ET6: KOM-PLZ 7:5

ET6: KOM-PLZ 7:5 - Divokou přestřelku v Brně Plzeň prohrála

Plzeň - Indiáni zajížděli na brněnský led v rámci šestého zápasu European Trophy. Zatím byli v tabulce Severní divize poslední. Bohužel jejich pozice se nezlepšila ani po úterním utkání. Diváci v Brně viděli divokou přestřelku, každou chvíli dominoval utkání někdo jiný. Nakonec však Brno díky dvěma gólům během posledních tří minut zvítězilo.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

7:5
3:3, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Kováčik (Hruška J., Krejčiřík), 12. Čermák (Kováčik, Žižka), 18. Valach (Koreis, Zohorna), 35. Krejčiřík (Zohorna, Svoboda J.), 37. Svoboda J. (Hruška J.), 58. Svoboda T. (Svoboda J.), 60. Čermák (Hruška J.) - 7. Gulaš, 15. Pletka (Gulaš), 20. Havlíček (Gulaš), 30. Kratěna (Kovář), 51. Vlasák. Rozhodčí: Jeřábek, Blecha - Jindra, Skopal. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1134. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 7:5.

HC Kometa Brno

Trvaj - Kováčik, Žižka, Valábik, Krejčiřík, Švrček, Valach - Hruška Jan, Čermák, Dlouhý (C) - Svoboda Tomáš, Dočekal, Svoboda Jakub - Zohorna, Koreis, Kadela - Káňa, Raška, Beneš.

Mazanec - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Marušák, Frolo, St. Pierre, Houfek - Schleiss, Pletka, Havlíček, Gulaš, Vlasák (C), Kovář, Kratěna, Johnson, Heřman, Balej, Lev, Pitule, Dvořák.

První třetina na skóre i na vyloučené 3:3

I když si do KAJOT ARENY našlo cestu jen 1134 diváků, tak ti, kteří přišli, nemohli rozhodně litovat. Utkání bohaté na branky odstartoval hned ve čtyřiačtyřicáté vteřině obránce Jozef Kováčik, jenž vyslal na Mazance bombu a ta zapadla od břevna do jeho brány - 1:0. S Plzní inkasovaný gól nezamával, naopak se mnohem častěji stěhovala před Trvaje, který musel čelit tlaku. V sedmé minutě ale už nešlo odolat. Milan Gulaš se důrazně natlačil před Trvaje a přehodil jeho beton - 1:1.

O minutu později mohl podruhé překonat Trvaje zkušený útočník Vlasák, ale netrefil v přesilovce hostů zcela prázdnou brněnskou svatyni. A tak udeřilo na druhé straně. Obránce Kováčik tentokrát místo střely volil spíše nahození před bránu a vyplatilo se mu to. Leoš Čermák puk šikovně protečoval za Mazancova záda - 2:1. Jenže to nebylo vše. Plzeňští se dočkali vyrovnání, když brněnský gólman vyrobil obrovskou hrubici. Trvaj chtěl před najíždějícím Václavem Pletkou odpálit kotouč do bezpečí, jenže se do něj netrefil a následně se kus černé gumy dokutálel za jeho tělo, kde ho plzeňský útočník pohodlně umístil do sítě - 2:2.

Běžela osmnáctá minuta a ukazatel stavu se musel opět přehoupnout. Kometa šla potřetí v zápase do vedení, když od modré napřáhl Juraj Valach a kotouč doplachtil do sítě Mazance, jenž toho příliš neviděl - 3:2. Na vyrovnání se znovu nemuselo dlouho čekat. Hrubku v obraně vyrobil Valábik, který ukázkově namazal do brejku Gulašovi. Ten pak celou akci zhodnotil tím způsobem, že nahrál na volného Ondřeje Havlíčka a ten překonal padajícího Trvaje - 3:3. Divoká první třetina skončila nerozhodně 3:3, paradoxně i počet vyloučení byl zaznamenán pod tímto výsledek.

Útoky za jedna, obrany za pět

Diváci čekali na nějakou větší příležitost až do sedmé minuty druhé třetiny. Zohorna zpoza branky našel zcela volného Valacha, který si sjel mezi kruhy. Zcela sám však namířil přímo doprostřed branky a nepřidal tak svůj druhý dnešní gól. Hosté se dostali do šance těsně před polovinou duelu. Kovářovo nahození před branku se vzneslo od brusle jednoho z domácích beků do nebezpečného prostoru, nakonec však puk minul svatyni Jiřího Trvaje.

Skóre se měnilo v čase 29:17, kdy na trestné seděl Radek Dlouhý. Za minutu jej z "odpočívadla" vyhnal Ondřej Kratěna, který využil šikovné nahrávky Kováře - 3:4. Hosté tak poprvé v utkání do vedení. Indiánům však vydrželo sotva pět minut. Mladý bek Filip Krejčiřík napřáhl u levého hrazení a prudká rána skončila až v síti za Mazancem. Využitá přesilovka - 4:4.

Hrálo se prakticky bez obran. Útočný hokej se musel divákům líbit, nikoliv však trenérům, kteří mají vzhledem k blížícímu se startu extraligy o čem přemýšlet. Góly totiž padaly i nadále. Další změna ve výsledku přišla v čase 36:36. Jan Hruška si počkal u pravého mantinelu, až zpoza branky vybruslí před Mazance Jakub Svoboda a perfektně mu načasoval pas přesně na hůl. Jeden ze dvou brněnských Svobodů nic neřešil a z voleje po ledě poslal puk do prázdné branky, Mazanec se nemohl stihnout přemístit - 5:4. Za tohoto stavu se i odcházelo do kabin.

I když Plzeň znovu srovnala, Kometa nakonec bere tři body

Poslední třetina začala šancí Tomáše Vlasáka, který dostal křižný pas od jednoho ze spoluhráčů a z voleje vypálil do zdánlivě prázdné branky. Jenomže nejlepší brankář loňské extraligy Jiří Trvaj se bleskově přemístil a puk ukryl do lapačky. Brněnský brankář měl ve třetí části hry více práce. Aktivní Kratěna našel křižným pasem Kováře, ten pálil z velké blízkosti z voleje, ale betony brněnského strážce byly připraveny.

Už se zdálo, že budeme sledovat prodloužení. Jenže dvě minuty před třetí sirénou se Jakub Svoboda dostal šikovně před Mazance, jeho střelu však ještě hostující gólman vyrazil, ale k jeho smůle pouze před Tomáše Svobodu, který zamířil přesně pod břevno a pošesté rozvlnil plzeňskou síť. Definitivní tečku za utkáním udělal svižnou střelou Leoš Čermák, jenž se zároveň stal i mužem utkání - 7:5.

Zdeněk Venera (Brno): Můžeme být spokojeni s výhrou, ale trápí nás stále obrana a také se pořád potýkáme se spoustou zranění. Mohli jsme hrát na tři pětky, ale zvolili jsme variantu na čtyři, s tím, že budou hrát mladíci. Přáli jsme si, abychom hráli poslední dva zápasy v co nejsilnější sestavě, bohužel to není možné. Krom Tomáše Divíškem, který dostal volno, ostatní hráči mají zdravotní problémy.