ČF4: ZLN - PLZ 5:4pp

ČF4: ZLN - PLZ 5:4pp - Indiáni se vracejí domů bez výhry

Zlín – Ani druhé čtvrtfinálové utkání ve Zlíně indiánům nevyšlo. Západočeši sice dokázali stáhnout tříbrankový náskok soupeře, ovšem dvacet vteřin před koncem prodloužení rozhodl dramatické utkání Leška. Série se tak za stavu 2:2 vrací zpět do Plzně.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

5:4p
2:0, 2:3, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 7. Holík (Leška), 9. Köhler (Galvas, Leška), 28. Čajánek (Honejsek, Řezníček), 30. Čajánek (Veselý), 70. Leška - 22. Pletka (Kovář, Duda), 35. Vlasák (Johnson), 38. Straka (Duda), 56. Vykoukal (Duda). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:2. Diváci: 6378. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 5:4.

PSG Berani Zlín

Horčička - Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas, Míka, Matějíček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, Čech - Kubiš, Vlach, Ondráček

Svoboda (30. Mazanec) - Jeřábek, Modrý, Vykoukal, Kaberle, Frolo, Marušák, Růžička - Kratěna, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Petruška, Andrašovský, Havlíček - od 30. min. navíc Vostřák.

Jiří Vykoukal 1 0 1 1 2

Úvod zápasu patřil Západočechům. Nejprve se utrhl Pletka, ale i díky faulu nezakončil tak jak by si asi sám přál. V následné početní výhodě nejprve Horčička vytáhl bleskurychlé zákroky proti Dudovi, neujal se ani pokus Kaberleho z levého kruhu či Straky z pravého. Zlínští se k vážnější příležitosti propracovali až v sedmé minutě a hned uspěli. V rychlém protiútoku nalezl Leška mezi kruhy osamoceného Petra Holíka, který se z první nemýlil - 1:0! Vzápětí byl po vzájemné strkanici vyloučen pouze Tomáš Frolo a i když se domácím přesilovka zprvu nedařila, udeřili podruhé zásluhou Bedřicha Köhlera – 2:0! Po chvilce se dostal k bombě na pravém kruhu Melenovský, Svoboda byl proti třetím zásahu. Indiáni následně ubránili i další dvě oslabení, celkem v úvodních dvaceti minutách pět. V závěru třetiny ještě předvedl zákeřný faul na koleno na Straku bez puku Matějíček a i jinak klidného Kratěnu tím donutil k malému pěstnímu souboji.

Tento faul, který si hosté ještě přenesli do prostředí části, byl nakonec potrestán. Jan Kovář našel mezi kruhy osamoceného Václava Pletku, který zakončil přesně k tyči nad lapačku - 2:1! Dvoubrankové vedení mohl vzápětí vrátit ševcům Veselý, sám před Svobodou zkusil kličku do bekhendu, ale na plzeňského gólmana si nepřišel. V půlce zápasu se snažil vyprovokovat šarvátku mimo hru s Kratěnou Melenovský, ale neuspěl. V následné šesté početní výhodě přidal další zásah domácích Petr Čajánek, jehož nalezl mezi kruhy Honejsek - 3:1! Stejný hráč po chvilce v sedmém oslabení modrobílých v polovině zápasu po pěkné střele z levého kruhu vyhnal Svobodu z branky - 4:1! Hosté si vzali i oddechový čas, výsledkem byla rozezvučená tyč za Horčičkou a došlo i na snížení. Druhou ze tří přesilovek Západočechů využil táhlým pokusem z levého kruhu Tomáš Vlasák – 4:2! Zdramatizování střetnutí přišlo vzápětí. Martin Straka dostal ideální příhru na brankoviště od Dudy a neměl problém trefit odkrytou klec - 4:3! Duel se zajímavou a napínavou zápletkou tak měla rozluštit část třetí…

Svěřenci kouče Jelínka do ní vstoupili s krátkou početní výhodou, ale brzy se museli sami bránit. Zlín si paradoxně největší šanci vypracoval při hře v plných stavech, když se dostal k odraženému touši na brankovišti trestuhodně neobsazený Veselý, který trefil po rychlé kličce konstrukci Mazancovy klece. Indiáni odpověděli při vyloučení Köhlera. Po učebnicové příhře napříč útočným pásmem pálil z první Kratěna, Horčičkův přesun byl však bleskurychlý. V 55.minutě však ani on nestačil na střelu Jiřího Vykoukala, jenž pálil z brankoviště po předešlé výborné práci Radka Dudy - 4:4! A modrobílí byli při chuti. Vzápětí to zkoušel po buly mezikruží Vlasák a jen těsně minul horní růžek. 180 vteřin před třetí sirénou špatně vyhodil z obraného pásma Galvas a nabídl hostům velkou příležitost na rozhodnutí zápasu. Jenže Vlasák odražený černý nesmysl neumístil přesně, teč Pletky zase lapil pozorný Horičička. Ten se vyznamenal i v samotném závěru, když betonem nadvakrát zlikvidoval dorážku Kratěny.

Prodloužení začalo tlakem Plzně, Straka však na brankovišti prudkou nabídku Dudy netrefil. Zahrozili ale i domácí, Melenovský střelou pře obránce vyprášil Mazancovy lapačku. V závěru zatáhl do pásma kotouč Straka a po následné střele dorážel Marušák, ale ani jemu se nepodařilo zápas ukončit, podobně jako na druhé straně Melnovskému, který pálil osamocen na pravém kruhu. Vše se povedlo až dvacet vteřin před koncem Petru Leškovi, který se po velké chybě Vlasáka řítil sám na bránu a uspěl kličkou a následným zakončením mezi betony - 5:4!

Josef Turek (Zlín): "Byl to hezký a vyrovnaný zápas. Za stavu 4:1 jsme si mysleli, že je hotovo. Měli jsme to trochu zatáhnout, ale hrálo se nahoru-dolů a to nás stálo tříbrankový náskok. Takové hráče typu Straky, Vlasáka a Kratěny nemáme. V prodloužení jsme měli více štěstí. Tohle vítězství nás stálo strašně moc sil."

Milan Razým (Plzeň): "Viděli jsme výborné utkání. Oba týmy předvedly skvělé výkony, jak nasazením, tak bojovností. My jsme bohužel v první polovině zápasu pustili naší nedisciplinovaností soupeře do řady přesilovek. Zlín je dokázal využít a odskočil na rozdíl tří branek. V závěru druhé třetiny jsme ještě zvýšeným úsilím dokázali snížit na rozdíl jediné branky a vrátit se do zápasu. Ve třetí třetině, kdy se hrál skvělý hokej, jsme to dotáhli do prodloužení. Tak, jak jsme měli šanci v poslední půlminutě, domácí po naší fatální chybě na konci prodloužení dali gól a rozhodli.