PLZ - ZLN 5:1

ČF2: PLZ - ZLN 5:1 - Indiáni se díky zlepšenému výkonu ujímají vedení v sérii 2:0

Plzeň - Plzeňští indiáni podali v nedělním utkání zlepšený výkon a po zásluze zvítězili ve druhém čtvrtfinálovém utkání. Skóre zápasu otevřel Havlíček, který překvapil Sedláčka z nulového úhlu. Pletka ve dvojnásobné přesilovce zvyšoval na rozdíl dvou branek, ale smolný vlastní gól Marušáka dostal Zlín zpátky do hry. Jenže domácí ve třetí třetině svůj náskok postupně navýšili až na konečných 5:1 a také díky výborně chytajícímu Svobodovi dokráčeli v klidu k další výhře.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

5:1
1:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 8. Havlíček (Johnson, Kratěna), 29. Pletka (Straka, Kovář), 51. Pitule (Kaberle), 54. Johnson (Marušák, Straka), 60. Pletka (Straka, Kovář) - 38. Honejsek. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel . Vyloučení: 10:11. Využití: 3:0. Diváci: 7065. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Svoboda - Vykoukal, Jeřábek, Růžička, Kaberle, Marušák, Frolo, St. Pierre - Duda, Straka, Kratěna - Havlíček, Kovář, Pletka - Dvořák, Johnson, Pitule - Mrňa, Andrašovský, Petruška – Vostřák

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík (41. Míka), Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Melenovský, Ondráček - Důras, Vlach, Čech

Jiří Vykoukal 0 0 0 0 0

S jedním vítězstvím v zádech nastoupili indiáni ke druhému čtvrtfinále proti Zlínu.

Hned v začátku se domácí museli bránit v oslabení po faulu Pituleho. Plzeň ale hru ve čtyřech zvládla na výbornou, Zlínští se k ničemu nedostali. Také indiáni dostali možnost přesilové hry, ale nutno říci, že se jim vůbec nepodařila, naopak se více hrálo před Svobodou. Hlavně Veselý dělal domácím starosti. Hned po skončení početní výhody ovšem Ondřej Havlíček z úhlu nazdařbůh vystřelil na Sedláčka a puk k překvapení všech propadl zlínskému gólmanovi do branky - 1:0. V 9. minutě měli velkou šanci Straka s Dudou, ale ani jeden z hvězdných útočníků puk za brankovou čáru nedostal. Zlínský brankář tentokrát situaci ustál. Ale i Zlín se začínal osmělovat. Svoboda musel několikrát předvést své brankářské umění. Hosté zkoušeli domácí také vyprovokovat.

Melenovský se sápal Dudovi na záda ve snaze vyvolat bitku. Plzeňský útočník však zůstal ledově klidný a bez jediného ohlédnutí opustil led. Melenovský pak skončil vlastní vinou na zemi a ještě si vysloužil napomenutí od rozhodčího. Hned po dalším vhazovaní se postrkovali Frolo a Čech. Rozhodčí jejich potyčku rychle rozehnali a oba si odešli odpočinout na trestnou lavici. Svobodovi přidělal velké starosti spoluhráč Johnson, když po Köhlerově už tak dost nebezpečném nahození, málem srazil puk za svého gólmana. Nakonec oba indiáni situaci zvládli. Na druhé straně měl obrovskou příležitost Kratěna, který stál na správném místě. Sedláček byl tentokrát také připraven. Stejně jako v první minutě, tak i v poslední minutě první části hry, hrál Zlín v početní výhodě. Plzeňáci nevěděli, kde jim hlava stojí, hosté hráli velmi dobře.

Druhou třetinu zahájí domácí dokonce třiadvacetivteřinovou hrou ve třech, neboť na samém konci první třetiny fauloval Marušák. Plzeň ale složitou situaci ustála, stejně tak i následnou klasickou početní nevýhodu. A to přes to, že Zlín nehrál v pěti proti čtyřem vůbec špatně. Spíše naopak. Kolem Svobody létal puk všemi směry. Ve 24. minutě zažil nepříjemný střet Svoboda s Holíkem. Plzeňský gólman zůstal ležet ve své brance, těžce se zvedal. Nakonec byl ale v pořádku a mohl pokračovat ve hře. Andrašovký vystihl špatnou rozehrávku Zlína, ovšem při své střele minul. Další příležitost Plzně měl Havlíček, ovšem tu fantastickým zákrokem zlikvidoval Sedláček. Pak ovšem Plzeň dostala ještě větší příležitost. Minutu a půl hrát v pěti proti třem. A Václav Pletka, jak známo, když dostane puk mezi kruhy, se málokdy mýlí. Neselhal ani tentokrát a ve 29. minutě vystřelil Plzni vedení 2:0.

