ET5: PLZ - KOM 1:2

ET5: PLZ - KOM 1:2 - Indiáni na gól z poslední minuty nenašli protijed

Plzeňští indiáni si chtěli před vlastním publikem napravit reputaci poté, co doma prohráli 1:4 s Luleou. V repríze loňského semifinále si diváci museli na branku počkat až do druhé třetiny, to skóre otevřel Gulaš. Kometa však našla rychlou odpověď a v samém závěru 3. třetiny prodloužení odmítl překvapivou střelou Hruška. Indiáni tak v posledním srpnovém utkání nevyválčili ani bod.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

1:2
0:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 21. Gulaš (Havlíček, Slovák) - 25. Krejčiřík (Divíšek, Svoboda T.), 60. Hruška J. Rozhodčí: Svoboda, Šindler - Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1408. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Adam Svoboda - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, St. Pierre, Frolo, Marušák, Boháč - Sedláček, Vlasák, Havlíček - Gulaš, Pletka, Kovář - Kratěna, Johnson, Heřman - Balej, Lev, Pitule - Dvořák.

HC Kometa Brno

Falter - Kováčik, Valach, Valábik, Bičánek, Švrček, Krejčiřík, Kadela - Zohorna, Erat, Čermák - Dlouhý, Svoboda T., Divíšek - Svoboda J., Hruška, Koreis - Holec, Němec, Dočekal.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

Páté kolo úvodní části ET v rámci základní skupiny severní divize proti sobě svedlo dva loňské semifinalisty naší nejvyšší hokejové soutěže – domácí Plzeň a hostující Brno.

První velkou šanci si připsali domácí, kteří patrně chtěli před vlastními diváky odčinit nezdar z předchozího duelu s Luleou. To v polovině druhé minuty ujel v tandemu s Johnsonem Balej, ale druhý jmenovaný nedokázal usměrnit neposedný puk za Falterova záda. Jen to halou zahučelo. Nepříliš líbivý hokej plný osobních soubojů a nevynucených ztrát puku trval až do čtrnácté minuty, kdy na trestnou lavici zamířil zkušený obránce indiánů Jiří Hanzlík. Dlouho předváděná přesilovka Moravanů neměla se secvičenými signály nic společného, kdy tu najednou ukolébaná čtveřice Plzně byla vyšachována a Tomáš Svoboda stanul čelem proti svému jmenovci v brance indiánů. Ten však jeho bleskovou střelu neméně rychle vytěsnil a stále držel čisté konto. Dvě velké šance pak v závěru dvacetiminutovky šly na konto domácího Pituleho. První připravil pro svého spoluhráče šikovnou přihrávkou zpoza branky, ale přestože Lev pěkně vypálil, Falter zasáhl spíše instinktivně. A poté šest vteřin před první sirénou opět Pitule vyzval Lva k zakončení, tentokrát mladík Plzně nemířil přesně.

Skóre se tak měnilo až ve druhé části, a to tedy velice rychle. Uběhla jen čtvrt minuta a vteřina navrch a Milan Gulaš poté, co ošálil dva obránce, překonal i výborného Faltera a krásným blafákem otevřel účtování utkání. Plzeň najednou hýřila aktivitou, ale přišla pro ni rychlá a studená sprcha. Ve 25. minutě vypálil od modré čáry Filip Krejčiřík a puk skončil až za Svobodou. A mohlo být s Plzeňany ještě hůře, kdyby Jakub Svoboda využil nepřesností v rozehrávce indiánů a poté, co jim odebral puk, dokázal vystřelit. Na pozoru se musel mít i Falter, proti němu se spiklo duo Kratěna – Pletka, kdy druhý jmenovaný našel skvělou přihrávkou rozjetého Kratěnu. Brněnský gólman však zasáhl hbitě betonem. Závěr třetiny opět patřil Plzni, Balej svou střílenou přihrávkou přesně zamířil na hokejku Pletky, puk po jeho zásahu však skončil nad.

Poslední třetina se nesla v duchu přibývajících důrazných soubojů mezi oběma rivaly. Po Pletkově nastřeleném břevnu se pustil Koreis ostře do Jana Kováře. Brněnský útočník byl v souboji aktivnější, trestné minuty se však rozdělovaly rovnoměrně. Navíc však přišel faul Divíška a Plzeň si mohla zahrát výhodnou variantu přesilovky 4 na 3. Nakonec však byla ráda, že sama neinkasovala. Za záda obrany totiž prchl Radek Dlouhý, kterého na poslední chvíli zastavil nedovoleně Frolo. Po tomto zákroku následovalo trestné střílení, které však faulovaný Dlouhý neprovedl vůbec dobře. Dokonce netrefil ani branku. Když už mohl rozhodnout domácí útočník Pletka, který se ocitl v improvizovaném samostatném nájezdu, Falter opět vytáhl svůj spolehlivý beton. A poté, co Jakub Svoboda neproměnil tutovku tváří tvář plzeňskému gólmanovi, vypadalo to v Plzni na prodloužení. To však odmítl 20 sekund před koncem Jan Hruška, který střelou od levého mantinelu zaskočil Svobodu v brance Plzně a rozhodl o plném bodovém zisku Komety.