Ohlasy ET5

Hokej se nehraje na krásu, ale na góly, řekl po zápase Milan Gulaš

Plzeň - Dnes se na západočeském ledě utkaly dva týmy, které v European Trophy ještě nevyhrály v základní hrací době. Plzeň a Kometa okupují poslední dvě příčky Severní divize. "Doufám, že už jsme si všechno špatné vybrali," prohlásil po utkání jediný plzeňský střelec Milan Gulaš.

"Jsem si vědom toho, že to nebylo příliš pohledné utkání. Taky se utkaly dva týmy, kterým se v poslední době moc nedaří. I na hře to bylo vidět," přiznal po závěrečné siréně Milan Gulaš. Útočník s číslem 17 přestoupil do Plzně z Českých Budějovic. Od bratra plzeňského útočníka Kováře ale nevyzvídal. "Popravdě jsem nemluvil o Plzni s nikým. Dlouho jsem se rozmýšlel, ale nakonec jsem sem šel i pro způsob hry. Vyhovuje mi, když tým útočí a hraje dopředu," zavzpomínal Gulaš na podpis kontraktu.

Plzeň byla po celou dobu zápasu aktivnější, měla více ze hry, Falter a celá brněnská obrana dost často nevěděli, kde jim hlava stojí. "Na krásu a na šance se ale bohužel hokej nehraje, povzdychl si plzeňský útočník. "Snad jsem si všechno špatné a všechnu smůlu už vybrali a v soutěži už to bude jenom lepší," doufá Gulaš. "Ale to víte, že mrzí, když vidíte, kolik jsme měli šancí, kolik jsme jich neproměnili a pak prohrajeme gólem půl minuty před koncem a ještě takovým smolným," pozvedchl si.

Jen velmi slabou náplastí bylo vyhlášení druhou hvězdou zápasu. To zároveň znamenalo i vyhlášení nejlepším hráčem domácího týmu. "To že mi dneska dařilo je tím stylem, který Plzeň hraje. Nikdy jsem nebyl moc na obranu. Spíše mi vyhovuje utočný styl a snažím se ho také předvádět," zakončil Milan Gulaš.