Hned po skončení plzeňské výhody, dostal přesilovku Zlín. Indiáni však tentokrát nepouštěli hosty do větších akcí, a když už se hosté k něčemu dostali, zasáhla obrana a odpálila puk daleko od Svobody. Už v pěti na obou stranách se před Svobodu tlačil Čech, ale k nějakému nebezpečnému zakončení se nakonec nedostal. Na ledě se ale začínala pomalu a jistě přiostřovat. Hráči se nijak nešetřili, rozhodčí měl často v permanenci svou píšťalku. Svoboda se ve 36. minutě vytáhl proti Galvasově střele, který před ním zůstal příliš nehlídán. Plzeňský gólman předvedl ochozům dobře načasované povyjetí a zákrok ramenem. Ve 37. minutě dostal Hamrlík pukem nepříjemně do ucha a dlouho se zvedal z ledu. O necelou minutu později přišla pro domácí velmi nepříjemná situace. Marušák si srazil puk do vlastní branky, gól byl připsán zlínskému Antonínu Honejskovi – 2:1.

Třetí třetinu začala Plzeň obrovským tlakem, Sedláček nevěděl, čí je. Pletka s Dudou mu připravili pěkně horké chvilky. Ani jednu ze svých šancí však plzeňští útočníci neproměnili a nedali indiánům větší klid. Na červené se srazili Pitule a Kubiš, ani jeden z hráčů o sobě navzájem nevěděli. Kubiše však srážka bolela podstatně víc. Zlín však chtěl vyrovnat. Dobrý pokus předvedl Leška, Svoboda puk i se štěstím vytěsnil mimo tři tyče lapačkou. Stejně, ale už mnohem jistěji, si poradil i s mírně tečovanou střelou Tesaříka od modré čáry. Při hře ve čtyřech na obou stranách prověřil tvrdou střelou Sedláčka Duda, na druhé straně měl práci Svoboda. Ve 49. minutě ujel všem Kratěna. Tváři v tvář Sedláčkovi ale neuspěl. Po neúspěšném blafáku zkoušel puk za zlínského gólmana ještě dostrkat jakýmkoliv způsobem, ale nezdařilo se. Na druhé straně musel Svoboda opět tasit svou lapačku, tentokrát proti střele Zámorského. Plzeň vyrazila hned po vhazování do protiútoku, Kaberle nádherně našel hokejku Tomáše Pituleho, který nechytatelnou dělovkou prostřelil Sedláčka - 3:1. Pituleho gól byl nejlepší odpovědí na stupňující se zlínský tlak.

A ještě více se mohli domácí uklidnit, když Nick Johnson v přesilové hře tečoval helmou Marušákovu střelu od modré čáry - 4:1. Indiánům stačilo na využití početní výhody dvanáct vteřin. Reagovat mohl Melenovský, ale Svoboda jeho pokus bezpečně lapil. Tři minuty před koncem si zvedli adrenalin v krvi Mrňa a Čajánek. Rozhodčí je však do bitky nepustili, naopak je oba odeslali na trestnou lavici. Emoce vzplály ještě pár vteřin před koncem po faulu Linharta na Jeřábka. Zlínští se pak odmítali vrátit do hry, rozhodčí jim pro jistotu tedy udělil další dvě minuty za zdržování hry. A Plzeň Zlín za celou situaci potrestala úplně nejlépe. Václav Pletka velice rychle využil dvojnásobnou přesilovou hru a ještě upravil skóre na konečných 5:1.

Stav čtvrtfinálové série HC Plzeň 1929 – HC PSG Zlín 2-0 (3:2, 5:1).

------------------------------------------

Milan Razým (Plzeň): "Podali jsme oproti včerejšku zlepšený výkon, zlepšili jsme se v pohybu, nasazení i bojovnosti a odrazilo se to také v tom, že jsme se dokázali prosadit. Jsme samozřejmě spokojení, že jsme obě utkání doma vyhráli. Jestliže včera zaznělo, že lepší mužstvo prohrálo, tak dnes podle mého názoru lepší mužstvo vyhrálo. Jsme rádi, že ten výkon šel oproti včerejšku nahoru."

Rostislav Vlach (Zlín): "Domácí byli v dnešním utkání lepší o ty góly, které vstřelili. My jsme se trápili v koncovce a myslím, že zlomovým bodem byla přesilovka pět na tři, kdy jsme špatně střídali a vzápětí udělali faul. Pak už se to jenom dohrávalo. Do té doby bylo ale utkání vyrovnané, dostali jsme první gól po chybě gólmana, ale jinak byla první třetina herně vyrovnaná. My jsme však naše šance nevyjádřili brankami."