KOM - PLZ 3:2sn

KOM - PLZ 3:2sn - Dva přesně mířené šípy stačily pouze na bod

Plzeň - Indiáni vkročili do poslední várky zápasů základní části ziskem bodu na ledě Brna. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec vše rozhodlo mlčení indiánských bojovníků v nájezdech.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

3:2sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 35. Svoboda (Dlouhý), 49. Hruška (Čermák), rozhodující nájezd Svoboda - 39. Kovář (Pletka, St. Pierre), 41. Pletka (Kratěna, Slovák). Rozhodčí: Homola, Husička - Gebauer, Lederer Vyloučení: 11:10, navíc Dlouhý - St. Pierre oba 10 min., Frolo 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 37:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Kometa Brno

Trvaj - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec - Zohorna, Čermák, Hruška - Svoboda, Lušňák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - Burian, Koreis, Dočekal.

Mazanec - Slovák, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo, Mozík - Vampola, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Balej - Hollweg, Dvořák, Lev.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 0

V první třetině diváci branku v brněnské KAJOT ARENĚ neviděli, mohli ovšem sledovat pěkný a svižný hokej s několika šancemi na obou stranách. První vážnou příležitost měl po úvodním oťukávání v polovině třetiny brněnský Tomáš Svoboda, přesný Petrovického pas však poslal jen do plzeňského gólmana Mazance. Stejný osud potkala i šance slovenského beka ve službách Komety Kováčika, který si též vylámal zuby na mladém plzeňském brankáři.

Na konci prvního dějství však mohli jít do vedení hráči Škodovky. Po skončené přesilovce Komety se v samotném závěru dral do šance Slovák, u vyhozeného puku byl ale o kousek rychleji brněnský bek Žižka a před hrozícím nebezpečím ho rychle odpálil pryč.

Do druhého dějství vstoupili Brňané aktivněji, Petrovický byl sám před Mazancem, dvakrát však poslal puk jen do plzeňského brankáře. V polovině třetiny se hosté radovali ze vstřelené branky, tu však rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa neuznal, protože puk nepřešel po Dvořákově šanci brankovou čáru.

Branka ve druhé části už ale nakonec padla. Během přesilové hry Plzně unikli brněnští Radek Dlouhý s Tomášem Svobodou a druhý jmenovaný po pěkném individuálním obejití posledního plzeňského beka rozvlnil síťku za plzeňským mladíkem – 1:0. Domácí mohli své vedení dokonce navýšit, nutno podotknout, že opět v oslabení, Bičánek však po přihrávce od Svobody trefil jen Mazance. Do kabin se ale nešlo za vedení domácího celku, minutu a půl před druhou sirénou se do šance prodral Jan Kovář a střelou k tyči překonal Trvaje – 1:1.

Do třetí třetiny si přenesli hosté přesilovou hru za bitku Dlouhého se St. Pierrem ihned po druhé siréně. Ta se jim také rychle podařila zužitkovat, když se z pravého křídla prosadil Václav Pletka střelou mezi betony Trvaje – 1:2. Branka hosty nakopla a Kometa s nimi měla dlouhou dobu plné ruce práce.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě narazil Tomáš Frolo na mantinel Petrovického, který v zápase kvůli zranění dohrál. Plzeňský hráč byl za svůj počin ohodnocen pětiminutovým trestem a do konce utkání, Kometě se však nepodařilo nabídnutou příležitost zužitkovat. Přesto se vyrovnávací branky nakonec dočkali. Jan Hruška tečoval před bránou šikovně Čermákovo nahození a nakopl Brňany k obratu – 2:2.

Do závěrečné sirény měly ještě oba celky zajímavé šance, branka v nich ale nepadla. Vampola nejprve tečoval těsně mimo Vlasákovo nahození, pět minut před koncem nastřelil brněnský obránce tyčku. Utkání tedy šlo do prodloužení, ve kterém si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru čtyři na tři, branku ze hry ale již brněnská hala neviděla.

V samostatných nájezdech se rozhodovalo až ve třetí sérii. Brněnský Tomáš Svoboda prostřelil ze svého rozjezdu Mazance, na druhé straně vychytal Trvaj Pletku a rozpoutal oslavy v brněnské KAJOT ARENĚ. Kometa přesně po měsíci poznala pocit vítězství.

Zdeněk Venera (HC Kometa Brno): Sledovali jsme vyrovnaný zápas, na Plzni bylo vidět, že má své nahrané a hraje uvolněně. Pro nás to byl boj, předpokládám, že takhle už to bude vypadat až do konce základní části. Remíza po šedesáti minutách je spravedlivá. Když Jakub Koreis nastřelil tyčku, říkal jsem si, že už to není možné. Naštěstí jsme zvládli nájezdy a štěstí se k nám konečně přiklonilo.

Milan Razým (HC Škoda): Bylo to bojovné utkání, s nasazením, nechyběly osobní souboje. Je vidět, že každý bod získává s koncem základní části na ceně. S Kometou se v utkání tradičně jiskřilo, důležitá byla třetí třetina, kdy mohly oba týmy rozhodnout ve svůj prospěch. V nájezdech jsme nedali gól, tudíž jsme nemohli pomýšlet na výhru.