Ohlasy ET 6 - Jozef Balej

Musíme se rychle dát dohromady, sebrat se a hrát týmově, hlásí Balej

Plzeň - Ani druhé utkání s Kometou Plzni nevyšlo. Po divoké přestřelce musela skousnout porážku 5:7. Zápas pro oficiální stránky plzeňského hokeje zhodnotil bývalý hráč Brna Jozef Balej.

Jozefe, těšil jste se zpět na brněnský led?
Popravdě jsem se těšil, ale neustále jsem měl na paměti, že nyní hraju za Plzeň. O tom je profesionální hokej, kdy nezáleží na tom, jestli v Brně ještě bydlím. Nyní jsem v Plzni a chci tu podávat ty nejlepší výkony.

Zápas to byl opravdu divoký, souhlasíte?
Zcela jistě. Ale nemyslím si, že by to bylo způsobené tím, že by oba týmy chtěli hrát takhle otevřený hokej. Brnu jsme k sedmi gólům hodně ulehčili cestu našimi individuálními chybami. A zcela zbytečnými. To se týká i mě konkrétně, když jsem se zapomněl před brankou Valacha, který mi ujel a dal gól. Ten je jednoznačně můj.

A co tedy hlavně zlepšit?
Musíme se rychle dát dohromady, sebrat se a hrát týmově. Děláme příliš mnoho chyb v obraně, kdy hrajeme strašně rozházeně. Neplníme si své povinnosti a pak na sebe koukáme a nevíme, kdo kam má jít. To je pak hrozné. Není to ale o tom, že bychom toto v trénincích nenacvičovali, to právě naopak. Ale budu se opakovat, když řeknu, že si trable způsobujeme individuálními chybami.

Neměl jste proti bývalému zaměstnavateli větší motivaci? I ostatní hráči chvílemi vypadali, jakoby ještě dohrávali souboje z loňského play-off.
To si nemyslím. Jestli narážíte na osobní souboje, o nich je dnešní hokej. Kdo těch ostrých více vyhraje, tak vyhraje i celkově. Co se týče mě osobně, chtěl jsem tu podat samozřejmě co nejlepší výkon. Ale jsem nyní na sebe naštvaný, protože si myslím, že jsem nehrál dobře. Musím se ohlédnout za svými chybami, poučit se z nich a dívat se už jen dopředu.