Jiří Hanzlík #8

Jiří Hanzlík #8: Konečně jsme hráli hokej hodný play-off

Plzeň – Teď nebo nikdy! To bylo dnešní heslo obou týmů. Karty byly rozdány jasně. Série 3:3, rozhodnout musel poslední sedmý zápas, který jak známo, mohl být velmi dlouhý. Ale nebyl. Domácí se radovali už po základní hrací době a plzeňská ČEZ Aréna mohla slavit společně se svými hrdiny. Jedním z největších hrdinů zápas byl obránce Jiří Hanzlík, který jeden gól dal a na další, vítězný, přihrál. „Byla to spíš náhoda,“ říká bek.

Jiří Hanzlík laboroval v prvních zápasech se zraněním. V sedmém, posledním zápase, čtvrtfinálové série už však plzeňská osmička nechyběla a byla jedním z nejplatnějších mužů na ledě ze všech, kteří k zápasu nastoupili.

Série se Zlínem byla dlouhá, možná delší než všichni čekali. Druhá Plzeň měla předkolistu ze Zlína skolit rychle a jasně. Navíc se žlutomodrým týmem neprohráli 10 zápasů v řadě. Ale rychlá jízda Plzně do semifinále se ani zdaleka nekonala. „Play-off je jiná soutěž, to se potvrdilo. Každý pořád mluvil o nějaké šnůře výher nad Zlínem v řadě, ale to ve vyřazovacích bojích vůbec nehraje roli,“ prohlásil po skončení zápasu Hanzlík. „Až do dnešního zápasu byl náš výkon kostrbatý, Zlín byl hokejovější, to si musíme přiznat. My jsme až od dnešní druhé třetiny předvedli hokej hodný play-off,“ nebál se obránce kritizovat vlastní tým.

O rozhodujícím zápase série se vždy mluví s respektem. Prý se smazává výhoda domácího prostředí, šance jsou vyrovnané. Plzni však spíše domácí prostředí pomohlo. V klíčových chvílích hnali diváci svůj tým dopředu a podporovali ho i ve chvíli, kdy se tolik nedařilo, kdy byl Zlín lepší a vedl. Od druhé třetiny už tahali za delší konec provazu jednoznačně indiáni. „Nevím, jestli byl Zlín unavený, ale my jsme prostě přitlačili, zvýšili jsme pohyb, aktivitu. Kdo je aktivní, vyhrává zápas. Nám se podařilo rozjezdit nohy a hned jsme byli lepší. Ale nemůžu hodnotit, jestli byli unavení. Jen chci říct, že hráli výborně,“ vyjádřila plzeňská osmička respekt i soupeři.

„My jsme nemohli hrát tak dobře, jak jsme chtěli, protože Zlín hrál lépe, to je jednoduché vysvětlení,“ odpověděl Hanzlík na otázku, jak je možné, že série byla tak dlouhá a vyrovnaná. „Dnešní zápas také. Nevstoupili jsme do něj dobře, prohrávali jsme o gól, ale nijak jsme se nestresovali, nebylo třeba si v kabině něco vyříkávat, atmosféra byla bojovná, to je v pořádku,“ nechal Hanzlík nahlédnout tak trochu do svých myšlenek.

Plzeň dvakrát v dnešním zápase prohrávala, dvakrát dokázala vyrovnat, ve třetí třetině, tři minuty před koncem dokonce utkání otočila na svou stranu a slavila postup. U dvou gólů ze čtyř byl Jiří Hanzlík. „Ten můj gól byla spíš náhoda, nejsem žádný pravidelný střelec. Ale pořád hraji hokej z lásky, ještě se chci snažit něco dokázat, to je můj motor,“ zakončil své povídání Jiří Hanzlík.

------------------------------------------