ČF7: PLZ - ZLN 4:2

ČF7: PLZ - ZLN 4:2 - Plzeň slaví, postoupila do semifinále!

Plzeň - Hokejová Plzeň může slavit! V sedmém rozhodujícím utkání porazila Zlín 4:2, přestože v utkání dvakrát prohrávala. Indiáni ale dokonale využili výhody domácího prostředí a v závěru utkání strhli vyrovnanou sérii na svoji stranu, takže už se můžou těšit na semifinálové boje s Kometou Brno!

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:2
0:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 26. Duda (Vykoukal, Modrý), 38. Hanzlík (Vlasák, Straka), 58. Johnson (Hanzlík), 60. Duda (Pletka) - 17. Důras, 34. Galvas (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Hribik, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 8236. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Svoboda - Hanzlík, Jeřábek, Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo, Kaberle - Duda, Straka, Kratěna - Stránský, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Havlíček, M. Heřman, Andrašovský - Vlasák

PSG Berani Zlín

Horčička - Zámorský, Galvas, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Řezníček - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, Čech - Finsterle, Vlach, Kubiš.

Jiří Vykoukal 0 1 1 0 2

Utkání otevřely dvě neproměněné přesilovky hostů. Zlín se ale díky tomu dostal do tempa a ustál s přehledem předpokládaný tlak domácích, kteří se kvůli prohřeškům Dudy a Vykoukala nemohli na svého soupeře vrhnout v plné parádě. Své přesilovky se dočkali i domácí, ale nenaložili s ní o mnoho lépe. První velkou šanci zaznamenal až plzeňský Kovář, jenž dostal výbornou přihrávku přímo do jízdy na modrou útočnou čáru, ale nepřešel posledního obránce, který mu urazil puk. Horké chvilky však byly i před plzeňskou brankou, to úřadoval výborný Svoboda. Ten sice vychytal šanci soupeře, proti které si vyjel, puk pak ve spolupráci s Kaberlem odpálili do bezpečí. Po neproměněné šanci Vykoukala, který v kritické chvilce promáchl, se radovali hosté. Michal Důras, bývalý hráč Plzně, si dojel vlastní střelu a přes obránce otevřel skóre rozhodujícího utkání.

Druhá třetina začala velkým tlakem domácích indiánů. Ve 25. minutě Kratěna vyslal po levém křídle do šance Straku, ale ten s pukem obkroužil branku a hledal Dudu. Ten k velkému povzdechu plzeňským příznivců promáchl. O dvě minuty nato však už bylo vyrovnáno. V přesilovce Radek Duda šikovně tečoval nahození Jiřího Vykoukala a puk doplachtil za Horčičku. O dvě minuty později mohlo být v ČEZ Aréně ještě veseleji, Kovář obehrál obránce a přihrál svému spoluhráči do dobré šanci, Jan Stránský ale střílel v brejku s Kovářem přes ruku a zamířil mimo branku. Jenže Plzeňští se nevyvarovali přestupkům proti pravidlům a v jedné chvíli na trestné lavici usedli ve dvojici. A Moravané bez lítosti trestali. V čase 33:28 Lukáš Galvas od modré napřáhl a trefil se přesně k pravé tyči Adama Svobody, o kterou se kotouč odrazil do sítě. Indiáni ale nesmutnili dlouho, o necelé čtyři minuty nato se Jiří Hanzlík jako obránce dostal níž, než je typické, dostal z rohu nahrávku od Vlasáka a střelou bez přípravy propálil vše, do mu stálo v cestě.

Vstup do poslední části se naopak vyvedl hostům, po odehrané minutě byl Leška v obrovské šanci před Svobodovou brankou, ale ani následné dorážky plzeňského gólmana nepřekonaly. Ve velké šanci byl na druhé straně plzeňský kapitán, kterého však skvěle vychytal Horčička. Indiáni pak dostali příležitost zahrát si zvýhodněnou variantu početní výhody 4 proti 3, ale tu nesehráli vůbec efektivně. Až v klasické variantě se mohl prosadit Johnson, ale střela mu nesedla. Zlín poté dosáhl vstřelení branky, ale ta nemohla být uznána, jelikož plzeňský Hanzlík vychýlil konstrukci ze stabilní pozice. I přes velké protesty Moravanů zůstali rozhodčí neoblomní, což poté dalo prostor Nickovi Johnsovi, aby rozhodl. Dvě minuty, čtyři sekundy. Tolik dělilo oba týmy od prodloužení. Ale to zmiňovaný Američan v barvách indiánů rezolutně odmítl. Hanzlík po buly vyrazil dopředu, za brankou vybojoval puk a ten se odrazil před branku, kam nejrychleji nabruslil právě Johnson a napálil jej za Horčičkova záda. 45 vteřin před sirénou se hosté pokusili ještě zvrátit osud utkání hrou v šesti, když odvolali Horčičku, ale toho nakonec využili právě Plzeňané, když Radek Duda pojistil postup svého týmu střelou do prázdné branky!

Marian Jelínek (Plzeň): "Byla to protrápená série s dobrým koncem. Určitě jsme nepodávali takové výkony, jaké jsme podávali v základní části a jaké jsme chtěli. Snad až teď od druhé třetiny to byl typ hokeje, který jsme chtěli hrát. Nátlakový a jednoduchý. Myslím si, že od té doby jsme dominovali. Jinak ale byla celá série vyrovnaná, stejně jako naše vzájemné zápasy se Zlínem v posledních dvou třech letech. Hrají vynikající defenzivu, pro mě ošklivou, ale účelnou. I díky tomu jsme se dostávali sporadicky do přečíslení. Až když jsme si začali nahazovat puky a šli za tím dravěji, tak jsme dokázali ten beton procházet."

Rostislav Vlach (Zlín): "V první řadě bych chtěl domácímu týmu pogratulovat k postupu. K celé sérii bych chtěl říct, že to, co ji rozhodlo, jsme všichni viděli v televizi. Blíže to ale komentovat nemůžu, protože bych dostal pokutu."