Bude to ještě boj, říká Lukáš Derner

Plzeň - Dva roky byl miláčkem plzeňského publika a svoji tvrdou hrou dělal problémy všem soupeřům včetně Bílých Tygrů. Dnes ale nastupuje za liberecký tým a jeho neúprosnou hru pocítil ne jeden indián. Lukáš Derner si na své působení v Plzni moc dobře pamatuje. Nyní ale říká: "Tohle je play off, zde jde kamarádství stranou."

Jaké bylo utkání z Tvého pohledu?
Měli jsme do utkání dobrý vstup. Začali jsme se stejnou taktikou, se kterou jsme doma končili. Ve druhé třetině jsme trochu polevili. Přestali jsme dobruslovat hráče. Dvě třetiny jsme byli pod velkým tlakem a měli jsme štěstí, že jsme ten náskok uhájili.

Říká se, že play off rozhodují brankáři. Dá se to říci i o této sérii?
Určitě. Musím Marka Pince strašně pochválit. Podržel nás obě třetiny, ve kterých jsme si vůbec nevěděli rady. Markovi můžeme jen plácat po ramenech.

V dnešním zápase jste dali trojnásobek gólů, než v prvních dvou zápasech dohromady. Doma jste indiánům vstřelili gólů osm. Co se změnilo?
My jsme si vytvářeli šanci i v prvních zápasech. Především v tom druhém jsme měli spoustu šancí. Neměli jsme ale štěstí na našich hokejkách. Nedokázali jsme dát gól a teď si myslím, že štěstí se přiklonilo k nám. Začali jsme jezdit, ale bude to ještě boj.

Cítíte teď větší šance? Vedete 3:2 a jedete domu.
Určitě. V těchto vyřazovacích bojích hraje domácí prostředí velkou roli. Jsme rádi, že jsme zde ulovili jeden zápas. Bude to ale ještě boj a musíme se na to připravit. Dva zápasy skončily o branku a Plzeň to nebude chtít vzdát a bude chtít vrátit sérii zpět. Musíme se na to připravit.

Když by vám někdo před předkolem řekl, že po pátém zápase ve čtvrtfinále povedete nad vítězem zkladní části, věřili byste tomu?
Věděli jsme, že má Plzeň výbornou sezónu a vyhrála základní část. Chtěli jsme je alespoň potrápit. Věděli jsme ale také, že Plzeň musí a že je v roli favorita a to je těžší cesta. Nám se to stalo před dvěma roky. Postupovali jsme z prvního místa a přejít přes čtvrtfinále jsme nedokázali. Počítal jsem s tím, že série bude dlouhá.

Působil jsi zde dva roky a několik hráčů zde znáš. Jste nějak v kontaktu?
To ne. Tohle je play off a oni jsou soupeř. Každý chce vyhrát a postoupit. Zde jde kamarádství stranou.

Plzeňské diváky jsi zažil i jako plzeňský hráč. Co s Tebou dělá plzeňská atmosféra?
Celkově jsem věděl, že zde je velmi bouřlivá atmosféra. Bylo nám jasné, že diváci domácí tým poženou. Je zde skvělé publikum a to jsem věděl už za mého působení. Žene svůj tým dopředu za jakéhokoliv stavu a pro každého soupeře je to nepříjemné. Když ženou diváci dopředu mě, hraje se mi o to lépe.