4. ČF: LIB - PLZ 4:3 - Plzeň na severu neuspěla ani napodruhé

Liberec - Napravit pondělní výkon a zvítězit to byl hlavní cíl Indiánů pro druhý zápas na severu Čech. V první třetině se dostali domácí do vedení, avšak chvilku před pauzou srovnal Martin Straka. Na začátku druhé části se Liberec dostal znovu do náskoku zásluhou dvou branek Kašpaříka. Hráč poslal šelmy do vedení o dvě branky. V polovině zápasu přišla čtyřminutová výhoda, tu těsně před jejím koncem využil Pavel Vostřák. Na začátku třetí části srovnal Tomáš Vlasák. Liberec se znovu dostal do vedení zásluhou Petra Nedvěda. Škodováci už na branku libereckého kapitána nedokázali odpovědět. Série se tak přesouvá do Plzně za stavu 2:2.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:3
1:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 14.Špaček(Rýgl, Blatný), 21.Kašpařík(Podkonický, Bartovič), 29.Kašpařík(Výtisk, Bartovič), 48.Nedvěd(Špaček, Jareš) – 19.Straka(Kovář, Vlasák), 34.Vostřák(Modrý, Straka), 44.Vlasák(Kovář, Straka) . Rozhodčí: Minář, Šír – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:3. Diváci: 7267. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání:1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3. Stav série: 2:2.

Bílí Tygři Liberec

Pinc - Derner, Jareš, Čakajík, Rýgl, Výtisk, Hunkes, Malkamäki - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Kašpařík, Podkonický - Ondřej, Blatný, Matějovský - Špaček, Dušek, Víšek - Kica.

HC Škoda Plzeň

Pöpperle - Dobrovolný, Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, Malena, Jeřábek - Bomersback, Jan Kovář, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Vostřák, I. Padělek, Tvrdík - Stránský, Heřman, Dvořák - Straka.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Pöpperle 59 30 4 26 86,67 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 -1 0
Jan Benda 0 0 0 -1 0
Mark Bomersback 0 0 0 -1 0
Jiří Dobrovolný 0 0 0 0 0
Jan Dresler 0 0 0 -1 0
Michal Dvořák 0 0 0 0 0
Jiří Hanzlík 0 0 0 0 0
Martin Heřman 0 0 0 0 2
Lukáš Hvila 0 0 0 -1 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 0 0
Jan Kovář 0 2 2 -1 0
Rostislav Malena 0 0 0 0 4
Jaroslav Modrý 0 1 1 -2 4
Ivan Padělek 0 0 0 0 0
Martin Straka 1 2 3 0 0
Jan Stránský 0 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 0 0 0 0
Petr Vampola 0 0 0 -1 6
Tomáš Vlasák 1 1 2 0 2
Pavel Vostřák 1 0 1 -1 0

komentář

Zápas začal opatrněji než pondělní duel, o trochu více aktivní byli možná hosté, obě družstva ale především nechtěla v úvodu udělat chybu a vycházelo se ze zajištěných obran. První vážná šance tak přišla v přesilovce Liberce v šesté minutě, když od modré vypálil obránce Jareš a jen o kousek minul tyčku Pöpperleho klece.

První branky se dočkali diváci v takřka vyprodané Tipsport areně ve čtrnácté minutě, když po rychlém přečíslení posunul Blatný na Rýgla, který našel před brankou zcela volného Daniela Špačka, a ten pěkným blafákem otevřel stejně jako v pondělí gólový účet utkání. Hosté po inkasování přidali, nejprve to zkoušeli Kovář se Hvilou, po nich Tvrdík se Stránským, vyrovnání přinesla ale až přesilovková střela Martina Straky, která projela Pincovi pod tělem až do sítě. Domácí mohli svůj náskok získat rychle zpět, když po závaru před Pöpperlem dorážel Dušek, jeho pokus byl ale tečován kousek nad.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku a dokázali ji bleskově využít. Střela Podkonického od modré se odrazila k Pavlu Kašpaříkovi, a ten ji pohotově zametl za plzeňského gólmana. Straka a spol. pak opět přidali vyšší rychlostní stupeň a sám kapitán Plzně měl tutovku, když se po nepřesné rozehře Jareše zjevil zcela volný před Pincem, v rozhodujícím okamžiku ale promáchl. Dvoubrankové vedení Tygrům přinesl Pavel Kašpařík, který se opět pohotově orientoval na brankovišti a rychle doklepl Výtiskovo tečované nahození za Pöpperleho.

Dramatický zápas pokračoval, hosté dostali velkou možnost ke korekci, když Nedorost dostal čtyřminutový trest za vysokou hůl. I když se Liberečtí velmi dlouho bránili, dokázal nakonec početní výhodu využít Pavel Vostřák, který zamířil svou dělovku z kruhu pro vhazování přímo k tyčce. S Tygry kontaktní branka Plzně trochu zamávala a v následných dvou početních výhodách se až na jedovku Podkonického a pokus Nedorosta před Pöpperleho nedostali.

Třetí část parádního duelu začala přesilovkou Liberce pět na tři, která trvala necelou minutu. Domácí se sice usadili před Pöpperlem, jeho klec ale takřka neohrozili. Naopak, hosté si chvilku na to sami zahráli s jedním mužem v poli navíc, a svou pohodu při využívání této výhody, prokázali vyrovnávající brankou na 3:3. Postaral se o ni Tomáš Vlasák, který z úhlu o záda Pince dostal puk za čáru.

Vyrovnaný stav ale vydržel pouze čtyři minuty, pak totiž vedení na stranu Liberce vrátil Petr Nedvěd. Toho našel ideální přihrávkou do jízdy Špaček, a liberecký kapitán pohotovou střelou nad rameno Pöpperleho zvýšil na 4:3. Několik dalších šancí na obou stranách pak zlikvidovali oba brankáři, a tak se blížilo závěrečné drama. Plzeň se během něj usazovala v útočné třetině, Tygři zase chodili do přečíslení. Hosté v poslední minutě ještě zkusili hru bez brankáře, před Pince už se ale nedostali, a po výsledku 4:3 se tak Liberec dotáhl v sérii na stav 2:2.