LIB - PLZ 0:1 po s. n. - Podruhé s nulou, modrobílí upevnili vedoucí pozici!

Plzeň - Ani pod Ještědem neskončila vítězná série plzeňských indiánů! V rámci 35. extraligového kola se Západočeši postavili libereckým Bílým Tygrům a před náležitě zaplněnými tribunami svedli tuhý boj o body. Tři třetiny, ani pětiminutové prodloužení branku nepřinesly a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí usmálo na plzeňskou stranu. Vítězný zásah šel na vrub Tomáše Vlasáka, brankář Tomáš Pöpperle si připsal druhé čisté konto v řadě.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

0:1sn
0:0, 0:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Vlasák. Rozhodčí: Mikula, Minář - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 7 500.

Pinc - Moravec, Čakajík, Rýgl, Derner, Malkamäki, Holub, Jareš, Pavlů - Bartovič, Podkonický, Matějovský - Špaček, Kašpařík, Blatný - Jech, Urban, Bárta - Kopic, Bulíř, Ondřej

Pöpperle - Jiří Hanzlík, O´Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný - Bombersback, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, Heřman, Dvořák - Stránský, Vostřák, Laš - Lev

Pavel Vostřák 0 0 0 0 0

Po střechu zaplněná Tipsport arena sledovala od úvodních minut velice svižný hokej, v němž však z počátku dominovala spíše čtveřice sudích, která posílala za katr jednoho hráče za druhým. První vážnější šanci si vytvořila při vlastním oslabení liberecká družina, Blatný ale svým hbitým obkroužením hostující svatyně neuspěl. Vzápětí se pořádně zapotil také domácí strážce klece, jenž musel odrážet průnik Vampoly se Strakou.

Liberečtí získali postupem času mírnou převahu, v desáté minutě stál tváří v tvář Pöpperlemu Jech, svoji střelu ovšem namířil pouze do brankářovy hrudi. Skóre neotevřela ani akce domácího celku v početní převaze, Matějovský z dobré pozice orazítkoval pouze břevno. Branková konstrukce zacinkala vzápětí také na opačné straně hřiště, Benda trefil od modré čáry pravou tyč. Když nerozstvítil červené světlo za plzeňskou bránu ani v samostatném úniku Podkonický, skončila nadmíru kvalitní a na šance bohatá první část bez branek.

Ve druhé části se pokračovalo v poměrně velkém tempu, hned ve dvaadvacáté minutě prosvištěl útočným pásmem Podkonický, který se pokoušel z levé strany nalézt před brankovištěm číhajícího Matějovského, tomu se ale nepodařilo neposedný kotouč zaslat za brankovou čáru. Plzeň opověděla šancí Martina Straky, jehož prudkou střelu z kruhu zastavil pohotovým zákrokem Pinc.

Západočeši postupem času přebrali útočnou aktivitu na své hole, v polovině zápasu vyslal tvrdou ránu z úhlu Dobrovolný, jeho projektil ale pouze škrtnul brankovou konstrukci. Posléze hýřil aktivitou před libereckým brankovištěm také Bomersback, ani on ale nepohnul ukazatelem skóre.

Čekání na úvodní trefu neukončil ani pět minut před koncem druhé třetiny Bartovič, který s tygří dravostí prolétl až před Pöpperleho. Při zakončení byl ovšem faulován, a tak nedotáhl svůj blafák do gólového konce. Sudí za tento prohřešek poslali na dvouminutový odpočinek hostujího Hanzlíka. Indiáni ale mohli udeřit při vlastním oslabení, Adamského nenápadná rána se ovšem opět zastavila jen o tyč. Zbytek druhé části hosté jednoznačně ovládli, proti Vlásákově obrovské šanci zasáhl ukázkovým semaforem Pinc. I po čtyřiceti minutách tak diváci branku neviděli.

Třetí dějství zahájilo za pomoci přesilové hry lépe plzeňské mužstvo, avšak velkou příležitost nevyužil Modrý. Hostující hráč stál s pukem na holi v mezikruží, ale nepovedlo se mu propálit ležícího gólmana. Do listiny střelců poté nevryl své jméno ani kanadský forvard Bomersback, jenž v pádu nezasunul černou pryž do poloprázdné branky. Zbytek periody již příliš hokejové krásy nenabídl, oba celky se střídaly v držení kotouče a v ofenzivním tažení se často dopouštěly mnoha nepřesností. Za bezbrankového stavu tedy klání dospělo do prodloužení.

V pětiminutovém nastaveném čase mohli rozhodnout Severočeši, slibné přečíslení dvou na jednoho ale nepřetavil v úspěšný pokus nikým neatakovaný Rýgl. Po pětašedesáti minutách vyprodaná liberecká hala branku neviděla, na řadu tak přišly nájezdy. Trestná střílení vyzněla lépe pro Plzeň, když rozhodující branku v této disciplíně zaznamenal Tomáš Vlasák - 0:1.

I přes bezbrankový stav po odehrání základní hrací doby sledovali divácí kvalitní utkání ve skvělé atmosféře. Plzeň byla od druhé třetiny aktivnějším týmem, bod navíc tak míří do západočeské metropole zaslouženě.