Za tři body z Brna jsme rádi, pochvaloval si Luboš Horčička

Brno – V dresu s indiánem na hrudi dnes stanul mezi třemi tyčemi Luboš Horčička. V Brně známý muž si počínal výborně. Někdy mu však pomáhalo i štěstí, například proti šancím Brabence, Dlouhého nebo Mojžíšově tyčce. V první a druhé třetině sice odchovanec Děčína inkasoval, jenže ve třetí už byl nekompromisní. K pětadvaceti zákrokům po čtyřiceti minutách přidal dalších čtrnáct, výraznou měrou se podílel na indiánské výhře. A představil se tak, jak si na něj fanoušci v Rondu pamatují zejména z dob, kdy chytal v první lize za Chomutov.

Současný cestovatel mezi Znojmem a Plzní si nejprve vybavil chvíle, kdy za Kometu sám odehrál osm utkání. Bylo to v sezóně 2008/2009, kdy do jihomoravské metropole přišel z Mostu. „Byl jsem v Brně sice krátce, ale nějaké vzpomínky se mi vrátily. Už v tu dobu tady chodilo strašně moc lidí. Spíš jsem si vzpomněl právě na tu atmosféru. Musím říct, že je pořád dobrá, i když mě překvapilo, že diváci po tom třetím gólu začali na domácí pískat. To mě zarazilo,“ podivoval se nad projevem nespokojenosti domácích diváků, kterým se nelíbila inkasovaná branka ve vlastní přesilové hře. Zásah Martina Straky se nakonec ukázal jako rozhodující.

I když osm utkání není mnoho, člověk by mohl mít proti svému bývalému zaměstnavateli zvláštní motivaci. Na oko ne příliš spokojený Luboš to tak necítil: „Vůbec. Já jsem tu byl vážně krátce. Pro mě to byl zápas jako každý jiný.“ Možná, že jím zmíněná atmosféra hráče Plzně na začátku utkání trošku uspala. Už po 26 vteřinách totiž musel lovit puk z klece, když domácí Hruška využil chyby jeho spoluhráče z obrany: „Měli jsme do zápasu nastoupit s něčím jiným. Řekli jsme si to jinak,“ směřoval k předzápasové domluvě od trenéra Jelínka a trošku se hněval.

Ani on, ani ostatní indiáni tohoto momentu však nemuseli litovat. Když vyrovnali půl minuty před koncem první třetiny, odpověděli téměř stejnou mincí. „Je lepší jít do šatny za stavu 1:1, než kdybychom prohrávali. Dost to k výhře pomohlo,“ oceňoval Horčička přínos „gólu do šatny“. „ Pak se to nějak vyvinulo a zaplať pánbůh, že jsme to zvládli otočit. Jsme rádi, že odtud vezeme tři body,“ vyzdvihoval důležitost bodového zisku v honbě za play off.

Poté co propukla aféra se špatnými registracemi, Plzeň vyhrála sedm z devíti utkání. Poté však přišel návrat střídajících se výsledků. Mohlo by se zdát, že bojový duch v kabině mohl trošku pohasnout. „V týmu jsem asi týden a musím říct, že je všechno v klidu. Není to špatné. Ale jak říkám, je to příliš krátká doba na to, abych něco soudil,“ vyhýbal se bývalý brankář Kladna, Třince či Litvínova neobjektivním závěrům.

Muž v západočeském městě chytající s číslem 79 se závěrem vyjádřil i ke své situaci „putovního“ gólmana: „Nevím, jak to se mnou bude, co se mnou zamýšlejí. Každý zápas v extralize je dobrý a já jsem za něj rád. Tyto věci vůbec neřeším,“ dodal.

Foto: Ivo Dostál (hc-kometa.cz)

-----------------------------------------------------------------------------------