PLZ - KOM 3:1

PLZ - KOM 3:1- Z Plzně se body nevozí snadno, Kometa neměla žádnou šanci

Plzeň - Druhý domácí zápas ze tří dnes čekal na Škodováky. A rozhodně něměli před sebou žádný lehký souboj. Vždyť přijela pátá Kometa Brno. Ovšem indiáni hned v první třetině svému soupeři ukázali, kdo je v ČEZ Aréně pánem a nedali mu ani malou šanci, aby mohl pomýšlet na body. Domácí si tak upevnili svoji první pozici v extraligové tabulce.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

3:1
2:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Straka (St.Pierre), 18. Vlasák (Hanzlík, Gulaš), 24. Pletka (Straka, Gulaš) - 27. Divíšek (T. Svoboda, Žižka). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7 - navíc Kovář, St. Pierre (PLZ) + Erat, Švrček (KOM) všichni 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6308. Střely na branku: 45:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Svoboda (Halmoši) - Hanzlík, Jeřábek, Marušák (41. Růžička), St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář (21.- 27. Havlíček), Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Hollweg, Lev, Dvořák.

HC Kometa Brno

Trvaj (Falter) - Žižka, Valach, Švrček, Bičánek, Valábik (21. Dujsík), Malec - T. Svoboda, Divíšek, Holec - Zohorna, Hruška, J. Svoboda - Petrovický, Čermák, Dlouhý - Erat, Koreis, Dočekal.

Tomáš Vlasák 1 0 1 2 0

Po úvodním oťukávání se do hry rychleji dostali domácí hokejisté, kteří byli v útočním pásmu aktivnější a více zaměstnávali brněnského Trvaje. Proto to byli také Plzeňští, kteří se v polovině první třetiny ujali vedení. Veterán Martin Straka se ocitl ve správný čas na správném místě a pohotovu střelou dorazil za záda Trvaje pokus St. Pierra – 1:0.

Vyrovnat mohl vzápětí Valach, jeho nahození však tečoval nešikovně domácí Pletka jen do tyčky plzeňského gólmana Svobody. Naopak puk skončil po několika okamžicích opět v brněnské bráně. Hanzlík našel na chvíli nikým nehlídaného Tomáše Vlasáka, který již neměl problém Trvaje překonat – 2:0.

Brňané působili zaskočeným dojmem a mohli být rádi, že do konce prvního dějství již neinkasovali. Třetí branka domácího týmu však přišla z kraje druhé třetiny. Po nevyužitých šancích Pletky se Strakou se domácí prosadili z přesilové hry, kdy rychlými přihrávkami zcela vyšachovali brněnskou obranu. Tím posledním, kdo se puku dotknul a propálil Trvaje byl Václav Pletka - 3:0.

I Kometa se dočkala využité přesilové hry. Chvíli před polovinou zápasu našel Tomáš Svoboda před bránou volného Tomáše Divíška, který puk dokázal usměrnit pod břevno plzeňské brány – 3:1. První branka doplnila Brňanům energii a ti si začali více věřit, leč naráželi na pozornou západočeskou defenzívu a paradoxně to byl hlavně domácí Gulaš, který měl další dvě velké šance. Ty však zůstaly nevyužity.

Třetí třetina nabídla hodně ofenzivní podívanou, branky se však již diváci v Plzni nedočkali. Oba gólmani předvedli své brankářské kvality, které i s pomocí brankových konstrukcí, odolali soupeřovým nájezdníkům. Kometa tak ani ve čtvrtém zápase v řadě nepoznala chuť výhry a propadla se již na šestou příčku v tabulce.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): "V první třetině jsme si dvěma góly vytvořili náskok, který jsme krásnou brankou v přesilovce na začátku druhé třetiny navýšili. Měli jsme i další šance, které jsme ale neproměnili. Kdybychom v té době ještě víc odskočili, mohli jsme dohrávat ve větším klidu. Brno v závěru zastavily nastřelené tyčky a my jsme získali zasloužené tři body."

Zdeněk Venera (HC Kometa Brno): "Z naší strany musíme rozdělit utkání na dvě rozdílné poloviny. V té první nás domácí přehrávali a byli výrazně lepší. Přibližně od poloviny zápasu jsme se zlepšili, vyrovnali jsme hru a vytvořili jsme si dostatek šancí. Bohužel jsme dali jen jeden gól."