PLZ - KLA 4:1

PLZ - KLA 4:1 - Rytíři Plzeň nedobyli a odjíždějí bez bodu!

Plzeň - Indiány v pátek přivítali na svém ledě Rytíře z Kladna, žádné obléhání plzeňské pevnosti se ale nekonalo. Domácí byli od začátku lepší, což se projevilo hlavně ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Modrobílí zasadili svým soupeřům dvě nečekané rány ve vlastním oslabení, čímž zcela zlomili kladenský odpor a po zásluze tak získali tři body za vítězství.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:1
1:1, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Hanzlík (Krtatěna, Vlasák), 24. Duda, 30. Vlasák (Straka), 37. Kratěna (Pitule) - 15. Valský (Lukáč). Rozhodčí: Šindler, Pešina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 4887. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

A. Svoboda - Marušák, Jiří Hanzlík, Vykoukal, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Kinrade - Kratěna, Martin Straka, Vlasák (50. Petruška) - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa.

Chábera (41. Cikánek) - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, Kameš, David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Lukáč, Valský, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Jiří Vykoukal 0 0 0 2 0

Domácí začali obrovskou šancí, kterou si připravil první plzeňský útok, na jehož levé křídlo se po zranění vrátil Tomáš Vlasák. Poté se hrálo spíše opatrně až na konci 2. minuty Hluchý vystrašil Svobodu střelou od levého mantinelu těsně nad beton. V 5. minutě se do přečíslení dostali opět domácí. Heřman pěknou přihrávkou vybídl ke skórování Mrňu, ten ale nedokázal zblízka přesně vystřelit. V 7. minutě měli domácí další obrovskou šanci. Při ponechané výhodě vystřelil Pletka a puk se od zadního mantinelu odrazil Dudovi před odkrytou branku. Ten ale z ostrého úhlu přestřelil. Následnou přesilovku domácí bleskově využili, Kratěna u zadního mantinelu oklamal hostující obránce i gólmana a předložil ideální přihrávku najetému Hanzlíkovi, který se nemýlil. 6:37 – 1:0. Hosté se neponaučili a umožnili Plzni další přesilovku. Straka krásnou přihrávkou našel Kratěnu, kterému ale téměř jasný gól sebral výborným zákrokem Chábera. Další dobrou šanci měl Pletka, ale Chábera byl opět na místě. Ve 12. minutě se k přesilovce dostali také hosté po faulu Jeřábka, ale přesilovka Rytířů byla zoufalá. Po jejím konci mohl z levé strany navýšit vedení domácích Vlasák, z ostrého úhlu ale hostujícího brankáře nepřelstil. A tak do brejku ujeli hosté, konkrétně Valský, který si věděl rady i s koncovkou a přesnou střelou srovnal. 14:07 – 1:1. Domácí se mohli vrátit zpět do vedení, když Vlasák nabil Marušákovi, plzeňský bek ale trefil pouze před brankou projíždějícího Straku. Minutu před koncem měl další obrovskou šanci Duda. Po nahrávce na pravý kruh měl dostatek času k dobré střele a dostal se ještě k dorážce, ale Chábera svůj tým v obou případech podržel. Stejně dobře si ex-plzeňský gólman vedl i proti střelám Mrni zpoza kruhu a Straky hned po buly. Domácím se i přes velký tlak v závěru 1. třetiny nepodařilo vrátit do vedení a hosté tak splnili první část taktického plánu se kterým do Plzně přijeli – přestát úvodní tlak domácích.

Hostům se na začátku druhé třetiny podařilo vymodlit si odpískání faulu po značně přihraném pádu. Jenže tato přesilovka se Kladnu podařila ještě méně než ta první. Toman neuvěřitelným kiksem poslal do brejku v oslabení Dudu. Když už to vypadalo, že nejlepší plzeňský střelec prováhal ideální okamžik k zakončení, vystřelil přesně do horního růžku a Chábera tentokrát neměl šanci. 23:24 – 2:1. Další branku mohli přidat domácí, když Mrňa hledal před brankou Stránského, tato kombinace ale k úspěchu nevedla. V Cháberově náručí skončila i střela Dvořáka, kterému nabil Pitule po dlouhé rozehrávce Růžičky. Domácí měli v této fázi hry jednoznačně navrch. To nakonec potvrdil i gólově Vlasák, který šikovně schoval svoji střelu od levého mantinelu mezi nohama kladenského obránce. 29:49 – 3:1. Hned vzápětí mohl snížit Hovorka, který střílel po chybě domácího beka z prostoru mezi kruhy. Mířil ale těsně nad. V závěru třetiny hráli hosté znovu v početní výhodě po vysoké holi Vlasáka. Rytíři ale s touto přesilovkou naložili stejně jako s tou předcházející. Do brejku ujel Pitule a předložil křížnou přihrávku Kratěnovi, který i s jistou dávkou štěstí propasíroval puk za Cháberova záda. 36:29 – 4:1. Domácí v závěru třetiny hráli také v početní výhodě, ale „bůra“, jak si přálo publikum, se jim vstřelit nepodařilo.

Do závěrečné třetiny nastoupil do kladenské branky Cikánek. Obraz hry se ale nezměnil. Domácí měli stále výrazně navrch. Navíc Kladno oslabil nebezpečným faulem na Heřmana David Růžička. Domácí ale tuto přesilovku sehráli příliš profesorsky. Další velkou šanci získal Dvořák, kterého v úniku fauloval opět Růžička a sudí nařídil trestné střílení. Důrazný plzeňský útočník zkusil bekhendovou kličku, ale Cikánek mu žádný prostor v zakončení nenechal. Poměrně nudnou pasáž oživil až v 50. minutě nájezd Mrňy, který se řítil sám proti Cikánkovi. Jeho střela zápěstím ale skončila na vyrážečce kladenského gólmana. To bylo opět na dlouhou dobu jediné ohrožení branky. Až v 56. minutě se ke slovu přihlásili také hosté. Přečíslení Bílka a Hluchého však vynikajícím obranným zákrokem zlikvidoval Jeřábek. V 59. minutě krásnou kombinaci Pituleho útoku zakončoval střelou z první na prvém kruhu Dvořák. Jeho dělovka ale mířila přímo do náruče Cikánka, který se stačil včas přemístit. Přestože se domácí již dalšího gólu nedočkali, přehráli jednoznačně kladenské Rytíře hlavně díky dvěma gólům v oslabení, které padly ve druhé třetině.