Ohlasy se soupeřem

Smutný Michal Důras: Chtěl jsem tady Plzeň porazit

Michala Důrase není potřeba plzeňskému publiku představovat. Pět sezón, které hbitý útočník, ve městě nejlepšího piva odehrál, se nesmazatelně zapsaly do paměti každého patriota. Hokejové cesty jsou však nevyzpytatelné, čtvrtfinálová série letošního play-off Důrase vrátila na plzeňský led, jenže v dresu soupeře. Pozápasové hodnocení se neslo v těžké atmosféře vyřazení...

Michale, jeli jste do Plzně s tím, že to tady prostě urvete?
Jednoznačně. I v předešlých zápasech jsme v Plzni podali velice dobré výkony a nemuseli jsme se ničeho bát. Je to velká škoda, že nám to nevyšlo. V utkání jsme dvakrát vedli a při rozhodující brance jsme si vybrali i smůlu, když se to v pásmu tak nějak poodráželo od nohou. (pauza) Plzeň byla v tomhle šťastnější.

Který moment byste označil za ten rozhodující v posledním zápase? Tu spornou branku dosaženou po vychýlení konstrukce?
K tomu našemu neuznanému gólu vám nic konkrétního říct nemůžu, přesně jsem to neviděl. Taková situace je na posouzení rozhodčích. Rozhodl ale samozřejmě plzeňský třetí gól!

Jak se vám hrálo v tak důležitých momentech proti Plzni, kde jste strávil kus života?
Nakonec to bylo dobré. Chtěl jsem tu vyhrát, teď jsem hodně smutný. Vybrali jsme si tu trochu smůlu, ale takový už je sport.

Jste rádi, že jste favorizované indiány v sérii potrápili?
Myslím si, že jsme je víc, než potrápili. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, to je vidět z průběhu této série. Hrál se dobrý hokej a já musím zopakovat, že jsme opravdu smutní, protože jsme prohráli, dá se říct, takovou lacinou brankou.

Měli jste za sebou plnou porci zápasů jak z předkola, tak šest náročných střetnutí ve čtvrtfinále. Nechyběly vám v závěru síly?
Myslím si, že ne. V závěru duelu to bylo z obou stran už hrané na krev. To v utkání nerozhodovalo.

Převládá ve vás hrdost nad týmovým výkonem, nebo smutek?
Jenom smutek.