5. ČF: PLZ - LIB 2:3 - Modrobílí zakolísali a čeká je boj o naději ...

Plzeň - Pátý duel čtvrtfinále mezi Plzní a Libercem viděla slušně zaplněná ČEZ Aréna. A od začátku sledovala podívanou, ve které domácí neustále dotahovali a nakonec nedotáhli. Hosté získali v první třetině dvoubrankový náskok, který udrželi v prostřední části během velkého náporu indiánů. Třetí část byla ze strany Plzeňských ve znamení urputné bojovnosti, ale hosté odolali a překlopili série na svou stranu, ujali se vedení 3:2

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

2:3
0:2, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 33. Dvořák, 37. Vampola (Benda, Modrý) - 3. Klimenta (Nedorost), 17. Nedorost (Nedvěd, Výtisk), 33. Klimenta (Víšek). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 7745. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Pöpperle - Benda, Modrý, Chvátal, Hanzlík, Dresler, O´Brien, Malena - Vampola, Straka, Vlasák - Bomersback, Kovář, Adamský - Stránský, Heřman, Dvořák - Hvila, Vostřák, Padělek.

Bílí Tygři Liberec

Pinc - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Rýgl, Derner, Holub - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Kašpařík, Podkonický - Ondřej, Blatný, Matějovský - Špaček, Dušek, Víšek - Kica.

Pavel Vostřák 0 0 0 0 0

Domácí nastoupili s velkou chutí a již po minutě ujížděli Heřman s Dvořákem na jediného beka, druhého jmenovaného vychytal bravurním rozštěpem Pinc. Hned o chvilku později zaváhal Benda a podobnou situaci tvrdou střelou na vzdálenější tyč využil Tomáš Klimenta – 0:1! Indiáni mohli odpovědět v početní výhodě, v té měl největší šanci z dorážky Straka, ovšem těsně minul pravou šibenici. Tygři si ve stejné situaci vedli podobně, Bartovič nabral rychlost na levém křídle, pak ale těsně přestřelil. Další šanci si Severočeši vytvořil při hře ve čtyřech, když Nedvěd nahrál na Podkonického, jehož pokus z první vystihl skvělý Pöpperle. Sám kapitán hostů poté mohl přidat druhý úspěch svého týmu z nařízeného trestného střílení, které sám vybojoval, domácí gólman ovšem jeho úmysl mezi betony vystihl. Skóre se tak měnilo až v závěru úvodního dějství, když Václav Nedorost objel branku a bleskurychle zasunul – 0:2! Snížit mohl vzápětí Hvila, který vystihl rozehrávku soupeře, proti byla vyrážečka Pince. V závěru ještě domácí předvedli drtivý tlak, ovšem šance Straky, Vlasáky či Bendy využity nebyly.

Prostřední část odstartovala dalším vyloučení mna straně hostí, ale ani tentokráte Západočeši netrestali. Krásnou akci po sérii přihrávek na Vampolu, jenž mohl střílet do prázdné branky, pokazilo zpracování. Snížit mohl i Kovář, jenž dorážel předchozí střelu od modré, proti ale byla lapačka hostujícího gólmana. Branku poté těsně minula i vyložená šance Bendy a dorážka Straky na brankovišti. Hosté se prvních deset minut nedostali prakticky do útočné třetiny, pak ovšem zahrozili Špačkem, jenž od modré polopřihrávkou-polostřelou vybídl ke skórování spoluhráče na brankovišti, toho skvěle vychytal Pöpperle. Na druhé straně se činil Pinc, který vytěsnil pěknou kombinaci Kováře a zakončujícího Adamského. Pak si ale i on vybral slabší chvilku, když za brankou ztratil touš z dohledu a nechal se přelstít Michalem Dvořákem – 1:2! Radost ale trvala jen chvilinku. Domácí chybovali za Pöpperlem, odražený kotouč si našel v mezikruží Tomáš Klimenta a nekompromisně zavěsil - 1:3! Brankostroj ovšem neskončil. Krásnou přesilovkou kombinaci zakončil Petr Vampola – 2:3! Vyrovnat mohl Vlasák, jenž jemně tečoval nabídku Modrého od modré, proti byl pozorný Tygr Pinc ve své kleci. První pětka Plzně si poté vytvořila téměř dvouminutový tlak, Indiáni přesto do kabiny odcházeli s jednobrankovým mankem.

Západočeši do závěrečného dějství opět vlétli. Adamský napálil projektil těsně mimo, Benda z pravého kruhu pouze do Pince. Na druhé stran zase střílel z mezikruží nebezpečně Víšek. Do dobré šance se poté prodral Matějovský, Pöpperle ovšem bravurně vykopl. Od desáté minuty Tygři rezignovali na hokej a pouze bránili. Šanci si nejprve na brankovišti vypracoval Straka, ale pouze trefil přemisťujícího se Pince do hrudi, Modrý z levého kruhu zase do ramene. Bomersback po vhazování vyprášil levý beton. Hosté hráli na rychlé protiútoky, jeden se jim povedl v závěru, když se řítil sám na Pöpperleho z pravé strany Klimeta, plzeňský gólman svůj tým podržel. Na druhé straně prostřelil klubko těl po buly Hvila, nic nevidícího Pince trefil do náruče. Domácí si poté vzali oddechový čas, zkusili hru v šesti. Jenže se jim nevedlo a hosté vyhráli stejným rozdílem, jakým vedou v celé sérii.