábka na Daniela Špačka již nemohl změnit plzeňskou porážku – 2:4.