Hlavně jsem se bál, abych něco nezkazil, svěřil se Svačina

Plzeň - Svůj první zápas za plzeňské indiány odehrál proti Pardubicím útočník Vladimír Svačina, který je v západočeské metropoli na hostování do konce sezóny. Šikovný útočník je s týmem již několik dní, ale proti svému mateřskému klubu, Vítkovicím, ještě nesměl nastoupit. První zápas po delší herní pauze tak byl duel s Pardubicemi, který zvládl výborně a přispěl i asistencí na důležitý vyrovnávací gól Modrého. "Hlavně jsem se bál abych nic zásadního nezkazil a to se povedlo," přiznal Svačina lehkou nervozitu z prvního zápasu.

Svačina ve Vítkovicích v poslední době pravidelně nenastupoval a navíc jej před příchodem do Plzně trápila nemoc. Nebyl tedy v ideální fyzické kondici. „V poslední třetině jsme stáhli hru na tři lajny a bylo to už dost náročné. Ale obával jsem se, že to bude horší,“ svěřil se mladý útočník. Přesto ještě našel dost sil, aby připravil Modrému vyrovnávací branku. „Ta asistence potěší, ale důležitější je vítězství, protože zápas se nám moc nedařil.“ Plzeň ale i přes nepovedený úvod zápasu dokázala utkání otočit a vybojovat všechny tři body. Vyprodané tribuny mohly slavit. „Jsou tu vynikající fanoušci. Ve Vítkovicích nechodí tolik lidí a i když přijde dobrá návštěva, je ta hala špatně postavená a atmosféra není tak dobrá jako v Plzni.“

Kromě stěhování přes celou republiku si musel Svačina zvyknout i na nový tým, trenéra a herní taktiku. „Nějaké jiné prvky v taktice v Plzni jsou, ale nic zásadního to není. Hraje se tu rychlý útočný hokej, což mi vyhovuje. Tento styl mi sedí a doufám že tak budu týmu prospěšný.“ Ve svém prvním zápase severomoravský útočník vystřídal dvě útočné řady. Zahrál si tedy s hodně novými hokejisty. „Zatím je příliš brzy na to hodnotit souhru se spoluhráči. Měli jsme na sehrání pouze pár tréninků a jeden zápas,“ nechce zatím Svačina prozradit, s kým se mu hraje nejlépe.

První zápas po přestupu do Plzně musel Svačina nedobrovolně strávit na tribuně. Vítkovičtí si totiž dali k hostování podmínku, že proti nim nesmí nová plzeňská posila nastoupit. „Byl jsem pouze na tribuně. Samozřejmě jsem už fandil Plzni. Akorát mě mrzelo, že jsem nemohl do zápasu naskočit a dát třeba Vítkovicím branku, abych se jim trochu pomstil,“ směje se sympatický útočník. V základní části zbývá sehrát ještě 6 utkání, která rozhodnou, zda se Plzeň nakonec dostane do předkola play-off nebo ne. „Abych se přiznal, moc jsem tabulku nestudoval. Musíme prostě každý zápas hrát naplno a na konci se uvidí,“ uzavřel Svačina své povídání po prvním utkání v extralize odehraném za jiný tým než Vítkovice.