Ohlasy 24.kolo

Někdy se prostě všechno povede, říkal po zápase spokojený Tomáš Vlasák

Plzeň – Druhý domácí zápas v krátkém sledu odehráli plzeňští indiáni. Tentokrát se proti nim postavili Rytíři z Kladna. První zápas po dlouhé době to byl ovšem pro Tomáše Vlasáka. Ten nastoupil po zranění kolena a stihl asistenci, gól a ještě dvě trestné minuty.

Tomáš Vlasák

Nastoupil po sedmi týdnech zdravotní indispozice. Sám moc nečekal, ale měl jedno tajné přání. Vyhrát. A povedlo se mu nejen to. „Někdy se to takhle povede a přání se splní. Dneska mi to vyšlo. Je to krásný pocit,“ vyznal se po zápase rozený střelec. Svým spoluhráčům chyběl dlouhých sedm týdnů. I jemu se po hokeji a zápasové zátěži stýskalo. „Na led jsem se hrozně moc těšil, ale zároveň jsem se bál, jak to bude vypadat. Po sedmi týdnech člověk neví, v jaké nastoupí formě. Kluci mi to ale hodně ulehčili,“ poděkoval svým spoluhráčům Vlasák.

Plzeňská šestadvacítka byla se svým výkonem spokojená. Ale zároveň dnešní dvoubodový zápas Vlasák nijak nepřeceňuje. „Je to fajn, že se to takhle povedlo, ale už je to pryč, určitě přijdou i horší dny,“ prohlásil útočník. „Můžu ale doufat, že mi to pomůže do dalších utkání,“ pokračoval Vlasák. O tom, že nastoupí právě dnes, rozhodl jen on sám. A samozřejmě také lékaři, kteří pečovali o jeho zraněné koleno. „Nikdo mě netlačil, trenéři nechali datum nástupu na mě. Mluvil jsem s doktorem i s našimi dvěma fyzioterapeuty, všichni se shodli, že koleno je pevné, posílené, svaly kolem jsou takové, jaké mají,“ osvětlil okolnosti svého návratu na led Vlasák.

Ondřej Kratěna

Ondřej Kratěna byl další hvězdou zápasu v plzeňském dresu. Byl autorem nádherného gólu v oslabení z třicáté sedmé minuty zápasu. Měl s ním snadnou práci, perfektní přihrávku mu předložil Tomáš Pitule. „Jeli jsme dva na jednoho, nahrávka byla excelentní, fantastická,“ nešetřil chválou svého spoluhráče Kratěna. „Já jsem jel do brány, kdyby vystřelil a nějak se to odrazilo. Že to dostanu naservírované na hokejku do prázdné, jsem nečekal, ale je to super,“ usmíval se po zápase střelec čtvrtého gólu.

Zatímco první dvě třetiny viděli diváci aktivní hokej, spoustu šancí, ve třetí třetině se příliš atraktivní hokej nehrál. Oba týmy dohromady vystřelily jedenáctkrát. Ani Kratěna si nic nenalhával. „Je ošidné vést 4:1 po druhé třetině. My jsme třetí třetinu odehráli tak, jak jsme potřebovali… Byla prostě dohraná. K ničemu jsme Kladno nepustili, ale ani my jsme si žádné šance nevytvořili,“ přiznal po utkání útočník.

----------------------------------------------------------