ZLN-PLZ 1:3

Indiáni obrali ševce

Plzeň - Velmi zdařilé vystoupení mají za sebou plzeňští hokejisté v dalekém Zlíně. Již v jedenácté minutě otevřel skóre utkání mladík Pitule a zadělal tak na tříbodový zisk indiánů. Na tento gól ještě dokázali zlínští odpovědět, ale to bylo všechno. Definivně pečetil vítězství hostí Kratěna v 50.minutě.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

1:3
0:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 35. Holík (Hamrlík) - 11. Pitule (Dvořák), 26. Straka (Duda, Kratěna), 50. Kratěna (Straka). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Dřínovský, Čech . Vyloučení: 5:9 - navíc Čajánek (ZLN), Marušák (PLZ) 10min osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Tesařík, Tesařík, Míka, Řezníček - Honejsek, Leška, Köhler - O. Veselý, Čajánek, Důras - Holík, Roman Vlach, Ondráček - Kubiš, T. Sýkora, F. Čech.

Mazanec - Růžička, Hanzlík, Marušák, Kinrade, Havíř, St. Pierre, Dresler - Duda, Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Kovář, Havlíček - Horna, Vostřák, Mrňa.

Pavel Vostřák 0 0 0 -1 0

Utkání otevřel Johnson, který unikl domácí obraně, ale příliš dlouho mu trvalo zakončení a Sedláček ho vybruslil. To bylo z utkání odkrojeno jenom něco málo přes půl minuty. Plzeň byla aktivní a domácí se dostávali před Mazance jen tehdy, když neúspěšně doháněli puk letící na zakázané uvolnění. A indiáni také byli po právu odměněni vedoucí brankou. Psala se polovina 11. minuty a Dvořák zpoza branky přesnou příhrou našel Tomáše Pituleho, jenž zblízka střelou po ledě poslal puk do zlínské branky - 0:1. Utkání bylo po vedoucím gólu hostů často kouskováno vyloučeními, ale ani berani, ani hostující indiáni své přesilové hry nevyužili, a tak do kabin šli o něco více spokojení hosté, kteří ke konci první třetiny pustili Zlín více do hry. Ještě s první sirénou byli současně za hrubost vyloučeni Duda s Zámorským.

Nápor Zlína pokračoval i v druhé části, Mazanec musel být na pozoru proti atakům Důrase, Čecha i Sýkory. Aktivitu domácích utnulo až další vyloučení. Po necelé minutě oslabení Zlínští inkasovali. Na ledě zaúřadoval elitní plzeňský útok v čele s kapitánem Martinem Strakou, jenž vstřelil druhý gól svého týmu - 0:2. Jenže ani modrobílí se trestné lavici nevyhýbali. Ve 31. minutě se Zlínu otevřela dvojnásobná přesilovka v délce celých 22 vteřin, když na trestné lavici seděl Marušák a Kovář. Tuto výhodu domácí sice neproměnili, ale dlouho smutnit nemuseli. Už při prázdné trestné lavici hostů si před brankáře Mazance najel Petr Holík a zblízka poslal puk za plzeňského gólmana - 1:2. Ve 37. minutě vstřelila Plzeň třetí gól, který ale hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím neuznal, neboť jej hostující hráč dosáhl rukou. Do konce třetiny mohlo být vyrovnáno, ale Sýkora nevyužil chyby Mazance a pak dvě sekundy před sirénou byl v tutovce Köhler, sám před plzeňskou brankou nechal vyniknout jejího strážce.

Tlak beranů pokračoval i po přestávce, navíc byl umocněný trestem Heřmana, ale plzeňská čtveřice svůj úkol zvládla a vyrovnat nedovolila. A tak se radovali na druhé straně indiáni. V úvodu 50. minuty nejprve Galvas neproměnil svou šanci a z protiútoku Straka vyzval skvělou nahrávku Ondřeje Kratěnu, který nezaváhal - 1:3. Další vyloučení na sebe nenechaly dlouho čekat, za vzájemnou pošťuchovanou byli vyloučeni Kovář s Čajánkem, o minutu později pak na trestnou zamířil Kinrade. A protože Zlín potvrdil, že se mu v tomto utkání přesilovky prostě nedaří, indiáni si s přehledem pohlídali vítězství až do samého konce a na dlouhou cestu do pivařské metropole vyrazili těžší o tři body.

Rostislav Vlach (Zlín): Zápas se nám nepovedl od začátku až do konce. Hráči hráli v křeči. Měli jsme spoustu nevyužitých šancí. Plzeň vyhrála zaslouženě.

Michal Straka (Plzeň): Začali jsme dobře. Vedli jsme 2:0 a vypadalo to, že máme zápas pod kontrolou. Pak jsme začali zbytečně faulovat a dostali jsme domácí na koně. Kontaktním gólem snížili a začali nás přehrávat. Na konci druhé třetiny jsme měli velké štěstí, když nás podržel gólman Mazanec. Na začátku poslední třetiny jsme ubránili několik oslabení. Domácí měli řadu šancí, které jsme přečkali. Pak přišla klíčová minuta zápasu v polovině třetí třetiny. Domácí šli sami na branku a Mazanec puk chytil. Pak jsme z protiútoku vyřešili situaci dva na jednoho gólem a odskočili na 3:1. Tento moment rozhodl celý zápas.