Preview 30. kolo

Indiáni musejí bránit své uzemí před kmenem Bruslařů!

Plzeň – Poslední domácí duel před reprezentační pauzou čeká na svěřence kouče Jelínka v rámci čtvrteční předehrávky třicátého kola. V ní se postaví Bruslařům z Mladé Boleslavi, s nimiž mají v aktuální sezóně vyrovnanou bilanci. Proto neváhejte a přijďte povzbudit své barvy i v průběhu pracovního týdne!


HC PLZEŇ 1929
vs.
BK MLADÁ BOLESLAV

ČEZ Aréna, Plzeň
8.prosince 2011
30. kolo hokejové Tipsport extraligy

Že vzájemné duely Plzně a Mladé Boleslavi patří vždy k nejvyrovnanějším zápasům kola trochu nepotvrdilo úvodních střetnutích nové sezóny těchto dvou týmů. Domácí si vypracovali chvilku po polovině duelu již tříbrankový náskok a přestože dokázal Mikulík snížit necelé čtyři minuty před koncem, měla poslední slovo Plzeň, konkrétně Hlinka, jenž tři vteřiny před závěrečnou sirénou trefil prázdnou klec. Právě posila ze Švédska, která již v týmu není, si užila dvou bodový večer, stejně jako Kratěna a Vlasák. Odveta vyšla opět domácím, Boleslav prakticky do puntíku vrátila Západočechům porážku, uspěla na svém ledě 3:1. Jaký vývoj bude mít v pořadí již třetí vzájemné střetnutí?

Listopadové posily

Hned čtyři nové tváře doplnily v průběhu předposledního měsíce v roce tým Bruslařů. Nejprve se vrátil z Liberce obránce Darrell Hay 9 zápasů / 2 asistence, následovaný dvěma posilami z Havlíčkova Brodu – Jaroslavem Komou 5 zápasů a posilou na trenérském postu Petrem Novákem. Z Komety pak zavítal v novém působišti i Andrej Podkonický 8 zápasů / 1 branka a 3 asistence.

Padne sto?

Mladá Boleslav platí v lize za tým s nejpropustnější obranou. Bruslaři inkasovali v devětadvaceti duelech již 98 branek a před televizním kamerami může na západě Čech padnout stovka. Průměr branek na zápas tak zatím vychází na zhruba 3,4, po základní části by tak Středočeši inkasovali plus-mínus176krát. Nejhorší za posledních pět let skončilo v tomto ohledu Ústí nad Labem, které v základní části v sezóně 2007/08 schytalo hned 196 branek, což dělá více než 3,75 gólů na zápas. Zajímavější je ale v pořadí druhý Litvínov, jenž obdržel před dvěma lety jen o tři branky méně, ale dokázal vybojovat desátou příčku! Třetí, se 192 brankami, skončila před pěti lety loučící se Vsetínská hokejová.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

BK Mladá Boleslav:

Postavení v tabulce: 14.
Počet bodů: 28
Počet vstřelených branek: 66
Počet inkasovaných branek: 98
Nejproduktivnější hráč: David Výborný 17 (5+12)
Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík – 12 branek
Nejlepší nahrávač: David Výborný – 12 asistencí
Nejtrestanější hráč: Boris Žabka - 60 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jiří Cetkovský +3
Nejhorší hráč v bodování +/-: Baldwin, Výborný -9HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 50
Počet vstřelených branek: 84
Počet inkasovaných branek: 77
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 26 (14+12)
Nejlepší střelec: Duda - 14 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 16 asistencí
Nejtrestanější hráč: Geoff Kinrade – 55 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Duda +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Vostřák, Marušák -4

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky posledních zápasů:

HC Slavia Praha 4
BK Mladá Boleslav 3
(1:0, 2:2, 1:1)


Branky a nahrávky: 11. Alinč (Kůrka, Vondrka), 24. Sklenář (Vašíček, Kalus), 38. Dušek (Roth, Krenželok) - 28. Balaštík (Podkonický, Žabka), 39. Balaštík (Vrbata, Hay), 43. Vrbata.
BK Mladá Boleslav: Hübl - Hay, Baldwin, Žabka, Drábek, Rýgl, Koma, Mozík - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Hrdel.

HC Kometa Brno 4
HC Plzeň 1929 5sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Žižka (Pospíšil, Svoboda Jak.), 12. Čermák, 28. Zohorna (Žižka), 30. Petrovický (Holec, Balej) - 20. Vlasák (Straka), 38. Kovář (Havíř, Duda), 42. Kovář (Havíř, Duda), 57. Marušák (Kinrade). 65. Duda - rozhodující nájezd.
HC Plzeň 1929: Svoboda - Vykoukal, Kaberle, Marušák, Havíř, Dresler, Kinrade, Růžička, Ruprecht - Vlasák, Straka, Kratěna - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Havlíček, Kubalík.